Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kaja kérdés. Ez nem bunkóság?...

Kaja kérdés. Ez nem bunkóság? Hogyan kezelnéd?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy párom családja nagyon fukar, és sosem kínálnak meg. Kezdem az elején. Amikor együtt jártunk és náluk voltunk este, párom lement kajálni, vagy vacsorázni, és engem 5 éve alatt egyszer sem kínáltak meg. Vagy volt hogy együtt mentünk be a konyhába, mert rögtön a bejárati ajtónál van, páromtól kérdezték eszik-e ilyesmi rám meg rám sem "hederítettek". Igaz, a párom anyja nagyon kimérten főz, 4 fős vacsora náluk kb egy normális 2 fős vacsorának felel meg. Néha viszont párom megkínált a sajátjából. (kb havi 1x fordult ez elő, hogy én ott voltam náluk, szóval nem napi még csak nem is heti szinten) Aztán ez a dolog elkezdett egyre jobban zavarni. Pl amikor reggel keltünk fel szombaton fél9-9 fele és az anyja már kiabál, hogy "fiacskám" nem jössz enni? Nah ezek az esetek nagyon kellemetlenek voltak a számomra. Párom kezdetben szinten napi szinten evett nálunk, az én anyám nem sajnálta tőle. Azonban anyám, és apám is furcsálották hogy ha én jövök haza reggel, folyton éhes vagyok, és a szűk szavú, egyébként semmibe bele nem szóló apám is megkérdezte, hogy mivan az anyósom engem nem tud megkínálni? Eltelt így kb 1 év, és úgy döntöttem nem megyek többet oda hozzájuk, mert nem érzem ott jól magam. (bár itthon sem túl nyugis a helyzet, anyám elég problémázós típus) Volt olyan is, hogy a párom mondta az anyjának, hogy tegyen ki egy tányért nekem is (ezt én nem hallottam) párom pedig mondta hogy menjek egyek velük. És páromnak újra kellett szólnia az anyjának, hogy hol a tányér? Ez is tök kellemetlen volt hogy az anyja elfelejti 2 perc alatt amit mondanak neki. Mindegy.

Most hogy már összeköltöztünk párommal, az anyja mindennap hivogatja, hogy nem megy-e haza enni, meg hogy én főzök-e és ha főzök mit, és hogy ehető-e?

Viszont amikor átjön az anyja, akkor úgy les be a hűtőbe ha azt véletlenül kinyitom előtte. Még nem rég lakunk együtt párommal, de eszem ágában sincs megkínálni az anyósomat egy kávén kívül mással, mert anno én sem kaptam tőle még vizet sem!! Páromnak lehet hogy kicsit rosszul esik hogy nem vagyok udvarias, és hogy én is képes vagyok enni előtte úgy, hogy őt nem kínálom meg belőle, mert ő is ezt csinálta velem!

Szerintetek bunkó vagyok? Vagy anyósom csak azt kapja amit érdemelt?



2012. máj. 23. 13:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
én át se hívnám, mit rontja ott a levegőt?
2012. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
én nem tartalak bunkónak, ugyan ezt csinálnám a helyedben
2012. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
szerintem igazad van. bar lehet azt csinalnam hogy megkinalnam valamivel, de valahogy hozzafuznem hogy bar tudom hogy maguknal nem szokas a vendegeket megkinalni :) mar csak azert is. DE teny hogy ilyen bunkosagot meg nem is hallottam. nekem sem volt egy kedves szereto noszemely a volt anyosjeloltem, de azert mindig megkinaltak engem is, ott reggeliztem es vacsoraztam sokszor.
2012. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
ha náluk ez a szokás, hogy a vendég nem kap enni, én sem sérteném meg azzal, hogy kaját rakok elé :)
2012. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de itt nem elsősorban az 'anyósra' kellene haragudni. A párod ebben legalább olyan hibás, hogy már az elején nem állt ki melletted teljes vállszélességgel, és nem tisztázta a mamikával, hogy bizony ezentúl valamilyen szinten te is a családhoz tartozol, és erőltesse meg magát, ha nem vagy neki szimpatikus, akkor is. Ha már az elejétől így kezelte volna a szitut, az anyja nem tudott volna mit tenni, előbb-utóbb meg kellett volna barátkoznia a helyzettel.
2012. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Én vagyok annyira gonosz, hogy csak azért is megkínálnám, de adnék mellé egy-két csípős megjegyzést. pl. Hogy ízlik a sütim? Maga is biztos finomat csinál, kár hogy nem volt még alkalmam megkóstolni :)))
2012. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
87%

Én se hivnám át,és max pohár vizet kapna,nem kávét.


Ez durva amit irsz,nálunk pont ellentéte,állandóan etetnének ha megyünk (nemrég lakunk együtt mi is),mig jártunk,akkor is mindig kinálva voltam sokszor,és fülünkbe lett rágva szinte hogy nyugodtan nyissam ki a hűtőt ha éjjel 2kor arra ébrednék hogy éhes vagyok :):)

Még most is csomagol mindkét szülő amikor jövünk el 1-1 ott töltött hétvége után,direkt többet főznek,hogy legyen elhozni való.

2012. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Úgyhogy én azt mondom, ne aggódj azon, hogy a párodnak mi esik rosszul és mi nem, ha ő nem volt képes kiállni érted, akkor most ő nyelje le a keserű pirulát, hogy nem feltétlenül bánsz kedvesen az anyukájával.
2012. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván kölcsön kenyér visszajár, nekem sem esett volna ez jól, nagyon nem. Nem is voltam ilyen helyzetbe sosem, engem mindig halálra akartak etetni, a jelenlegi párom családja is. Én viszont "csak azért is" fajta vagyok. Ha ezekután átjönne az anyós, akkor éppen véletlenül finomat főznék, avagy sütnék, a hűtő tele lenne jobbnál jobb dolgokkal és igen, MOSOLYOGVA megkínálnám. Lássuk nem indulna el benne valami kellemetlen érzés, amiért ő ennyire kiállhatatlan volt anno veled! :) Lehet még rá is tennék egy lapáttal és egyenesen zabáltatnám, erőltetném, hogy egyen!! :D Érezze csak kellemetlenül magát kicsit ő is.
2012. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Arra leszek kíváncsi karácsonykor mi lesz? Vajon csak a fiát fogja áthívni vacsorázni? Bár kizártnak tartom hogy párom képes lenne rá, hogy ő átmegy, én meg maradjak otthon. De olyan rosszul esik ez az egész szituáció a mai napig... :( Olyan rossz hogy ilyenek a viszonyok és hogy az anyja ilyen fukar. Szerintem nem halt volna bele anyósom, hogyha annak idején néha nekem is csinál egy szendvicset parizellel. 50 ft-ból kijön. :S Nekem sem a pénzzel van bajom, hogy azért nem kínálom meg mert sajnálok 100 ft-ot. És rosszul érzem magam, mert nekem mamám is olyan, hogy ő még a vadidegent is behívja enni, mert ők falun laknak és sok a turista. Anyám sem sajnálja a kaját.
2012. máj. 23. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!