Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális hogy ez egy kissé...

Normális hogy ez egy kissé rosszul esett?

Figyelt kérdés

Sosem volt igazán jó a kapcsolatom az anyósomékkal,de kitaláltam hogy szervezek születésnapom alkalmából egy ebédet,meghívom őket is rá,és akkor nem kettesben leszünk a párommal,akit bánt hogy nem valami fényes a kapcsolatom a szüleivel,akiknek sohasem volt egy jó szavuk sem hozzám.....

Szóval sütöttem,főztem,anyósék be is állítottak,de még csak

egy tábla csokit sem vettek,párom viszont felpakolta őket a maradék étellel,amiből még én is szívesen ettem volna,közös kasszán vagyunk,mivel mindketten dolgozunk,így igazán megkérdezhetett volna,hogy szeretnék e enni később is.


A jó szándékért cserébe,megkaptam tőle,hogy minek hisztizek,bunkóság,és nagyon önző dolog elvárni akár egy tábla csokit is,hisz megtiszteltek engem azzal,hogy eljöttek.....minek hívtam őket el,ha aztán panaszkodom....


Neki van igaza?



2013. máj. 10. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

A gesztus szép, csak az időzítés nem.

Nem a születésnapodra kellett volna meghívnod őket, hanem egy sima vasárnapi ebédre. Akkor nem úgy jön ki, hogy gyertek, és hozzatok valamit.

2013. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem is rosszul esett volna

de nem voltam ott, nem láttam az esetet, tehát nem tudhatnom, hogy kinek van igaza

2013. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem is vártam el,hogy nagy ajándékokkal beállítsanak,e anyós pl tudja hogy mennyire édesszájú vagyok,egy tábla csokit igazán vehetett volna,hisz én annak ellenére hogy rosszban vagyok vele,mindig felköszöntöttem valami aprósággal.....
2013. máj. 10. 22:18
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Szerencsésebb lett volna "csak úgy" meghívni őket, nem a szülinapodra. Így azt hihették hogy kell az ajándék, de ők már csak azért sem vettek.


A maradék ételből pedig mi úgy szoktunk adni, hogy nekünk is marad. Meg kellett volna beszélni mindenesetre. De hogy jön ide a közös kassza?

2013. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem vártad el, miért esik rosszul? Nem csodálom, hogy a pasid nem ért meg. Ne haragudj, de ez így nagyon logikátlan.


Számítottál ajándékra, ezért csalódott vagy.

2013. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Most lehet, fájni fog, amit írok.

Az, hogy egy csokor virágot/néhány szelet sütit sem vettek neked, az az ő bunkóságuk. Az pedig, hogy kiakadtál, hogy a párod elcsomagolta nekik a maradék ételt pedig a te bunkóságod.

2013. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Egyébként meg pont ez nem tetszik benne!


Pl volt olyan,hogy neki nagyon megtetszett a presszó kávé főzőnk,párommal közösen vettünk nekik egyet,annak ellenére hogy ők 3x annyira jól állnak mint mi,karácsonyra kaptunk tőlük egy 4 darabos kávés csésze készletet,amiről azóta már a festék is lepattogzott,mert annyira olcsó sz.r....

2013. máj. 10. 22:23
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagytok jóban, akkor a te részedről az volt a gesztus, hogy meghívtad őket.

Az ő részükről pedig az, hogy eljöttek.


(Mellesleg, ha tényleg egy tábla csokot adtak volna, akkor meg azon lennél kiakadva, hogy te mennyit készültél, főztél, ők meg tábla csokival szúrták ki a szemedet.)

2013. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"párod elcsomagolta nekik a maradék ételt pedig a te bunkóságod."


Nem hinném hogy bunkóság lenne :)

Nem fáj,csak viccesnek találom hogy ilyen baromságokat írsz



Ő tudja hogy mennyire szeretem a halat,legutoljára mikor ott voltunk pont azon vesztünk össze a párommal,hogy rántott halat készített ebédre,majd őt megkérdezte hogy kér e,úgy hogy ott ültem mellette,én meg nem vagyok olyan bunkó,hogy beszóljak hogy "hé nekem adhatnál,hisz tudod hogy szeretem a halat!"


Mondjuk a párom beszólt,hogy "miért nem őt kérdezed meg?"

Erre az volt a válasz,hogy nem tudta hogy szeretem a halat.....ami hazugság.

Szóval szerintem ez az egész provokáció a részéről.

2013. máj. 10. 22:29
 10/16 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon rosszul éppen nem esett volna, elkönyveltem volna magamban, hogy náluk biztos nem szokás ajándékozgatni és legközelebb hasonló alkalomra én sem vinnék nekik semmit. Bár nekem kicsit furcsa, nálunk ilyen alkalomra azért szokás vinni valami apróságot.


Az nem zavart volna ha a párom pakol nekik maradék ételt, egyrészt szívesen adom, másrészt még mindig jobb, mintha még a kajának is finnyáskodtak volna és nem ettek volna belőle.

2013. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!