Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam el, hogy egy...

Hogy mondjam el, hogy egy kétszínű majom az anyósom? Undorító ahogy ez a nő viselkedik másokkal. Ma betelt a pohár nálam.

Figyelt kérdés

Nagyobb faluban lakunk. Eddig mindenki szarszemét volt aki nála szóba került. Ma is a kedves szomszédasszonya, akinek van egy kisfia nagyobb mint az enyém, átadott neki egy zsák ruhát, meg egy zsák játékot, hogy ha valami kell belőle szedjük ki a mi fiúnknak, a többit dobjuk ki, mert válogatás nélkül adta át, nem tudja mi van benne, biztos van benn rossz is. Szépen megköszöntem, bevittem a konyhájába (anyós konyhája, anyós szomszédja) elkezdtük nézegetni az anyósommal, mire ő: Ez a majom miket adott át, hát nézd már meg ezt a szart? Ki adja rá a gyerekére? Most minek adja át ezeket, kell a fenének? A hülyéje! Azt hiszi rá vagyunk erre szorulva? Stb stb. Undorító volt. Az a szegény szomszéd nem bántásból adta ide, hanem csupán kedvességből. Azt is mondta ha nem kell semmi akkor dobjuk ki úgy ahogy van. És hozzáteszem volt benne nagyon sok teljesen hibátlan dolog ruha is játék is, sőt a zöme jó volt.

Bosszantott, szóltam is neki, hogy miért kell így beszélni róla. Ő meg csak mondta, és már kanyarodott is a másik szomszédasszonyához, na hogy az milyen tahó, mert az csak akkor mossa meg az ablakot amikor koszos. Holott ráérne munka után ablakot pucolni. Meg a másik akinek mndig ugat a kutyája, azt fel fogja jelenteni, mer őt zavarja a kutya ugatása.

De a "barátairól" is nyilatkozik. Meséli, hogy na összejövünk már a Mártiékkal...tudod azzal a nagyseggű pletykás nővel, meg a férjével aki állandóan sggrészegre issza magát. Kérdem: De minek mentek ha nem szeretitek őket? Válasz: Ó hát már 30 éve a barátaink. De az összes "barátjával" van valami baja.

Olyan szivesen szólnék a szomszédasszonynak is, hogy ne is adjon ennek a szipirtyónak semmit, mert ugysem lesz jó. Sőt, legszivesebben az összes falubélinek szólnék, hogy milyen undorító módon ebszél róluk. Na és akkor elgondolkodtam, hogy ha ez MINDENKIRŐL így beszél...akkoe gész biztos, hogy rólam is. Bár ez nyilván sosem fog kiderülni hacsak ki nem hallgatom.

Más szólna az érintettnek? Vagy hagyná?



2012. máj. 17. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnék. Bár jó szándékkal tennéd, mégis tuti rosszul jönnél ki belőle.

Szerintem mindenki tudja, hogy milyen, csak nem vesznek róla tudomást.

2012. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj!

Az anyósod ettől úgysem változik meg, de téged még jobban utálni fog.

Mert ne legyenek illúzióid, rólad valószínűleg ugyanígy beszél a hátad mögött.

2012. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De olyan rossz..majd szétfeszít, ordítanék legszivesebben. Már hallgatni sem bírom, bárki szóba kerül pocskondiázza, lekrvázza, ha valaki kicsit jobban néz ki az már biztos ribanc. Pedig ők a falu egyik leggazdagabb családja, a lánya úgy vonul mint egy páva a legjobb ruhákban, a legjobb kocsival, szóval még csak irigynek sem tudom mondani, mert ők amerikába járnak még vásárolni is. És mégis mindenki egy szrszemétláda. Bosszant. Persze...biztos, hogy rólam is így beszél..most már lassan rájövök, ez meg mégjobban bosszant. Oda állnék elé és megmondanám neki, hogy ne pofázzon rólam..de hát bizonyíték az ugye nincs, szóval furcsa szitu lenne :)
2012. máj. 17. 18:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem laktok az anyósodéknál, akkor jobb helyzetben vagy, mert nem kell minden nap szembesülnöd vele.

Nekem a barátom anyukája hasonló. Ő is nagyon negatív, mindig panaszkodik,mindig az a legfárasztóbb,amit ő csinál, mindenkinek jó, csak neki rossz. Nem egyszerű minden nap hallgatni.

2012. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

CSak egy faluban lakunk...de az majdnem ugyanolyan minth egy házban élnénk:/

De biztos, hogy én jönnék ki rosszul abból ha elmndanám bárkinek is, hogy mindennek elhorja az embert a háta mögött. De így én sem fogom sohamegtudni, hogy mit beszél rólam :-(

2012. máj. 17. 19:01
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jobb, ha nem tudod, hogy miket beszél rólad!

Ha tudnád, lehet, hogy szájba vágnád, vagy ráborítanád az asztalt, vagy nem tennél ilyet, de belül megenne a feszültség.

Nézd a jó oldalát!

2012. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem csak te vetted észre, milyen bunkó az anyósod. Ez a fajta mások előbb sem tudta türtőztetni magát, legalábbis nem akármeddig. Épp elég, ha néha kirobban belőle ez az énje, már pontosan tudni fogja az egész falu.

Ne ereszkedj le a szintjére, ne pletykálj róla. Szerzett ő már magának rossz hírnevet így is.

2012. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, abban igazatok van hogy jobb ha nem tudom miket beszél rólam, de most meg már folyamatosan arra tudok gondolni, hogy vajon mégis miket mond? Na mindegy, remélem holnapra elmúlik és nem fog érdekelni.

Az is igaz lehet,hogy nem csak én látom-hallom, hogy ilyen bunkó, biztos más is tudja. Gondolom ezért nem is szeretik. Mert ugye 3 éve csak azt hallgatom, hogy ő mennyire utál mindenkit, mert őt és főleg a lányát gyülölik a faluban, mert a lánya szép, ő meg okos...na hehe..ez komoly, ez így leírva mennyire szánalmas már? Peddig ő olyan meggyőzően tudja mondani, hogy őket mennyire utálják, hogy az ember már már megsajnálja.

2012. máj. 17. 19:54
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem ereszkedem le a szintjére, abban biztos vagyok. Azon gondolkodtam, hogy miért akarom én ezt elmondani mindekinek, miért nem hagyom a fenébe, és a fürdőkádban rájöttem! Mert FÉLEK. Félek, hogy egy kalap alá fognak venni vele. (faluban élünk) Mert ugye egy kalap alá veszik a lányával ez eddig jó, hisz nézd meg az anyját, vedd el a lányát alapon így működik. És mi van ha engem is besorolnak alá? Hisz nem nyitom ki a számat, hagyom, hogy beszéljen mindenki háa mögött, nyilván nekem is pletykál akkor biztos én is vele pletykálok...értitek mitől félek?
2012. máj. 17. 19:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én értem. Ebben igazad van. De ha látják, hogy te nem olyan vagy, csak nem vesznek vele egy kalap alá.:)
2012. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!