Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
Apósomat nem érdekli az unokája, egy régmúltbeli dolog miatt költöztünk, azóta felénk sem néz. A páromba úgy rúgott bele, ahogy tudott, és a telefont is képtelen felvenni, hogy él-e még az egy szem unokája. Sajnos igencsak sokat iszik, és egy olyan nővel él együtt, aki nemhogy kirángatná, de még társul is mellé az alkoholizásban. Apósom nem lenne egy rossz ember, de az ital elvette az eszét. Sosem voltam az a fajta, aki kuncsorogna a szeretetért, ha látnám, hogy érdekli, fel is vinném hozzá, ha egyedül van, de mivel ez nem történt meg, így nem viszem sehová. Talán tehetek valamit ez ellen hogy ne így legyen? Vagy hagyjam az egészet?
2013. aug. 11. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd az egészet.
2013. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apósodnak más az értékrendje, más az élete.

Van ilyen. Gondolom, sosem volt egy ideális apa-típus. Hadd éljen úgy, ahogy szeretne, nem kell megmenteni, felnőtt ember, ahogy ráerőltetni sem kell semmit és senkit.

2013. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom miért vagy oda? Nincs annak a gyereknek másik nagyanyja vagy nagyapja? Após egy süllyedő hajó, itt sajnos nem müködik a baywatch.
2013. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azért "vagyok oda", mert nem ilyennek ismertem meg régen. És képzeld édesapám ugyanez volt, de ő megpróbált megváltozni, és javítani a helyzeten, csak már későn. Meghalt, jóval azelőtt, mielőtt teherbe estem....
2013. aug. 11. 14:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Igazatok van. Hagyom az egészet a fenébe. Nem fogok emiatt feleslegesen agyalni. Tegye tönkre az egész életét úgy, ahogy van... Az ő dolga.
2013. aug. 11. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, míg a nagypapa gyógyíthatatlan beteg nem lett. Aztán meg elvárta ám az unokáktól, hogy menjenek, amikor egészségesen találkozott velük (anyám nagybátyjáékhoz jártunk, aki a papa testvére volt, és 200m-re laktak egymástól) akkor csak annyit mondott, hogy ,,kik ezek a gyerekik" és amikor mondták, hogy az unokáid, bent van x is (a lánya), menj be beszélgetni, akkor sarkonfordult és elment. Ez hagyott bennem olyan nyomot, hogy nem igazán tudtam rá nagyapámként tekinteni betegségében sem. Nagyon jól menő vállalkozó volt évi több milliós tiszta haszonnal, amikor beteg volt meg elvárták volna, hogy a gyerekei vegyenek neki gyógyszert, akiket egyébként nem támogatott, sőt! Ahol tudott alájuk tett. A saját fia, aki nála dolgozott, kevesebbet kapott fizetést, mint egy idegen. És amikor már nagyon beteg volt, még neki nem tetszett, hogy nem mentünk felé se. Anyám volt nála 3x, mi 1x. Most így utólag azt mondom, hogy megbocsájtanék, és én is elmennék hozzá, de akkor valahogy mélyen bennem volt, hogy amikor le..art, akkor nem voltam jó, most meg kénék. Hát ott is ilyesmi lesz nálatok. De ha a gyerek később menni akar, vagy valami, ne beszéljétek le, ez az ő dolga. Nem tudom mennyi idős a gyereketek, én 15 voltam, amikor meghalt. Vagy 14, nem tudom. Ami még végképp, halála után is egy utolsó rugás volt tőle, az a végrendelet, amivel kizárta azt a gyerekét is, aki végig ott volt, amikor beteg volt segítette. Tehát így visszagondolva ha én mentem volna, akkor sem kaptam volna semmit. És nem pénzéhesség, de igazságtalanság! Mert ha minket kizár, akkor oké, de hogy azt, aki egész életébe mellette volt, ha segíteni kellett neki, de ha neki kellett valami az már nem volt ingyen, aki még betegségébe is a se.ggét nyalta, azt kizárni, valahogy nem túl erkölcsös dolog.
2013. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nekem apu is alkoholista volt, de az utolsó 2 évében próbált javítani a helyzeten, sokkal több sikerrel, mint gondolta. Békében búcsúzott, és legalább már nem szenved. Apósom ugyanerre az útra lépett. Feladtam. Arra fogják, hogy nem jöttek át, hogy a párom biológiai anyja "sokat volt ott", és nem tudtak a gyerekkel foglalkozni. Könyörgöm, amikor nem volt ott, akkor sem tolta volna be az arcát, szóval nem tudom miről beszélünk? Ilyen nagyapa nem kell a gyerekemnek, van 3 másik ember, aki szívesen lenne a nagyapja. Fáj, hogy látnom kell a páromat olyan helyzetben, amiben én is voltam anno, és azért fáj nekem, mert mikor megismertem, azt hangoztatta, hogy milyen büszke a páromra, meg stb. Amint megszületett a kisfiunk, megváltozott, mintha nem tetszene nekik a neme. Mintha lányt vártak volna, pedig annak ellenére, hogy a doki nem látta, én éreztem a vége felé, hogy fiú, és ennek hangot is adtam. De mintha csalódott volna. Nem tudom. Most 4 hónapos a kicsi, de ha rákérdez a nagyapjára, ha nagyobb lesz, nem fogok neki hazudni, őszintén megmondom neki, miért nem foglalkozott vele, ahogy anyu sem hazudott, hanem megmondta, hogy apánk azért nem jön, mert az alkoholmámor elvette az eszét... Ennyi.
2013. aug. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!