Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Terhessége ideje alatt tette...

Terhessége ideje alatt tette már valakinek még tönkre párjával a kapcsolatát az anyósa? 100%-ról 200% fokozatba kapcsolt, hogy a kisfia mellette legyen, ne a születendő gyermeke és a családja mellett?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezt elviselni? Túlélni? Ebben az állapotban, amikor minden a jövőről és a születendő gyerekről kellene, hogy szóljon?

Hogyan tudjak így újra pozitívan gondolkodni és élni? Hogyan lehet valaki ennyire aljas (anyós), és ennyire bárgyú egy férfi, hogy bedől a nyájas sz.r dumának?



2012. dec. 18. 04:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Messzire költözni tőle, ignorálni, mintha nem is lenne.
2012. dec. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Előre elnézést a hosszú idézetért, de ez fedi az igazságot:


"Tudnunk kell azonban, hogy mindez csak a felszín. Az igazi ok, amely az esetek 99 százalékára érvényes, az elengedésre való képtelenség. Az anya nem képes megengedni a gyermekének, hogy felnőjön, önálló döntéseket hozzon. Megfigyelhető, hogy a legtöbben kétségbeesetten bizonygatják, hogy alig várják, hogy gyermekük „révbe érjen”, miközben kifinomult és álságos eszközökkel azon dolgoznak, hogy gyermekük számára nélkülözhetetlenné tegyék magukat, és bebizonyítsák, hogy gyermekük választottja a nyomukba sem érhet. Mindannyian ismerünk folyton segítő anyósokat, akik rátelepszenek a gyermekeikre, és nem hagyják, hogy a fiatalok a saját, önálló életüket éljék. Ők azok, akik rettegnek a magánytól, az egyedülléttől, és képtelenek szembe nézni a saját félelmeikkel. Ők azok, akik nem képesek a saját életüket élni, a gyermekeikben akarják megvalósítani saját álmaikat, a gyermekeik életének jobbítását a küldetésüknek érzik.


A helyzetet megoldani már csak azért sem könnyű, mert Magyarországon a fiataloknak több mint ötven százaléka szülői házban kezdi a közös életüket. Még többen vannak olyanok, akik a szülők anyagi segítsége nélkül csak sokkal alacsonyabb életszínvonalon tudnának élni. Az anyagi függés olyan csapda, amelyből a kivezető utat megtalálni nagyon nehéz. Anyós-após házában saját háztartást vezetni ezernyi konfliktus és kritika forrása lehet. Ilyenkor aztán az anyós bizonyítva látja az igazát, hogy a segítsége nélkül a fiatalok életképtelenek lennének."


[link]


Az utóbbi szövegrészt helyesbíteném a saját helyzetemmel. Nekem van saját lakásom, keresetem, tanultam, hogy ne legyen rossz állásom. Anyagilag nem szorolok rájuk.

Még ez is mintha rossz pont lenne...

Nincs szükség a befőttekre, lekvárokra, főztjére (tudok főzni).

2012. dec. 18. 05:44
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azért is nehezen viselheti az anyós a ti kapcsolatotokat, mert ilyen sok téren kiemelkedő vagy (tanulmányok, munka, kereset, tudsz főzni stb.). Ezért is pluszban féltékeny lehet rád még inkább, mintha valami kis átlagos cafka lennél.

Az a baj, ha egy anyós nem képes elengedni a fiát, akkor lehet a fia párja bármilyen jó lehet, így is bele fog kötni.


Nemrég olvastam itt egy kérdést, ahol egy feleség 5 fogásos lakomát készített a férje szüleinek (de tényleg sütiből, levesből, húsból, mindenből 6 félét csinált) és az anyós MÉG ÍGY IS MINDENBE BELEKÖTÖTT!

2012. dec. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Nehez ez. S lehet a hormonjaid is tombolnak. Vannak Anyuka kisficskai ez azok azok is maradnak. Ha anyuka kidol akkor a te papucsod lesz...de en a helyedben ultimatumot adnek neki. Ha tenyleg igy erzed. Nem kell veszekedni mert az ehova nem megy. Ha nallad lakik nagyon nyugodtan el kell magyarazni mi a gond mi a keresed es ha nem tudja tartani magat a keresedhez akar kezdheti is a pakolast. En szules utan 2 hetente akartam otthagyni az aldott jo ferjemet!
2012. dec. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Végtelenül tehetetlennek érzem magam. Kezd felőrölni ez az egész. 8 hónapos terhesen dolgozni járok. A pénz miatt is, meg mert szeretem a munkámat. Nem is tudom mi lesz, ha már nem kell dolgoznom...

Szinte mindennap hajnalban felkelek, mert kétségbe vagyok esve, csak jár az agyam...

Rettentő fáradt vagyok, de a munkahelyemen mégis feltöltődök, mert bár ott is vannak rosszindulatú emberek, de ki tudom őket zárni, és csak a jó kollegákkal, kollaganőkkel foglalkozom, munkakapcsolatok, és baráti kapcsolatok terén.

Olyan jól sikerült ott is megoldani a konfliktusokat. És ezzel az alattomos, hátulról jövő perszonával nem tudok mit kezdeni.

Ezek szerint várjam a halálát? Az anyja (a nagymama )elmúlt 80 és még mindig él...Tehát van még kb. 20 éve. Addigra felnő a gyerekünk.

Valóban költözni kéne, de egy kerületben lakunk, és a munkahelyem is itt van, ahova vissza szeretnék jönni.

Ennek ellenére gondolkodom, hogy elmegyek Debrecenbe (kb. 220 km). Van ott is a cégnek telephelye.

És a szüleim? A barátaim?

2012. dec. 18. 06:21
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Csak konkrét kérdésre tudnánk válaszolni, nem ilyen ködösített, általános maszlagra. Azért te sem vagy semmi, hogy a 80 évesre azt mondod, hogy még mindig él!
2012. dec. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
A terhesség nem betegség, legalábbis a nők 90 százalékánál ez egy teljesen normalis élettani jelenség. Nem kell tutujgatni, állandóan együtt lenni. Lehet hogy a leendő apuka nyilvánvalóan idősebb anyja nagyobb törődést igényel, joggal. Ez a "hogyan lehet elviselni, túlélni" megnyilatkozás elég hisztis, en a férj helyében lehet hogy szinten inkább anyámmal töltenem az időt, nem a nyifnyaff feleségemmel.
2012. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Szépen beszélsz a párod anyukájáról. Más örülne, ha a mama megélné az unokákat. Szeritned ezek után érdemelsz még valamit?
2012. dec. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint anélkül, hogy legalább egy konkrétumot mondanál nem tudunk semmi tanáccsal szolgálni, csak ugyanolyan "általános maszlaggal", mint amit te ideírtál.
2012. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

"Ebben az állapotban, amikor minden a jövőről és a születendő gyerekről kellene, hogy szóljon?"


A föld nem szűnik meg forogni, az univerzum nem rendeződik át, hogy a gyereked legyen a középpontjában, nem kellene mindennek róla szólni. Az élet része lesz, nem a közepe, bármilyen nehéz is ezt elfogadni.


A másik meg az, hogy nem anyósoddal van a nagyobb baj, hanem a férjeddel. Az én anyósom is fárasztó és bosszantó tud lenni DE a férjem helyre teszi. Akkor is, ha manipulálni meg érzelmileg zsarolni akarja. Ez picit olyan, mintha megcsalna a férjed és csak a nőt akarnád megtépni, holott a férjed dugta meg ugyebár.

2012. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!