Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van köztetek olyan, együtt...

Van köztetek olyan, együtt lakik a párja családjával, azaz az anyósával, apósával?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok ezen a téren? Tényleg nagyon szörnyű?

2013. máj. 11. 23:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Hát a nemi élet igencsak bekorlátozódik.
2013. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
Nekem borzaszto!Megfogadtam hogy egyszer szabaduljunk meg soha tobbet egy anyoshoz se koltozok! Nemi elet korlatozva mi ugyszinten mert mkihez alkalmazkodj. Az o gondjuk a tied is lesz. Hallgathatod a veszekedesuket es ok is a tiedet...Ah...nem felnott embernek valo az idegenekkel lakas.16evesen koliba meg birtam.mar nem
2013. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

ha egy mód van rá, akkor ne válaszd ezt a lehetőséget. mi külön lakásban élünk a párommal, de az ismerőseim, akik közös háztartásban élnek, szinte mind panaszkodik valamire.

itt nem az a baj, h bármelyik fél rossz, összeférhetetlen lenne, csupán más életszakaszban van a két generáció, ami az egyiknek létkérdés, a másiknak nem.


imádom anyámat, anyósom is kedves nő, de ha együtt kéne élnem bármelyikükkel sztem rövid úton idegbajt kapnánk. mindannyian :) pláne akkor bajos a dolog, ha egy társasházi lakásban történik ez az együttélés. ha mondjuk egy kétgenerációs ház, akkor talán nyugisabb, de előfordul, h anyós átjárkál, fontoskodik.


jobb távolról szerezni, mint közelről konfrontálódni.

2013. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%

Embere válogatja, ha nagyon intelligensek a szülők (és ti is), akkor megoldható, de egy biztos, több emberrel együtt élni sokkal több alkalmazkodást igényel, ami a mai rohanó, stresszes világban nem is olyan könnyű.


Emellett adódhatnak olyan időszakok az ember életében, amikor pl. nincs kedve reggel korán felöltözni, mondjuk anyós szeretne hálóingben flangálni, akkor nem fog örülni, ha te ebben megakadályozod.

Ha pl. egy konyhátok van, akkor is többet kell nyelni, ha ő ott szöszöl, te pedig innál egy kávét, elolvasnál egy újságot, ő pedig ecseteli a piacos élményeit, vagy rádiót hallgat, amikor te csendre vágysz ...

Közös mosogató, közös hűtő ... áh, ezer "veszélyforrás".

+ Ha összekaptok a pároddal - egy normális kapcsolatban általában összekapnak olykor az emberek, akarva akaratlan fültanúja lesz mindenki, és ugye tudod, hogy egy kicsi vitát is fel tud nagyítani, ha anyuka bólogat, hogy a lányának/fiának van igaza, ti már rég túlléptetek volna rajta, ő pedig "nagy" problémának véli és "segíteni" akar megoldani - megoldani azt, amit nem is kellene megoldani, hanem csak elfelejteni.

Együtt élni a szülőkkel szerintem nem a legszerencsésebb :(

++ A hangosabb szex áthallatszik bármilyen falon.

Ha unoka is van/lesz, tudd, hogy a közelség még jobban feljogosítja majd őket, hogy beleszóljanak, mivel etesd, hogy fürdesd, hogy neveld, mikor fektesd ... etc.


Ha pl. egy ikerházba mentek, akkor jobban el tudod kerülgetni őket, de azért a hangok ott is gyorsan tovaszállnak.

Az idősebb ember már nem szeret alkalmazkodni, alkalmazkodott már leget, jogosan várja el, hogy a saját házában az legyen, amit ő akar ... a fiatal pedig még annyira nem tud alkalmazkodni ...


Ha muszáj, az más kérdés, de csodákat ne várj, szerintem nem éppen kapcsolatépítő állapot, de ahogy az elején írtam, biztos van olyan jó természetű, intelligens szülőpáros és fiatal pár, akiknek ez zökkenőmentesen sikerül.

2013. máj. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

A kapcsolatnak mindenképpen egy jó próbája, de alapvetően célszerű törekedni az együttélés elkerülésére. Előttem már leírták: nem abból van konfliktus, hogy problémás lenne bárki, egyszerűen másképp élnek, ti is másképp éltek, ráadásul sok esetben nem tiszta, kinek mi a hatásköre, ki mibe szólhat bele, stb. Ha nagyon alkalmazkodsz, akkor nem lesz túl sok konfliktus, viszont te nem fogod sokáig bírni.

De a legnagyobb probléma az, hogy a párod nem tud átlépni "gyerek" szerepből "férj/feleség" szerepbe. Mert ott vannak a szülei, folyton váltogatnia kell, pláne ha egyszerre vagytok jelen, akkor egyszerre kell(ene) mindkettőt hoznia, azt meg nem lehet. És a legtöbben automatikusan a gyerekszerepet veszik fel, egyszerűen mert azt évtizedek óta csinálják már, a másik meg új. A legjobb szándék mellett is előfordul.

2013. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
Kicsit más a helyzet, mi a párom bátyjával annak feleségével és a kisgyermekükkel élünk egy tekintélyes nagy lakást bérelve közösen. No ha azt hinné az ember, hogy ha már a költségek felesbe vannak akkor kap annyi tiszteletet , helyet , magán szférát illetve igyekezetet hogy kijöjjenek egymással a felek. 1-2 hónapig tartott az újdonság varázsa aztán már több mint egy éve mi van? Belekotnyeleskedés mindenbe, vita mindenböl, hatalmi harcok és versengés terület kijelölés, a bolhából is elefánt. Természetesen ha szívesség kell akkor persze tolnak hogy hívjál szerelőt, intézd el, vigyázz a gyerekére. Úgy érzem magam mint egy befogadott cseléd és ezt még éreztetik is . Magánszfére a háloszobánk , szinte már ott élünk így kevesebb az esély a konfrontálódásra. Minden igyekezetem ellenére bukott projektnek tartom ezt a bárki családjával együtt élést részemről. Azt hinné az ember felnőtt inteligens emberek egymás közt szép szóval kölcsönös felülemelkedéssel a problémákot , kommunikációval megtudják oldani az ilyen dolgokat.. A mi esetünkben úgylátszik nem... És ez persze kihat a párkapcsolatra is hiszen hallod ha a szomszéd szobába megy a vita meg persze ők is ha épp nállunk áll a bál legtöbbször belőlük. Hál istennek hamarosan költözünk.. Megfogattam bármenyire szeretem az illetőt tőbbé senki családjával nem óhajtok egyfedél alá költözni nem nagy képüségből hanem mert ezt épp ésszel nem lehet kibírni egy idő után bármenyire is próbáltam megfelelni, alkalmazkodni , segîteni. Tőbbé ezt semmien körülmények közt nem kivánom átélni. Felörli az embert.
2013. máj. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Azért találják sokan szörnyűnek, mert még egymáshoz sem nagyon alkalmazkodnak. Ha az anyós mond valamit, azon nem gondolkodnak el, egyből beavatkozásnak hiszik.

Mi fiatalon házasodtunk össze és 8 évig laktunk az anyósoméknál.

A rezsibe beszálltunk, a lakbér "árát" félre tudtuk tenni, és 9 év után lett saját lakásunk.

Külön konyhán voltunk, de az alapvető élelmiszereket legtöbbször az anyósom vette meg. De közösen használtuk. Nagyon sokat tanultam tőle a háztartás vezetésében, főzésben.

Néha voltak ugyan vitáink, de megbeszéltük kulturált emberek módjára.

A szexben sem zavartak, mert nem estünk egymásnak napközben.

Alkalmazkodási készség és jóakarat kell csak.

2013. máj. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Mi az anyosomnal lakunk. A ház óriási, harom szintes. Anyósom "területe" a legfelső szint, mienk a középső, az also szint "közös". Tulajdonképpen mindenkinek megvan a saját szobája, az "tabu" ott azt csinál, amit akar, a többit pedig közösen használjuk. A ház a paromé, de az édesanyja is itt el, amióta a férje meghalt. Ez az o otthona is - es a mienk is. Soha semmilyen probléma nem volt ebből. Intelligencia es hozzáállás kérdése is a dolog szerintem.
2013. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nagyon jó a kapcsolatom az anyósomékal. Segít főzni meghalgat tanácsot ad. Úgy szeretnek mintha a lányun lennék.
2013. máj. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehetetlen, de nem könnyű. Már csak abba belegondolsz, hogy minimum 2 generáció, ha gyerek is van, akkor 3. Mások az elképzelések, mást szeretnének a felek, így mindig nehéz alkalmazkodni. Az intelligencia függő, hogy valakiknek sikerül-e. Én laktam 10 évet, nekünk nem sikerült, az én exanyósom mindenbe bele akart szólni (pl. vasárnap szent nap, akkor nem lehet takarítani, ha 10 perccel később értem haza munkából, biztosan szeretőm van).
2013. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!