Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen hozzáállás ez a párom...

Milyen hozzáállás ez a párom családja részéről? Nekünk nem jobban "járna"?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok, sajnos nem tudunk saját lábra állni perpillanat, így náluk kell lakjunk. Kétgenerációs házuk van, a kisebbik részben (konyha, fürdő, kétszoba) a nővére él, és gyakorlatilag mindig ott a pasija. A páromnak két szoba van egybenyitva a szülei részében. Oké, hogy nem egy lyuk, de azért nem is leszünk egyedül. Közös konyha, közös fürdő. Értem én hogy én gyakorlatilag egy senki vagyok ebbe a házba nem is követelőznék, de mivel nekünk gyerekünk van mégis csak az illene hogy mi megyünk az elszeparált részben. A nővérének sincs semmivel több joga ott lakni, mint a páromnak. Ő sem fizet egy forintot sem a rezsibe.

2013. febr. 15. 21:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Senkinek sincs semmi joga követelőzni, megköszönhetitek a segítséget aztán kész. Örülj neki, hogy nem kell fizetned azért mert van egy gyereked nem érsz többet mint akinek nincs.
2013. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy többet érek/többet ér a párom. Csak éppen nekik is egyszerűbb lenne, ha nem mi laknánk fent a babával. Nekünk is.
2013. febr. 15. 21:37
 3/33 anonim ***** válasza:
56%
Beszéljétek meg,hozd fel az anyósnak nyíltan,de nem hinném,hogy megkapjátok a másik részt!De hátha! A férjed is szólhatna az érdeketekben!
2013. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
A semmire vállaltok egy gyereket, és neked még igényeid is vannak más kárára. Gratulálok!
2013. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem a semmire vállaltunk gyereket! Csak most még a kicsi másfél éves koráig ez lesz a helyzet, utána el tudjuk kezdeni az életünket. Van félretett pénzünk is, de nem akarjuk elverni feleslegesen albérletbe. Inkább megvárjuk míg én is újradolgozok, párom is tud váltani és akkor felvesszük a hiányzó pénzt hitelre. De így nem akarunk ebbe belevágni, mert nem maradna semmi ha ezt is fizetni kellene. Inkább kibírom én is most ezt a másfél évet, ha később emiatt jobban járunk. Csak kicsit zsúfoltan leszünk, és nem akarom azt sem, hogy úgy érezzék zavarjuk őket. Ennyit szerintem megtehetne a nővére is, nem halna bele.
2013. febr. 15. 21:53
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Ha ilyen igényeim lennének,jelezném..Nem követelőzve,csak szimplán megkérdezném a nővért,h mit szólna hozzá,ha cserélnétek,valószínűleg ez még évekkel a te érkezésed előtt így lett elosztva,most meg senkinek nem jut eszébe,h miért is kellene változtatni..Tudod,néma gyereknek...

Off: nagyonagyon nem szimpatikus a hozzáállásod..követelőző vagy olyanokkal,akik szívességet tesznek neked...

2013. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha a nővére már régen abban a lakásban lakik, akkor természetes, hogy nem költözik a ti kedvetekért.
2013. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%
Megkérdeztétek a fiú családját a nővért gyerektervezés ellőtt? Mert ha nem csak a nyakukba szültétek a gyereket akkor inkább nagyon meg kellene húzni magatokat.
2013. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Én nem követelőzök, csak szerintem így lenne logikus. Nem azért mert én vagyok ebben a helyzetben, kívülállóként is evidens lenne, hogy ha van egy kisbaba akkor ennek az újcsaládnak szüksége van egy kis térre. Félek, hogy konfliktusok lesznek a kicsi miatt. Ha éjjel üvölt, ha tápszert készítek 3 óránként, ha büfiztetés után kimegyek a fürdőbe stb.
2013. febr. 15. 21:59
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem nem kérdeztük meg. De azt megbeszéltük utána, hogy náluk lehetünk, ne szórjuk ki az ablakon a pénzt albérletre. Nem magunktól mentünk a nyakukra! És hülyék lettünk volna nem kapni az alkalmon, amikor egy 100ast megspórolhatunk így havonta.
2013. febr. 15. 22:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!