Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudom szeretni az anyósoma...

Nem tudom szeretni az anyósomat. Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, 1 éve vele is lakom, anyagilag viszonylag független vagyok a páromtól, ő azonban még csak most fejezte be a sulit, így az elmúlt 1 évben őt gyakorlatilag a szülei tartották el. Úgy tűnik, lassan lesz munkája szerencsére. A problémám az, hogy az anyósjelölt nagyon gyerekként kezel minket (persze az ő szemében azok is vagyunk, de csinált olyat, mikor eljött hozzánk látogatóba, hogy elkezdett alakot pucolni, mert neki az a hobbija...). Úgy tűnik, mintha annnnnnyira szeretne engem, mindig vesz ruhákat, ékszereket, kérdezi, hogy mit főzzön... de nekem ez annyira mű. Az a helyzet, hogy engem sosem szeretett páromon kívül nagyon senki (szüleim sem), és számomra nem tűnik valósnak ez az egész, amit az anyósjelölt csinál. Örülök, hogy nem piszkál, de úgy érzem, nem is őszinte.


Szerintetek hülyén látom?


2013. jún. 12. 18:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy igazad van, lehet hogy nem. Ameddig nem muszáj, nem menj szembe vele, de ahol úgy érzed határt sért, minél higgadtabban állj elő a problémáddal. Ha a nyakadra telepszik, az úgyis egyre nyilvánvalóbb lesz, és elkezd majd belekötni dolgokba, bőven elég akkor leállítani. Egyenlőre lehet, hogy csak túlreagálod a dolgot, és az nem vezet jóra. Mindenesetre légy vele óvatos.
2013. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
74%

Már látom a "nektek nőknek semmi sem jó" hozzászólásokat :)


Úgy szocializálódtál, hogy mindenért magadnak kellett megdolgoznod, és mindent magadnak kellett megcsinálnod.

Hasonlóképpen volt velem is. Ha valamit akartam, senki sem tette elém ezüst tálcán. És valljuk be, szívünk mélyén büszkék vagyunk rá, hogy egyedül is boldogulunk.

És valamilyen szinten féltjük is ezt a - nevezzük így - "függetlenséget".


Egyszerűen nem vagy hozzászokva az efféle gondoskodáshoz, és nem is tudod fenntartások nélkül fogadni azt.

Ha akarna, egy év alatt már talált volna valamit, amivel piszkálhat. (Az enyém kb. a 4. hónapban kezdett el a hátam mögött áskálódni.) Ha nem kritizál, nem oltogatja a párodat a hátad mögött, és egyéb anyós cselekedeteket sem követ el, akkor el kellene kezdened beilleszkedni a családba, és elfogadni a gondoskodást.

Én azért szívesebben látnék egy ilyen anyóst, mint a sajátomat :p

2013. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Ez van a génjeinkbe kódolva! :))
2013. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 tetris ***** válasza:
72%

Hát már ne is haragudjatok, de nálam biztos kiverné a biztosítékot, ha az anyósom nekiállna itt nekem ablakot pucolni.

Szerintem menj át a Drága Mamához, és állj neki a mosdót kisikálni, vagy elmosogatni. Aztán nézd meg, milyen képet vág.

Szerintem az arcára fagyna a mosoly. Mert az ablakpucolás nálatok igenis azt jelenti, hogy nem tart jó 'feleségnek", nem vagy igazi háziasszony a szemében, és így nyilvánítja ki.

2013. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
én pl. simán odaállok elmosogatni anyósnál, ha mást csinál, vagy nincs otthon... akkor most én is tiszteletlen vagyok???
2013. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Tisztelem őt, sőt talán még azt is hiheti, hogy szeretem. Aki azt mondta, hogy az anyósom pénzén élek, az óriásit tévedett. A viszonylag független azt jelenti, hogy együtt élő pár lévén közös kasszán vagyunk, tehát együtt döntünk mindenben, stb...

Szerintem nem attól lesz valaki felnőtt, hogy már nem támogatják otthonról anyagilag. Engem speciel nem támogat senki, tanulok és dolgozom egyszerre, nem hiszem, hogy jogod lenne a semmi alapján olyanokat állítanod rólam, hogy az anyósom pénzét eszem.

Nem akarom elutasítani, elkerülni, a párom nagyon-nagyon szereti az anyukáját, csupán annyit írtam, hogy nem érzem őszintének a szeretetét, így nem is tudom őszintén viszonozni azt. Nem értem, ebben miért kell a rosszat keresni. Egyébként örülnék, ha a páromat sem minősítenétek, mivel kb. 2 hét múlva rendes, hosszútávú melója lesz, aminek eléréséért sokat tanult. Az, hogy eddig a szülei támogatták, szerintem természetes. Nem azért bántott, hogy megpucolta az ablakot, mert nem vagyok hálás azért, hogy felnevelte a szerelmemet, vagy mert nem tisztelem őt. Csak úgy gondolom, mindegy, hány évesek vagyunk (20-as éveink elején egyébként), külön élünk már, és ezt tiszteletben kellene tartani.

2013. jún. 12. 20:15
 17/37 anonim ***** válasza:
9%

Azért ez aranyos :)

Ugyan részben anyagilag független vagy, vagyis a párod támogatására szorulsz, a párod teljesen a mamától függ, vagyis anyuci tartja el őt is és ezek szerint Téged is, közben azon háborogsz, hogy gyerekként kezelnek benneteket. Ráérő idődben meg összeesküvés elméleteket gyártasz a mamáról, mert vesz neked ruhát, ékszert, főz rátok. Hát ez aranyos :)


Egyébként mikor pucoltál utoljára ablakot? Mert azért szégyen, hogy az öregasszony mászik az ablakba. Jó, biztos nagyon elfoglalt vagy, biztos úgy gondoltad, hogy tiszta az még, de ez azért elég erős jelzés kellene, hogy legyen, hogy a párod kérójában Neked is kéne valamit csinálnod. Vagy csak úgy vagy ott?

2013. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es válaszoló! Úgy látom, neked sikerült megértened a kérdésem lényegét. Köszönöm a választ.
2013. jún. 12. 20:20
 19/37 A kérdező kommentje:
Nem a pasim lakása, ketten béreljük, felesben fizetjük. Mindegy, szerintem nem kérek további válaszokat, mert a legtöbb embernek úgy látom, sajnos csak az anyagiak maradtak meg, más nem. Csak gratulálni tudok.
2013. jún. 12. 20:22
 20/37 A kérdező kommentje:

"Kedves" 17-es válaszoló... esetleg szexhiányod van, és úgy gondolod, mindezt kiélheted itt taplóság formájában? Világosan elmondtam, hogy nem zabálom senki fizetését, plusz felezünk, mindent, azaz max. a páromat segítik, ami szerintem nem katasztrófa, más emberek 30 évesen is otthon laknak. Bár nem kéne ilyenekhez hasonlítanom a barátom.


Mint mondtam, tanulok és dolgozom is, talán neked mindig a feneked alá van rakva, de elég sok a melóm, és bár emellett mindig tiszta a lakás, lehet, hogy akkor épp volt egy kis kosz az ablakon. És? Ez még nem ad okot arra, hogy olyan megalázó helyzetbe hozzon. Nem az volt a baj, hogy csinálta. Hanem az, ahogyan. Úgy látom, teljesen fölösleges itt kérdéseket feltenni, hiszen az emberek java nagyon rosszindulatú, és egyből a kérdezőt támadják ahelyett, hogy segítségére lennének.

2013. jún. 12. 20:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!