Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? A barátnőm családj...

Mit tegyek? A barátnőm családja durván ellenzi a kapcsolatunkat.

Figyelt kérdés

Kérlek szépen titeket, hogy akit érdekel, az türelmesen olvassa végig és próbáljon meg segíteni, akit pedig nem, az inkább lépjen tovább. Hosszú történet következik.


Fél éve, még tél közepén megismertem egy lányt. Mosolygós volt, kedves, aranyos, de borzalmas körülmények között élt. ő 19 éves én 22 vagyok.


Súlyos asztmája volt de az anyukája nem engedte meg nekik, hogy kitakarítsák a szobát, 3-an éltek egy szűk szobában, ahol egerek éltek az álmennyezet fölött, szitálva állt a por, rendetlenség volt, és a "rocker" nővértől nem lehetett éjjel aludni. A fürdőszobában nem volt mosdó, minden koszos volt, rendetlen, a wc büdös volt. A lány volt, hogy nem fürdött minden nap, mert félt, hogy komoly számlát okoz az anyukájának. Ő egyébként vele élt, mert az apja elhúnyt, ezért is kerültek ilyen nehéz helyzetbe, de van ott más is. A házban több nyitott helyiség is van, de az anyja azt magának tartja fent ezért nem lehet beköltözni, ezért vannak így összenyomorítva a "gyerekek".


Titkolta előlem, félve. Én nem is vettem észre rajta, amikor találkozgattunk nagyon szépen kiöltözött mindig és lélekben teljesen tiszta, normális volt. Amikor először voltam náluk kiakadtam ezen és megkértem, hogy ideiglenesen költözzön hozzám, én épp albérletben éltem, a lány bár így is kedves volt, nyitott mindenre és aranyos rohamosan elkezdett fejlődni. Teljesen megváltozott, felnőtt érett nő lett belőle. Utána visszaköltöztem a szüleimhez és ő is jött velem. Nyitottan fogadtuk, mindennel elláttuk, valamilyen szinten közös kasszán voltam vele, de ez nem volt probléma, gyönyörű helyekre mentünk el együtt. Élvezte a velem töltött időt, egyedül a belvárosi lakás nyomasztotta nagyon, ezért néha 1-2 napra meglátogattuk a nagyszüleit is.


Egyszer volt egy olyan esemény, hogy a nagyanyja közölte, hogy nem normális, hogy én a család ellen hergelem a lányt, hogy az sem, hogy nem otthon lakik és szerinte miattam nem tanul rendesen. Én folyamatosan segítettem neki felkészülni mindenben, érettségi, nyelvvizsga, a felvételiben is sokat segítettem ráadásul még orvoshoz is járkáltunk, mert a rossz otthoni körülményei miatt problémák voltak a mandulájával is.


Most hétvégén úgy döntöttünk, hogy kicsit több időre maradunk, a lány többször megkérdezte, hogy én is maradhatok-e ameddig csak akarok. Egyébként nekem az volt a célom, hogy összehozzam a nagyszülőkkel, hogy esetleg oda költözzön. A lényeg az, hogy Egy hétvége után kedd reggel, (igen szegényes ellátás mellett voltam amúgy náluk) Hallottam egy beszélgetést. Annyit vettem ki belőle, hogy "majd én kidobom" és ezzel vége lett, és kijött valaki a hátsó szobából. Tudni kell, hogy abban a házban a barátnőm két nagyszülője él. a nagyapja, aki pszichiátriai kezelés alatt áll, a nagymamája, aki mélyen konzervatív és kicsit álszent és a nagybátyja, aki bár mindent megtesz a lányért egyedül él, barátnője sincs és a szabadidejét egy kis szobában tölti, ahol elektronikai cuccokat bütyköl.


Aznap este, amikor hazajött a lány bátyja, az interneten nem lett elérhető a facebook. (az összes többi honlap működött és a facebook mobilnetről is elérhető volt) majd a nagybátyja közölte a lánnyal, aki épp az érettségi tételeket dolgozta ki a gépén, hogy beszélnünk kell. Szóltam is, hogy gondolom rólam van szó, ha kell megyek. Közölték hogy igen, jobb lenne, ha csak hétvégente lennék ott.


A lány tudta mi következik, ezért elkezdett bőgni, 19 éves lányról van szó.... megbeszéltem vele, hogy szedje össze a tanulnivalóit, a cuccait és este gyorsan lépjünk le. Bár reggelre terveztem, ráadásul én már vasárnap mondtam, hogy hétfő reggel jobb lenne ha mennénk.


A nagymamája ordítva berontott a szobába, hogy a lány nem megy sehova, a nagyapja is jött, közénk álltak és mint a fába szorult féreg üvöltött velem. A barátnőm sokkot kapott, üvöltve sírt, a nagybátyja pedig fogta a táskámat, kidobta a házból és közölte, hogy takarodjak és többet meg ne lásson. A lány jönni akart velem de bezárták, és ahogy tudtam az internetről is letiltották.


Mit tehettem? Kihívtam a rendőrséget, hogy fogva tartják akarata ellenére. érzelmes, érzékeny lány a barátnőm, kinézem belőle, hogy felvágja az ereit, vagy valami. A rendőrök beszéltek a családdal, majd a barátnőm kijött és eljött velem. A család még elnézést kért. Most hazavitte a cuccait az anyjához, mert szerintem a rossz körülmények is jobbak annál, minthogy tudatlanul beleszóljanak az életébe. Egyenlőre azt próbálom elérni, hogy a másik nagymamájához költözhessen akin láttam, hogy teljesen normális.


Most át kell mennie a nagyszüleihez mert elvették a cuccait, de megmondtam, hogy ne maradjon nagyon ott.

Ha nem változik a helyzet nálunk fog maradni, de nem tudom mit kezdjek a helyzettel.


Higyjék el, hogy teljesen korrekt partner vagyok, eddig csak segítettem a lányon és hogy borzalmas körülmények uralkodnak mind a nagyszüleinél, mind otthon.


Mit tegyek? Tönkre fogja tenni a család a kapcsolatunkat? Hiba volt rendőrt hívni?



2013. jún. 12. 13:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A barátnőm egyébként végig abban a hitben élt, hogy a nagyanyja kedvel engem és nyíltan fognak fogadni és ott "menedékünk" lesz. Én nem akartam oda költözni csak neki akartam jót. Közben mindkettőnket hátbaszúrtak.
2013. jún. 12. 13:55
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem maradt nálatok?
2013. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mert szüksége van a cuccára.
2013. jún. 12. 14:02
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek ki egy albérletet es költözzetek össze. Ennyi
2013. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Megható volt végigolvasni. Te tényleg szereted.

Szerintem pakoljon össze szépen, és lakjon veletek, mint ahogy régebben. Szorítok nektek, és sok boldogsàgot!

2013. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

cuccait el lehet hozni,rendőrség segit.


Egyéb indok amiért nem lehet veled?

2013. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
vagy költözzetek külön, vagy maradjatok a Te szüleidnél. látszik rajtad, hogy mennyire szereted a lányt, ne hagyd, hogy a szülei (és a kedves rokonai) visszahúzzák!
2013. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mivel, bár egészen más színvonalon élünk nálunk is vannak problémák, ezért úgy gondolják én is földönfutó vagyok és csak élősködni akarok a két családon. (tipikus) egyébként semmi sem áll közénk, de én sajnálom, hogy nem lehet békében élni a rokonokkal. ez sem egészséges sajnos.
2013. jún. 12. 14:25
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
A "kellenek a cuccai" a leghülyébb indok amit mondhattál. Hozzátok el a cuccait, költözzetek össze. Nem értem minek kell visszamenni a putriba, én biztos nem mennék, inkább nyári munkáznék, vagy elkezdenék dolgozni és vennék új cuccokat.
2013. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Várj én azt nem éltem, hogy szépen együtt éltetek, de minek akartad hirtelen elköltöztetni a hülye családjához?
2013. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!