Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit akar ezzel elérni? (anyóso...

Mit akar ezzel elérni? (anyósom játszik a fiával)

Figyelt kérdés

Nem tudtam hogyan fogalmazzam meg a kérdést jobban, de kifejtem.

Anyósom egy 55 éves asszony, aki már 35 éve főz. Erre képes napi szinte a páromat megkérni, hogy kóstolja már meg a levest hogy nem sótlan-e vagy nézze már meg a tésztát mert hogy ő nem tudja, hogy megfőtt-e. Érdekesnek tűnik számomra, hogy egy nő aki 35 éve napi szinten főz, nem tudja eldönteni hogy jó-e valami?

Szerintem azt akarja éreztetni a fiával, hogy ő milyen fontos, és ha nem lenne, akkor még csak a kaja sem készülhetne el normálisan.

Ezer meg egy területen ezt csinálja.

Pl anyósom foga fáj már vagy 1 hónapja. Anyósomnak van egy lánya is. És a páromat napi szinten hívgálják, hogy tehetnek-e az arcára fagyasztott borsót? Vagy bekenhetik-e a mentolos krémmel? Tök mindegy hogy tegnap már ezt megkérdezték, megkérdezik ma is. Napról napra ugyanazokat a kérdéseket teszik fel neki. Párom is mondta hogy már unja, hogy állandóan kérdezgetik. Őt kérik meg minden apróságra. Pl csavarjon be egy villanykörtét mert ők nem merik. Vagy vágja le a füvet, fújjon a bicaj kerekébe levegőt, írjon meg egy levelet stb.

Szerintetek jól érzem, hogy mindezt csak azért csinálják, hogy azt éreztessék a párommal, hogy ő milyen fontos szerepet tölt be otthon?

Mert ezeket mind meg tudják csinálni. Ott van párom apja is erre.

Páromban sajnos akarva-akaratlanul is kialakult egy fajta érzés, hogy neki mennie kell és segítenie kell. Pedig nekem meg mindig panaszkodik, hogy minek ugráltatják állandóan.

Miért csinálják szerintetek ezt vele? Mit akarnak ezzel elérni? (egy napi 4-5x hívják hogy menjen haza mert most ezt vagy azt kéne csinálnia..)



2012. máj. 13. 09:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és előszeretettel használja azt a megszólítást, hogy "jajj fiacskám" már a falnak megyek tőle!!
2012. máj. 13. 09:52
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát, itt csak egy megoldás van: a férjednek kell közölnie az édesanyjával, hogy hagyja békén. Ezt akárki más tenné meg, nem érne semmit. Itt a férjednek kell a sarkára állnia és megkérnie a drága mamát, ne zaklassa tovább. Max heti egyszer.
2012. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, őt tartják a legokosabbnak, és a legügyesebbnek a családban. Néha el kellene rontania neki valamit, amire megkérik, és akkor szép lassan le is szoknának róla.
2012. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akar vele semmit.Szeretik a fiacskájukat és így szokták meg.Megszokták,érted.Miért?Mert mindig így volt és a pasas hagyta,nem tett ellene semmit.

Nem most kellene ezzel kezdeni valamit,az évek alatt nem kellett volna hagyni.

2012. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
a párodat idegesíti akkor tegyen ő valamit. ne haragudj, te tényleg ez a legnagyobb problémád? anyós napjába 5ször telefonál ide, mamafonnak hívjuk a vezetékest. nagy ügy. hogy megkérdezi sós e a leves? na és? kóstolja meg. ha meg nem ér rá a párod, mondja meg, hogy most kisebb baja is nagyobb a villanykörte kicserélésnél..
2012. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű!!!Telefon kikapcs. Ajtocsengő szint úgy.

Ha megkérdezik miért? mert magányra vágytunk!! nélkülünk nem dőlt össze a világ,igaz mama?????

2012. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémád,nálunk is ez volt amig egy városban laktunk,életerős nőt még a boltba is kisérgetni kellett.

az persze nem felet meg hogy én elviszem,bevásárolunk,hazaviszem,páromat igényelte,minden szabad percét,már idegesitően,igy minden itthoni teendő rám maradt,mert meló után még mehetett az anyjáékhoz,este ért haza,időnként már hozzám swem volt ereje,kedve.

Meguntam,használható végzettségünk van,könnyen mozgunk,önéletrajz,új állás,most 300km-re vannak,havonta megyünk 2 napra,a heti 3 telefon már elviselhető bőven :)

2012. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!