Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan sértődött meg anyósom?...

Jogosan sértődött meg anyósom? Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Férjem nem akar állást foglalni.

Figyelt kérdés

Nemrég sajnos örökséghez jutottam. Kifizettük belőle a hitelünket, a többit pedig eltettük.


Anyósom felvetette, hogy fizessük ki az ő hitelét is, és ő havonta nekünk fog fizetni, kamatmentesen. Aludtam rá párat, végül úgy döntöttem legyen. El is mentem egy ügyvéd ismerősömhöz hogy ezt hogyan lehet lepapírozni, ő adott egy szerződésmintát.


Ezt elvittük anyósomnak, aki teljesen felháborodott hogy én iylen szart akarok vele aláíratni, nem bízok benne, undorító dolog ezt tenni családon belül, én sem vagyok jobb mint a bank stb.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 15. 21:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
irjatok szerződést---
2013. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, szerződés nélkül ki ne fizesd neki!!!
2013. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Idióta.

Neked van igazad. Papírozni muszály mindkettőtök érdekében.

2013. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Amado atya ***** válasza:
100%

Jól csináltad. Ha így nem kell a segítség anyóspajtásnak, akkor így járt. A hitel visszafizetése nem szívjóság, és gondolom, nem pártízezer forintról volt szó, amiért papírt akarsz íratni, és...


...és mert gondolom, már jól ismered a kedves mamát. :)

2013. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos,bizalom ide-vagy oda,de én szerződést kötnék!
2013. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

ha ilyen szívességet kérnék, akkor én magam ragaszkodnék a papírhoz. olyan szerződést írnék, ami mindkét felet védi, és tisztán rögzíti a törlesztési kötelezettségeket.


abba bele sem gondol a kedves anyós, h ez az ő érdeke is, hiszen így te sem kérhetsz tőle többet vissza, mint amennyit adtál?

2013. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van. Ha meg úgyis fizetné a hitelt, akkor miért is ne írná alá a papírt???

Az ilyen történeteknek rendszerint az a vége, hogy utána sírnak, hogy papír nélkül adták kölcsön a pénzt mert családtag és bizalom, de most nem tudják hogyan kérjék vissza....


Nehogy lelkiismeret furdalás miatt belemenj!!!!

2013. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nagyon nagy összegről van szó, írjatok csak papírt, biztos ami írásban van. Kis összegről nem írnék, mert mégis csak családtag, és jobb a békesség, de nagyon nagy összegről írnék.
2013. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
2,5M ft körül van most a hitel. Havi 35el fizetné vissza.
2013. jún. 15. 21:44
 10/28 Amado atya ***** válasza:
91%
Az durván 72 hónap. Szerződés ide vagy oda, van olyan erőnléti, egészségi állapotban a mama, hogy ezt megéri? Ez is mérlegelendő...
2013. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!