Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyám fajgyűlölő. Van értelme...

Anyám fajgyűlölő. Van értelme h egyáltalán tartsam vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

26 éves f vagyok. A barátnőmmel, akit 10 éve jol ismerek, másfél éve járunk. Anyám csak azért utálja, mert cigánylány. És anyám ki is mutatja rendesen az érzelmeit. Meg tiltotta h feljöhessen. Ha mégis véletlenül hazaér anyám és ott találja, beszologat.. pedig a lányra és a családjára egyáltalán nem jellemzők, azok a negatív dolgok, amiköztudatban élnek cigányokról. Csendes, visszahúzodó, gyönyörű lány. Nagyon házias, minden.

Nemsokára elköltözök a lánnyal albérletbe, pedig elférne nálunk bőven. Montam anyámnak, ha ő nem jöhet ide, én se fogom rányitni az ajtót. Monta, h az a cigány kurv@ akkor se jöhet ide látogatóbe se, inkább énse jöjjek. Mit szóltok ehez??


2013. máj. 17. 01:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Kellemetlen helyzet, de én nem foglalkoznék vele ennyit. Engem is gyűlöl az anyósom és ő még csak meg sem tudja magyarázni, hogy miért. A férjemmel mégis boldog házasságban élünk, ő pedig jóban van az anyjával. Nem kedvelhet mindenki mindenkit... Édesanyáddal mindenképpen tartsd a kapcsolatot, talán idővel még meg is enyhülhet. Vagy nem...Mindenesetre te próbálj meg túllépni ezen a problémán, a lányt neked kell szeretni, nem édesanyádnak. Ha úgyis elköltöztök szerintem nincs olyan nagy gond. Az élet nem lehet mindig habostorta, akadnak ilyen problémák.
2013. máj. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Az nem így van, h csak nem foglalkozok vele. Anyámnak el kellene ezt fogadni, ha nem is szereti, de ne tiltsa ki, meg ne alázza meg, főleg előttem ne.. nem fogok énse hozzá járni. Úgy viselkedik, mintha szegény lány replás lenne. Ja és 2x olyan jó módúak mint mi..

Az a helyzet h ők teljesen befogadtak maguk közé, és érzem hogy tényleg elfogadják, h én is a család része vagyok. Büszke lehet anyám a szép magyar vérére nem?

2013. máj. 17. 02:27
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Már bocs de anyukád azt enged be a SAJÁT lakásába akit akar... majd ha neked is lesz otthonod akkor te is azt fogsz beengedni akit akarsz. Nem kényszerítheted rá. Mellesleg remélem tisztában vagy a cigány hagyományokkal és hogy mivel jár egy cigány lánnyal együtt élni...
2013. máj. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Előttem szóló: A kérdező 10 éve ismeri, és másfél éve járnak. Tehát nyilván tudja, hogy hogyan él a lány családja.


És igen, az Anyuka a saját házába azt enged be, akit akar, de ez akkor is durva. A lány rendes, a család is, nem értem mi baja van.


Talán Anyukád később majd megenyhül, ha látja, jól éltek, és minden rendben köztetek, addig tarts egy kis szünetet, és szítsd a hangulatot, mert végleg elromolhat a kapcsolatod anyukáddal.

2013. máj. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ez igaz. Az ő lakása. De teszek én is a kasszába rendesen, meg volt időszak, h csak nekem volt fizetésem.

De nem is ez a lényeg, hanem a hozzáállása, hogy ilyen kretén, bunkó. Tele előítéletekkel. Szerintem undorító. És elég kellemetlen amikor be megyek a csaj szüleihez. Joggal monthatnák, h akkor most én is vehetem az irányt kifelé, amiért a lányuk nem jöhet oda. Nekik is lehetne előítéletük nem??

Az ő rokonai engem tényleg nagyon befogadtak. Tisztelik az öregek h a lányuk választottja vagyok. Én meg szégyenkezhetek anyám viselkedésemiatt..

2013. máj. 17. 03:11
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Fogalmazásodból ítélve összeilletek.
2013. máj. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

"Nemsokára elköltözök a lánnyal albérletbe, pedig elférne nálunk bőven." Miért a mániájuk a pasiknak, hogy anyjukhoz költöztessék a párjukat? Ez ritkán jó ötlet! Jó, tudom, nem ez a fő probléma, de akkor is!

Anyukád viselkedése nem helyes. Én igazából megértem, hogy fenntartásai vannak a romákkal, nekem is vannak, nagyon sok a rossz tapasztalat, nehéz rajta túllépni. De ha így folytatja anyukád, téged is elveszíthet. Ha nem is kedveli a barátnődet, legalább azt elfogadhatná, hogy te szereted és ezen nem tud változtatni.

Azt tudom tanácsolni, hogy költözzetek csak külön, albérletbe a lánnyal, éljétek az életeteket. Anyukáddal azért teljesen és végleg ne szakítsd meg a kapcsolatot, még ha egyelőre nem is akarod meglátogatni. Idővel még másképp láthatja a helyzetet, vagy ki tudja, mit hoz a jövő.

2013. máj. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7 ez mi, h fogalmazás alapján összeíllünk?? Szerintem te meg a szöveged alapján anyámmal foghatsz kezet, mert te is egy fajgyűlölő gyökér vagy..
2013. máj. 17. 03:37
 9/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, irigylem a türelmedet...
2013. máj. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Apád, esetleg mérvadó rokon mit szól, ha szól, vagy érdekli egyáltalán?


Arra ügyeljetek, hogy bejelentett munkátok állandóan legyen, mert ha nem lesz, anyád azzal kezdi, ugye megmondtam..bár ennek semmi köze az ő megmondásához, de a kárörömhöz igen...


egyébként hagy ott muttert a francba...

2013. máj. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!