Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elhívnátok a keresztelőre...

Ti elhívnátok a keresztelőre az anyóst a helyemben, ha? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

a fia saját örökségét megtartja magának. Jó, nem egy nagy összeg, csak az eljárással van bajom. Férjem lemondott egy ingóságról papíron, hogy ne kelljen hazautazni aláírni, ha eladásra kerül. Eladta és mi egy fillért sem kaptunk belőle. Férjem szerint ez oké, mert az anyjának most nagyon kell a pénz. (Ez hosszú lenne leírni, hogy miért, de tényleg kell neki.) Viszont a tulajdonában van több millió forint értékű föld, amit nem hajlandó eladni. Gondolom, mert abból kap évente jó kis összegű bérleti díjat. Én ezt azért találom felháborítónak, mert mi albérletben élünk GYÁST kapok, férjem sem több százezret keres. Most született babánk és kell a pénz, lenne mire költeni, és ez az anyósnak eszébe sem jut. Döbbenet szerintem. Nekem is gyomorgörcsöm van, ha esetleg jön, igaz ritkán, de akkor is tiszta ideg vagyok, mikor itt van. emellett hajmeresztő dolgai vannak. Mikor kórházban voltam a szendvicset szemeteszsákba hozta. Magától semmit nem tud, mindent a férjemtől vár. Emellett néha olyan hangnemben beszél a férjemmel, hogy az döbbenet, pedig Ő mindig nagyon szépen beszél vele. Nem érdemelné meg, hogy a fia így bánjon vele. A lagzinkat az én szüleim fizették, tőle egy vasat sem kaptunk.

Most lesz a gyermekünk keresztelője jövő hónapban. Nekem ez nagyon fontos esemény, de Őt nem szívesen látom. Viszont a férjemet szeretem, és tudom, hogy neki ez nagyon fontos. Csak Ő lenne ott az Ő családjából. Tudom, hogy jó keresztény mindent félre tesz, és meg kell hívnom a férjem anyját is, de akkora bennem a düh, hogy nagyon nehéz "jó keresztényként" viselkednem.

Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 15. 08:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%
A férjed édesanyja, ott a helye a keresztelőn, ennyit ki kell bírni.
2012. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, miért háborogsz azon, ha a férjed lemondott az örökségről, és azon, hogy nem adja el a földet? Majd ha meg hal, a tietek lesz. Addig meg hadd használja ő az ebből bejövő pénzt! Nem kellett volna gyereket szülnöd albérletbe, ha nem tudod őt eltartani.
2012. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

1. a ferjed es csaladja anyagi ugyei rajuk tartoznak. az anyos foldje is. ha ad, megkoszonod, de ne varj semmit, mert nem a tied.

2. hogy gogy beszel a fiaval, szinten nem rad tartozik, hanem a ferjedre. ha o hagyja, akkor neked nincs beleszolasod.

szerintem csak felspannolod magad es mar az is idegesit, ha bolint a fejevel. probalj sajnalknivalot, vagy mulatsagosat talalni rajta, es ha idegesednel, akkor gondolj arra. es arra, hogy a ferjedet neki koszonheted.

es termeszetesen hivd meg. ott a helye

2012. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Én is természetesnek tartanám, hogy ott van a keresztelőn. Hogy mit csinál a meglevő vagyonával (földdel), addig, amíg az az övé, bármit tehet vele, ahogy a férjed is szabadon döntött arról, hogy lemond a saját örökségéről.
2012. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Szerintem már egy család vagyunk, és engem is meg kellett volna kérdeznie, hogy miről mond le, de nem tette. Már ott a gyereke is, akire gondolnia kell. Az anyjának meg, ha már nem tud támogatni semmivel, legalább a fia örökségét nem kellene elvennie. Persze, csak szerintem... Én nem ilyen felfogásban nevelkedtem. És nem mondtam, hogy nem tudom eltartani a gyerekemet, csak, mert albérletben élünk, hanem azt, hogy lenne helye a pénznek.
2012. máj. 15. 09:00
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismered azt a mondást, hogy: Ha a kecskét meg akarod fejni, le kell hajolni hozzá? Tehát, ha te többet vársz az anyósodtól, meg kell alkudni vele, le kell hajolni hozzá.
2012. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elhívnám.

Az, hogy hogy beszél a férjeddel rájuk tartozik. Ha a férjedet nem zavarja vagy nem tesz ellene, el kell fogadnod.

Pénz: a gyereket ti vállaltátok, nem úgy kellett volna hogy "majd anyós biztos segít".

2012. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

egy csalad vagytok, de o a masik csaladhoz is tartozik. es joga van az oroksegrol donteni. (ilyenkor szokott elofordulni, hogy az oroklo testverek szepen megegyeznek, de a penzehes, hazasparok boritjak a megallapodast)

fogadd el, hogy az o oroksege, o rendelkezik felole (jogilag is, hiszen ha valnatok is, az oroklott javak nem szamntanak bele a kozosbe)

2012. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Nem úgy vállaltam, hogy az anyós majd segít...Sőt senki segítségére nem alapoztam, főleg nem az anyóséra, mert már ismertem, de az felháborító, hogyha Ő úgy látja, hogy segíteni nem kell semmit, azért a fia örökségét is megtartja magának. Nem érzem magam pénzéhesnek. Mint mondtam nem is a pénz esett leginkább rosszul, hanem az Ő gondolkodása. Ennyire nem lehet ezt megérteni?
2012. máj. 15. 09:09
 10/45 anonim ***** válasza:
94%
Ő úgy gondolta, hogyha a fia lemondott az örökségről, akkor a pénzre sincs szüksége, amit azért kapott volna. Nem kellett volna könnyelműen lemondani róla, vagy meg kellett volna beszélni az anyóssal, hogy adja el, de a pénzt utalja át nektek.
2012. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!