Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Anyós, após

A kérdés

Mit tegyek? 4hónapja együtt élünk a párommal. Szüleinél lakunk, közös házban külön bejárattal, de még sincs nyugalmunk. Az anyja állandóan bejár hozzánk, naponta 20x biztos. Mindenbe beleszól, mindent ő akar irányítani. Nagyon durva dolgokat művel.

Ellenöriz minket.pl.:

meddig tévézünk,mit hova rakunk a szekrénybe,múltkor megkérdezte van-e óvszerünk,mert majd ő vesz.

kopogás nélkül jár be hozzánk,az se zavarja,ha épp öltözöm,mert kora reggel mindig beállít.akk sem megy ki,ha ép egy szál bugyiban vagyok.

Kérlek segítsetek,mert nem bírom!!

Mit tennétek a helyemben?

Kérdések hasonló témákban: tanács, pár, zavar, anyós, együttlakás

2012. szept. 21. 09:42  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Pendulum92 nevű felhasználó válasza:

Anyós szindróma

Kizárnám, ha nem tetszik neki(ami szinte tuti), elköltöznék.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 11/18Időpont 2012. szept. 22. 23:15 Privát üzenet
Na annó, hasonlók elkerülése végett albi. Egy pici lukba, de ott nem zavart senki.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 12/18Időpont 2012. szept. 24. 19:54 Privát üzenet

"bemennék hozzájuk mikor tévéznek, egy pohár szörppel meg szívószállal, feldobnám a lábamat a dohányzóasztalra és hangosan szürcsölnék és nézném a tévét velük. Majd mikor rámförmed anyuka akkor megkérdezném, jaj, zavar? nem gondoltam..."

Ezt te sem gondolod komolyan. Az az anyós lakása akárhova meggy az az ő tulajdona, ahol a lány csak egy vendég. Ezt én velem tennéd a lábad nem érné a földet. Ezt abba a lakásba csináld meg amiért megdolgoztál.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 13/18Időpont 2012. szept. 24. 21:00 Privát üzenet

A fia párja, elég durva, ha csak vendég lenne... Te is így fogsz majd erről gondolkodni?

Kérdező, sajnállak. Én a hajam tépném, ha anyósommal együtt kellene élnem. Mi tudsz tenni? Vagy elköltözöl pároddal együtt, amit javaslok, nehogy tönkretegye a kapcsolatotokat, vagy leülsz és finoman megbeszéled anyóssal, hogy mi a problémád. Mondjuk nem hiszem, hogy felfogná, de egy próbát megér. Azóta mi a helyzet?

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 14/18Időpont 2012. szept. 27. 08:19 Privát üzenet

"A fia párja, elég durva, ha csak vendég lenne..."

Ez érdekes, én párom családjánál családtagnak számítok, ott vagyok minden családi eseményen, ahogy a bátyja felesége is. De ettől még fogok asztalra tett lábbal arcon böfögni másokat. Valamiért én is "vendég"-nek érzem magam olyan értelemben, hogy nem a sajátom, ami az övék.

Ez nem arról szól, hogy nem kezelnének családtagként, hanem arról, hogy pontosan azért, mert annak kezelnek, nem fogok tapló módon viselkedni velük. Valahol így (is) próbálom meghálálni, hogy befogadtak, hogy az első perctől szeretettel és őszinte melegséggel bántak velem. Kincs az ilyen anyós-após-család.

Édesanyám étkezőasztalára se teszem fel a lábam, pedig ott aztán otthon vagyok.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 15/18Időpont 2012. szept. 27. 13:29 Privát üzenet
Az anyósjelölt van otthon, neked alkalmazkodni kell. Ha nem tetszik, el lehet menni. Ki tudja, hány hasonló barátnő lakott már ott pár hónapig.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 16/18Időpont 2014. júl. 24. 10:53 Privát üzenet
Drk91 nevű felhasználó válasza:

"A fia párja, elég durva ha csak vendég lenne"

Na ez az. Nálunk már lassan két éve vagyunk együtt, és megkaptam az arcomba, hogy a párom nem családtag, csak egy vendég, szóval viselkedjen is akképpen ha nálunk van... Mondjuk a négy testvér egyetlen barátját/barátnőjét sosem fogadták el a szüleim, meg amugy is elég nagy zizi van velük.. na mindegy.

Szerintem is az a célravezető, ha párod beszél az anyukájával, nyilván tőle jobban meg könnyebben fogadja a dolgokat.... ez a nem kopogás pedig... ha megnyugtat, nálunk ugyanez van. Itthon lakok még (sajnos), és a saját szobámban nem lehet nyugton, kopogás nélkül rám töri az ajtót, még akkor is, ha párom is itt van. Szerintem ez a tisztelet hiánya. Nyilván párod szülőjéről van szó, megadod neki a tiszteletet, de ez nem feltétlen jelenti azt hogy visszafelé ez ne legyen meg a te irányodba... az h nem kopog, az azt jelenti h semmennyire sem tisztel téged.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 17/18Időpont 2015. dec. 10. 20:49 Privát üzenet

A megoldás roppant egyszerű: zár.

Barkácsboltban tudnak majd segíteni neked.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 18/18Időpont 2016. szept. 14. 18:44 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A péniszem szinte állandóan büdös pedig naponta minden fürdésnél jó alaposan megmosom, ez mitől lehet?
Állandóan feljön a cigaretta szag az alattunk lakótól, a fürdőszobánkban jelenik meg ez a szag, naponta többször, csak akkor távozik ha erős kereszthuzatot csinálok a lakásban, mit tehetnék?
Világ életemben keveset ittam (napi 1-1,5 liter), most 2 napja állandóan szomjas vagyok, naponta 3 litert is megiszok. Miért?
Havanese-m szőre mért csomós állandóan? 2 naponta kivan fésülve
Hogy kerül ez "C:/Documents and Setting/xpturbo/Cookies/IBKXKHJY. Txt" vissza a gépre? A vírusirtó naponta többször is kiszúrja és törli, de állandóan visszarakja valami.
Szerintetek az anorexiás, aki csak 1x eszik naponta és minden nap sportol? (És állandóan azt mondogatja a tükör előtt, hogy kövér )

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Anyós, após rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!