Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem az "anyósom"...

Hogyan kezeljem az "anyósom" mártírkodását?

Figyelt kérdés

Előre kikötöm, hogy nagyon szeretem és tisztelem a párom édesanyját, és alapvetően egy rossz szót sem tudnék rá mondani, de egyszerűen nem tudok mit kezdeni a gyakori önsajnáltatásával.


Sok időt töltök náluk - mert hozzánk nem jöhet a párom -, és ezért mindig meg kell hallgatnom, hogy mennyire fáradt, hogy neki senki nem segít, mennyire nehéz az élete. Ha segíteni akarok valamit, akkor biztosan kiveszi az összes munkát a kezemből, hogy majd ő megcsinálja, aztán a végén rákezd, hogy neki soha senki nem segít és teljesen kész van már idegileg. Néha még sírni is szokott, amit én már végképp nem tudok kezelni.


Egyébként jól élnek, stresszemntes irodai munkát végez és tulajdonképpen otthon sem kell túl sok mindent csinálnia, egyszerűen mindig hergeli magát és csakazért is próbálja magát hasonló helyzetekbe hozni. Persze, nem állandóan ilyen, amúgy nagyon kedves és aranyos nő, akit én tényleg szeretek - de nem tudom, hogy ilyenkor mit kellene mondanom vagy csinálnom?


Próbálok helyeselni, de mikor már ötezredszerre játssza el ugyanazt, akkor néha szívesen beolvasnék neki, hogy ne gyártson magának nem létező problémákat és ne tegyen úgy, mintha oka lenne arra, hogy idegileg kikészüljön...


Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket?


2013. nov. 4. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Sajnáltatja magát. Az a baj, hogy ha helyeselsz, akkor adod alá a lovat. Ha olyan dolgokat mondasz neki, hogy xy-nak mennyivel rosszabb, akkor új problémákat fog magának kreálni, hogy lám, őneki milyen nagyon rossz.

Beszólni nem lehet, hogy ne sajnáltassa magát, mert az tiszteletlenség.

Azt teheted, hogy nem reagálsz arra, ha sajnáltatja magát, hanem ha éppen levegőt vesz, hogy folytassa, akkor felvetsz valami más témát. Ne reagáljátok le a mártírkodását sehogy, de a beszédáradatot muszáj valahogy megtörni. Vagy kérdezz rá, hogy a "nemtudommilyen"-sütit hogy szokta csinálni. :) Valami oda nem illő dolgot bökj ki, hogy megszakítsd a gondolatmenetét.

Nagymamám is ilyen, soha nincs vége a panaszkodásnak. Mi mindig témát váltunk - nem könnyű egyébként, hülyén is jön ki, de egyszerűen leszívja az ember energiáit.

2013. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Az ilyen emberek rettentően figyelemhiányosak,szeretethiányosak.Valamiféle kiskori trauma érhette az ilyen embereket,vagy valami betegségük van(testi),vagy volt..vagy gondolni lehet itt még arra,hogy úgy érzik,hogy őket igazán senki sem szereti..persze azért érzik ezt így,mert valójában nincs már igazi céljuk.

1.Adj feladatot anyósodnak!(báármit,hirtelen példát sem tudok mondani)

2.Nyugtasd meg!

3.Egy kicsit szeresd jobban,mert ezt minden ember megérdemli!

4.Értsd meg egy kicsit jobban!

5.Nézz a dolgok mögé!Sőt,ne csak nézz,hanem láss is!


Segítened kell neki.Hogy miért?Ahogy elmondtad:amikor nem panaszkodik,akkor minden szuper,egy hihetetlen aranyos nő.Így hát segítened kell neki,hogy ne panaszkodjon ennyiszer!Ülj le vele beszélgetni egypárszor az életről,mondj neki jó dolgokat!Biztos sok negatív dolgot hallott már az életében,és azok húzták le ennyire.Ezért lett biztosan ő is ilyen.(Szocializáció)

2013. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Tudom mi ez... Unatkozik! Rengeteg emberre igaz, hogy ha unatkozik, elkezdi mondani, hogy neki de rossz, itt fáj-ott fáj, az ő problémáit senki nem érti meg, és ha nagyon unatkozik- ez folytonossá válik. Szar de még mindig nem jöttem rá én sem hogyan lehet ezt kiiktatni, de arra legalább rájöttem hogy miért van... Általában ha az ilyenek lefoglalják magukat, akkor ideig- óráig elmúlnak a panaszok. Sajnos a végleges megoldást még én is kutatom mert baromi idegesítő :(
2013. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerüen csak fel akarja hivni magára a figyelemet és valóban unatkozik.
2013. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván figyelemhiányos is, de alapvetően ez egy embertípus, aki szeret mártír szerepben lenni, ezzel igazolja, hogy ő milyen rendes mindenkivel. Anyósom is ilyen, sose hagyja, hogy segítsek, ha meg valami nem sikerül időre, akkor odavan, hogy nem segítenek neki. Csak a lánya segítségét fogadja el. Szerintem nem sok mindent tehetsz, talán egyszer hagyja, hogy segíts, ajánld fel mindig, ha nem kér belőle és panaszkodik, akkor ne helyeselj, hanem ajánld fel újra a segítséged.
2013. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok.

Igen, a figyelem kell neki.

Egyszer feltettem egy tanfolyamon azt a kérdést, hogy mit lehet tenni azokkal, akik folyton panaszkodnak, és leszívják mások energiáit, mivel a munkám során rengeteg panaszkodó emberrel találkozom. Általában nem azok panaszkodnak akiknek ténylegesen nagy bajuk van és rá vannak utalva másokra minden szinten, hanem akik tudnának magukon segíteni.

Azt a választ kaptam, hogy meg kell tőlük kérdezni amikor panaszkodnak, hogy rendben, ez a helyzet van most, de mit szándékozik tenni/vagy mit tett azért, hogy a helyzet jobb legyen?

Szerintem ez a módszer sem könnyű, de egy próbát megér, legalább elgondolkodik.

2013. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Az ilyen nők önbizalom hiányban szenvednek,és ez az egész csak játszma amivel mindenkit behúznak a csőbe.Fogadd meg az 1-es tanácsát.Jó tanács.
2013. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Anyám is szokott ilyeneket csinálni..

Ilyenkor szervezek neki közös programot..Buszra ülünk, és megnézünk egy várost. Utat végigbeszéljük, elfelejti, hogy mi baja. Mondom, menjünk "plázázni". Kisváros, csak Penny, Tesco, de ennek is örül.

Nem egy városban lakunk,néha reggel felhívom, kocsiba ülök, és átmegyek. Telefonban hallom, fülig ér a szája..

Próbáld ki ezeket, ilyeneket, talán segít.

Anyámnak sem az hiányzik, hogy kertet ássak nála, vagy közösen főzzünk. Utóbbiról leszoktattam, nehezen.

Hívd el kikapcsolódni. Mond, vennél egy blúzt magadnak, vagy bármit, segítsen választani. Attól még nem kell azt megvenned, de érezze, fontos személy ő nektek

2013. nov. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Én az első válaszolóval értek egyet. Válts témát.
2013. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnáltatja magát, az enyém is ezt csinálta. Nagyon kedves, aranyos nő, de folyton azzal jött, hogy neki mindent egyedül kell megoldania, nincs segítsége, minden az ő vállát nyomja stb.

Ma már tudom, hogy arra ment ki az egész, hogy a férjem ne költözzön el tőle.

Sajnáltatta magát, így nem erőltettem férjemmel az összeköltözést. Még az is felmerült bennem, hogy oda költözöm én is, hogy segíteni tudjak. Végül férjemmel úgy döntöttünk, hogy jobb lesz nekünk külön, a saját életünket élni.

Így aztán amikor eljegyzés után férjem bejelentette, hogy összeköltözünk, egy hárpia lett.

2014. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!