Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem nekem anyósommal...

Kötelességem nekem anyósommal programot csinálni?

Figyelt kérdés

Anyósom újabban rákattant arra, hogy velem akar programokat szervezni. Csak velem és csak akkor, ha a férjem nincs itthon.

Nincs különösebb bajom vele, ha jönnek hozzánk, vagy mi megyünk hozzájuk az oké, de nekem elég ennyi belőle.

Én korai gyerek vagyok, a férjem késő, anyósom 40 évvel idősebb nálam, és nem igazán tudok vele mit kezdeni. Teljesen mások vagyunk. Nyilván a korból is adódik, meg egyéb tekintetben is. Egyszerűen nekem nem hiányzik, hogy ilyen szintem barátkozzak vele.


Ha amúgy jönnek vagy megyünk, elbeszélgetek vele, muszáj nekem ide-oda járni vele, meg programokat szervezni? Értem én, hogy jaj a férjem anyja, de hát vannak vérszerinti rokonaim is, akikkel nem szervezek programot csak azért, mert rokonok, csak akkor, ha amúgy jól érzem magamat velük.


2013. jún. 13. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem "kötelességed". De ő a férjed édesanyja. Bizonyára szeretne veled jó kapcsolatot kialakítani. Nyilván nem kell mindig, de egyszer-egyszer biztosan lehet valami programot szervezni vele.
2013. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Én ideggörcsöt kapnék, ha programot kellene szerveznem vele.
2013. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Én adtam neki egy esélyt. Miért ne? Mind a ketten jól éreztük magunkat, beszélgettünk, jobban megismertük egymást. Nem csináltunk belőle rendszert, talán fél évente van ilyen.


De nem kötelességed természetesen.

2013. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Félévente egyszer csinálj vele közös programot,annyit kibirsz,legyél jófej,de heti-havi szinten nem kell,40 év korkülönbséggel persze hogy nem érdekel semmi ami őt.
2013. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A megismeréssel nincs baj, éveket laktunk egy faluban egy utcában. Szóval gondolhatjátok milyen jól ismerjük egymást. Én örülök, hogy végre elég messze vagyunk tőle a városban, ő meg most nem tud a nyakunkra járni csak úgy simán így szervezni akarja kizárólag nekem. :/
2013. jún. 13. 13:26
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi! Szabad egy anyósnak is hozzászólni a kérdéshez? Nekem is van menyem, de nekem még soha nem jutott eszembe, hogy vele szervezzek közös programokat. Először a menyem a fiam felesége, vannak gyerekeik (lehet, hogy neked még nincsenek, de bízom benne, hogy lesznek), úgy gondolom, hogy a menyem helye a férje, a gyerekei mellett és a saját korosztályában van. Ha olyan programot szervezek, amin a menyem is részt vesz, az családi program, akkor viszont az egész család együtt van. Ha én akarok magamnak/magunknak szórakoztató programot, akkor a saját korosztályunkkal keresem a kapcsolatot.

Nekem az az érzésem, hogy anyósodnak nincs társasága a saját korosztályából. Ha fiatalabb lenne, még talán azt is feltételezném, hogy azáltal akar fiatalabbnak látszani, hogy egy fiatal társaságában látják rendszeresen. De 40 év korkülönbség esetén ez már nem valószínű, hiszen a nagymamád lehetne (az én anyósom pl. ugyanabban az évben született, mint az egyik nagymamám, nálunk is ugyanez volt a szitu, mint nálatok).

Ne hagyjátok magára, ne zárkózzatok el tőle, de nem tartom szükségszerűnek és kötelezőnek, hogy a férjed nélkül külön programokat csináljatok együtt.

2013. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Vasaltass vele,ingyen munkaerőt nem szabad visszaútasítani
2013. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Egy párszor el lehet vinni, olyan helyre, ami érdekelné. Színház, fürdő, fodrászat, kozmetika, séta. Unoka öcsémék úgy voltak, hogy 20 évvel idősebb szüleik állandóan rájuk akaszkodtak. 10 éven keresztül, az anya haláláig bezárólag minden ünnepet együtt töltöttek. A kulturális programok és a nyaralás is közös volt. Volt, hogy szilvesztert terveztek egy barátnőjükkel. Beállítottak az öregek és otthon kellett maradni velük. Valószínű, anyósod magányos, párszor kellene vele foglalkozni. Korabeli társaságot kellene neki szerezni.
2013. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, de itt ő nem velÜNK akar, hanem velEM. Családi ünnepelés meg ilyenek van, azt nem is bánom.

Nem magányos, ott van apósom, másik gyerekük otthon lakik, a szomszéddal össze van nőve stb.

Még akkor úgy lennék vele, hogy szegény asszony, de nem így van. Így egyszerűen úgy vagyok vele, hogy de minek? Viszont nem tudok mit mondani neki, mert nem akarok bunkó lenni, de nekem bőven elég egy sima anyós-meny viszony, nem akarok barátnősködni vele. Tulajdonképpen egy ismerősömnél se láttam még ilyet, nekem ez nagyon furcsa. Jó, hogy esetleg magától úgy alakul, de így erőltetni?

2013. jún. 13. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

hát ez tök ciki szitu...sztem nem nagyon tudsz mit csinálni, ha ő ennyire nyit feléd, valamennyire muszáj viszonozni a jó kapcsolat érdekében...

amúgy milyen progikat szervez?

Én esetleg választanám a közepes őszinteséget, és leülnék vele ezt megbeszélni, hogy havi 1x belefér, de neked is vannak barátnőid, rokonaid, és azokkal is szeretnéd ápolni a kapcsolatot, így ne haragudjon, de kicsit ritkítsátok a "csajos" programokat...

így jut is, marad is...

2013. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!