Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom anyukája nagy...

A barátom anyukája nagy gonosz velem de nem akarom, hogy miattam veszekedjenek. Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a barátom 23 és két éve vagyunk együtt.Nem lakunk együtt de a nyár 80%-át nála voltam, mert Ő egyedül lakik, nálunk pedig ott vannak a hugaim aki minden percbe rajtunk lógnak és egy szabad percünk sincs. Amikor nála voltam az anyukája minden nap át jött és számon kérte, hogy mit keresek ott? Mért foglalom le a barátom mikor lenne egy csomó dolga?! Miért nem otthon alszok 18 évesen?

Ha ott volt és kivettem a hűtőból pl. a tejet akkor egyből megkérdezte, hogy mit vettem abba a hűtőbe, hogy csak úgy kiveszem a dolgokat.

Ha épp csináltam valami kaját ott állt mellettem és végig prédikált, hogy ezt nem így kell, azt ne úgy csináld, a hagymát ne vágd olyan picire.. tudom, hogy nem vagyok egy konyha tündér de még most kezdő vagyok a konyhába.Próbáltam finoman meg kérni, hogy ne piszkáljon de nem reagált rá.Volt, hogy a barátom dolgozott én pedig átmentem egy kicsit összepakolni, mert előtte nap mikor nála aludtam reggel siettem haza és nem volt időm rá.Erre persze Ő is átjött( 3házzal van köztük,gondolom látta, hogy oda megyek) egyből sértegetett, hogy nem vagyok elég jó a barátomnak, mert még a tojáshéj a fenejemen van és csak elvettem tőle 2 évet a fiatalságából.. azt is a fejemhez vágta, hogy csak kihasználom Őt, mert van munkája, kocsija, háza.. de azt elfelejtette, hogy amikor összejöttünk még tanult és otthon lakott.Addig mondta és mondta, hogy mindent ott hagytam és haza mentem.Ő ott maradt és azt mondta a barátomnak, hogy mikor átment, hogy a pincéből átvigye a bicikli fújjtatótt én egyből elmentem és neki kellett összepakolni utánunk. Nem mondtam el, hogy pontosan miket mondott, mert nem akarom a vitát.

Nem tudom megvédeni magam vele szembe, mert folyton kiforgatja a szavam és ha vissza szólok neki egyből szalad panaszkodni, hogy tiszteletlen vagyok.

Mostanában nálunk vagyunk általában de ez nem tetszik a barátomnak és folyton kérdezgeti, hogy miért nem alszok nála meg mindig azt akarja, hogy költözzek oda de tudom mennyire kiakadna az anyukája így inkább mindig azt mondom, hogy korai lenne még.

Próbáltam kedves lenni az anyukájával de nagyon undok.Közelettem, kértem, hogy tanítson meg sütiket sütni de azt mondta nincs türelme meg, hogy először főzni tanuljak meg.

Nem tudom mit csináljak, mert nem akarom idegesíteni ezzel a barátomat de a helyzet egyre rosszabb.


2013. aug. 31. 12:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet.

El kell mondanod, hogyan viselkedik veled az anyukája, és neki kell helyre tennie.

2013. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
El kell mondanod a problémát mert késöbb csak rosszabb lesz!!!
2013. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ülj le beszélgetni a pároddal és mond el őszintén, hogy mit tapasztalsz az anyjával szemben.

Nézd meg hogyan reagál a hallottakra. Amit itt leirtál mond el neki. Nem neked kell az anyját "nevelni", látszik hogy elégedetlen veled, és egyelőre nem fogad el a "korod" miatt. Csak sajnos "kedves anyósok" elefelejtik, hogy ők is voltak fiatalok. Mit tettek volna, ha nekik is hasonló "kedves kellemetlen" birtokló uralkodó anyóssal kellett volna "mérközni".

Nagyon sok ember elfelejti, hogy NE TÉGY OLYAT AMIT TE SEM VÁRNÁL EL MÁSTÓL.

Nem fogod igegesiteni a párodat, ha beszélsz vele, csak elmeséled nyugodtan, hogy mi tapasztalsz szóról szóra. Ezután meglátod, hogy a párod mit reagál.

Ird majd le ide.

Ez a helyzet addig nem fog megoldódni.

Az anyuka "hadjáratot" indított irányodban, és ha nem lépsz "nyerni" fog.

2013. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el a barátodnak hogy te tényleg próbálsz rendes lenni az anyukájával,de te neki sose vagy jó,meg idegesíted őt,meg undok.


Ezt nyugodtan,szépen mondd el a barátodnak.

Hangsúlyozd,hogy te próbálod úgy hogy jó legyen,de neked nem jön össze ez a jó viszony vele,és próbáljon ő hatni rá.

2013. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy nem szeret az anyukája.Amikor átmentem hozzájuk régebben, hogy segítsek a kertet felásni(a szülei kertjét) akkor elzavart az anyukája amit sírva meséltem el neki.Ez után nagyon összevesztek és nem is beszéltek egy ideig. Mindig láttam rajta, hogy rossz neki és bűntudatom volt amiért ez az egész miattam volt, kezdeményztem a kibékülést és azóta csak a barátom háta mögött áskálódik.

Szereti az anyját és ragaszkodik hozzá, félek, hogy tönkre tenné a kapcsolatunkat ez a sok vita.

2013. aug. 31. 13:36
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha te attól félsz, hogy ha elmondod, hogy mit csinál veled az anyuka akkor vége a kapcsolatodnak.

A párod nem tart attól, ha nem állítja le a kedves anyukát akkor arra megy rá a kapcsolatotok?

Vagy rosszul látom, hogy egyoldalú?

2013. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A te boldogságod az lenne, ha párodat az anyukájával fogadod el, s nem nélküle. Mivel ők ketten elválaszthatatlanok. Ha leválasztod az anyjától, akkor ő boldogtalan lesz. Akkor pedig majd azért lesz lelkiismeret furdalásod. Mindenképpen az van, de a másik oldalról nincs, csak elvárás van feléd, hogy ez van, fogadd el az anyám az első.

Tehát nincs kiút.

Mindenképpen te vagy a vesztes. Ha elfogadod és nem lázadsz ebben a kapcsolatban, valamennyire boldog leszel, de semmiképpen nem tudod őket elválasztani, az anyukát pedig csak a fia fogja tudni leállítani. Ha pedig erre duzzogás, vagy kitagadás a válasz. Az pedig egy komoly érzelmi zsarolás, amire rámehet bárkinek az egészsége. Aki pedig önmagát vádolja ezért a helyzetér az is beteg lehet.

2013. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába panaszkodok neki, nem tudja leállítani, mert olyan "zsarnok" természete van.Ha bárki bármit mer mondani ami neki nem tetszik egyből ordibál. Kis városba lakunk, el se tudjuk kerülni.

Inkább valahogy jobb viszonyt akarok Vele és akkor nem lenne gond.Csak nem tudom, hogy lehetnék egy picit jobb a szemébe.

2013. aug. 31. 14:03
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Ne légy naiv. Úgy értem, sajnálom, de az ilyen zsarnok emberek mindig is zsarnokok maradnak. Nem vagyok a gonoszkodás híve, sőt, szeretem lerendezni a konfliktusokat, és utána békében élni, de azt is megtanultam az évek alatt, hogy ki kell nyitnom a kicsi számat, ugyanis ha nem teszem, rám szállnak vagy eltaposnak. Vannak határok, amiket meg kell szabnod.

Ha minden úgy van, ahogy leírtad, akkor "anyósod" egy bolond vénasszony, és én azt ajánlom, hogy sürgősen állítsd őt alapra. Ha ő támad, te támadj vissza kétszer. Oszd ki keményen, ha kell, küldd el a fenébe. Szaladhat, hogy tiszteletlen vagy, árulkodhat - ha a barátod mellette áll ki, akkor ő meg egy puhap*cs, aki szintén sosem fog változni. Ennyit tudok tanácsolni. Csak keményen. Hát mit képzel magáról?

2013. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor szerettem volna már kiosztani de én 18 éves vagyok Ő pedig 45. Szóval nem szeretnék vele csúnyán vagy keményen beszélni. A szép szót meg meg sem hallja.

Nem vagyok egy ártatlan bárány, volt hogy nem voltam vele a legkedvesebb de mindig őszintén bocsánatott kértem.Nem beszéltem soha csúnyán vele csak amikor folyton lehívta az exét, mikor otthon lakott a barátom..sőt, még bele is fektette az ágyába(!!!) azt nehezen bírtam és én kértem meg a barátomat, hogy költözzön el otthonról.Tudom, hogy nem volt szép dolog de rosszul esett, hogy én oda se mehettem a csaj meg ott aludt.

Előtte se kedvelt, úgy hívott mások előtt, hogy "Riherongy".. és amikor csak tudott megalázott de mióta elköltözött a barátom azóta egy kedves szava se volt hozzám.

2013. aug. 31. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!