Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Minden esetben a gyereketeket...

Minden esetben a gyereketeket véditek? Hogyan vélekedtek ilyen helyzetekről?

Figyelt kérdés
A fiamék most válnak, úgy látom mindketten követtek el hibákat, de inkább a fiam tehet róla. Próbáltam mindig távol maradni a vitáiktól, ha elmondtak valamit mindkettőt végighallgattam, néha tanácsot adtam. A fiamat többször próbáltam rávenni, hogy változtasson, mert nem lesz jó vége, ott fogja hagyni a menyem. (aki szintén nem tökéletes, de ilyen nincs is, jó embernek, anyának tartom). Most válnak. Volt a fiammal egy veszekedésem, mert megsértődött amiért nem álltam 100%-ig mellé, pedig ez lenne a "dolgom", nem az, hogy az (ex) menyemet segítsem. Nem kifejezetten őt segítem, de az unokáimnak is jót akarok, ez a lány sem szolgált rá arra, hogy "idegbeteg anyósa" legyek. A fiamat is sajnálom persze, tudom, hogy szereti a feleségét, a gyerekeit is ő akarta felnevelni, de ez ellen már nincs mit tenni, így alakult. Attól még úgy gondolom lehet emberi viszonyom a menyemmel.

2013. febr. 14. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Végülis ezzel is a gyerekednek próbálsz segíteni! Nem is értem, ha főleg az ő hibája, és szereti a feleségét, hogy lehet elválni...
2013. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Jól látod a dolgokat a fiad pedig úgy viselkedik mint egy kisfiú aki az anyjától várja a megerősítést de ha nincs igaza akkor nem teszel jót neki ha azt támogatod és az unokáid érdekeit is nézned kell
2013. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Az igazság oldalán állok. Ha a fiad tévedett, hibázott, a minimum, hogy elmondod neki, miben, különben az egója miatt az életben nem fogja ezt belátni. Nem hiszem,hogy csak azért, mert a fiad, nem mondhatod meg neki, ha rosszul cselekszik. Pont, hogy ezért, megmondhatod!
2013. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Neked van igazad.Majd a fiad is lehiggad és belátja.Jól gondolod, szereted a menyed igazságos vagy.Nincs ezzel semmi baj.Azért mert ők elválnak neked nem kell hadba állnod a menyeddel.
2013. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem a te hozzáállásodat, utálom ha valaki elvakultan védi a saját vérét és nem látja benne a hibát, pedig lehet 100%-ig ő a hibás..

Szerintem jól csinálod, ne változtass. A fiadnak meg mond meg hogy nem azért vagy az anyja, hogy piedesztált emelj neki, hanem hogy rávilágíts a hibáira is, oktató célzattal és hogy ettől te szereted, de be kell látnia nem egy ember miatt mennek tönkre a kapcsolatok 99%-ban.

2013. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem kulturáltan kezeled a szituációt. Nem kell összeveszned a menyeddel, csak azért mert a fiad is összeveszett vele. Nem a te dolgod kígyót békát kiabálni rá. Te szóltál a fiadnak, hogy miben kéne változtatnia és igyekeztél segíteni neki, de ő nem hallgatott rád. Arra azért figyelj, hogy most a fiaddal ne romoljon meg nagyon a viszonyod, támogasd őt is amennyire tudod. Szerintem mindenképp maradj továbbra is jó viszonyban a menyeddel, és örülj az unokáidnak. Persze jó viszony alatt nem a hetenkénti közös kávézást és pletykálást értem, inkább csak egy értelmes beszélő viszonyt, ami az unokák érdekében is fontos.
2013. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
MINDIG az igazság oldalán állok! Mindegy, hogy nekem kim az illető...egy vadidegen, az anyám, a férjem, a testvérem.... Mindenféle elfogultság nélkül tudok dönteni!
2013. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nagyim ugyanezt csinalta, amit te. Anyu mellett allt teljesen, aput meg lehordta a sarga földig! Azt hiszem 3 evig apu nem is allt szoba vele, mert nem ez lett volna a dolga nagymamamnak... Szegeny nagyikam, a halala napjaig csak azzal foglalkozott, hogy nekünk az unokaknak jo legyen, a sajat gyereket is felresöpörte miattunk. Remelem a mai napig, hogy sikerült neki meghalalnunk mindent amit Ö adott/segitett. En sokkal nagyobb emberkent tekintek azota is a mamara, mert megtartotta a gerincet es nem a "dolga" volt a fontos neki!!!
2013. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a szörnyű, hogy anya akkor is a menye mellett állt ki, amikor a meny filézte a fiát. Csak mert attól tartott, hogy a meny őt is kizárja az unokái életéből, nemcsak a fiát; és hát ő nem is akar belekavarodni. Én értelek kérdező, és a szándékaid is jók. Viszont, mikor a fiad a lehető legsebezhetőbb időszakában van, lehet, hogy nem kellene látványosan hátat fordítani neki, mondván, te szeretnél ebből kimaradni... Én is kibuknék, ha már senkire sem támaszkodhatnék a családomban. Értsd meg, hogy neki ez egy nagyon érzékeny időszak! A menyednek is van anyja, majd az ápolja a lelkét. Te a fiadnak vagy az anyja, neked az ő lelkét kellene ápolgatnod! Most mellette lenne a helyed...
2013. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!