Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagymamám és nagypapám mindig...

Nagymamám és nagypapám mindig belekötnek édesanyámba minden kis ügyért pedig ő mindent megtesz hogy szeressék mindig segít nekik de nem javul a helyzet. Mivel tudok rájuk hatni?

Figyelt kérdés
Nagymamám és nagypapám mindig belekötnek édesanyámba aki egy csomót dolgozik itthon is meg a munkahelyén is, minden kis ügyért pedig ő mindent megtesz hogy szeressék mindig segít nekik de nem javul a helyzet. Viszont amikor finoman beszélek a nagyszüleimmel egyszerre megsértődnek rám és 2 napig rám sem és nem is szólnak hozzám. És ez után sem javul a helyzet. És ez minden egyes nap elismétlődik és édesapám nem tesz ellene semmit.(Nagymamám és nagypapám édesanyám apósa-anyósa). Kérlek segítsetek!

2013. nov. 11. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a te harcod, sajnálom. De nem is az édesapádé. Anyukád megfelelési kényszere, az, hogy nem szakadt el a szüleitől sajnos egyáltalán nem normális dolog. Szülőnek felnőtt embernek kellene lennie, és nem gyereknek. Édesanyád nem nőtt még fel. Ennyire nem lehet függeni senki véleményétől felnőttként, mert nem egészséges! Te ebben nem tudsz neki segíteni. Ha maga nem harcolja ezt a harcot meg, akkor soha semmi nem fog változni. Jó eséllyel így lesz, mert gondolom már nem fiatal annyira, ha a gyereke ide tud kiírni kérdést... N30
2013. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, csak nem anyós, hanem anya. Nálunk mamám ilyen csak, papám nem volt, míg élet, ő volt a mentsvára édesanyámnak. Ő mindig megvígasztalta, ha mamám bántotta őt, viszont mióta nem él, csak a rosszat kapja anyum mamámtól. Pedig ő is megtett mindig mindent azért, hogy segítse a szüleit. Pl. mikor papám beteg lett, rákos, akkor sokáig kellett hordani őt kezelésekre. Mivel tőlük 70 km-re volt a kórház, ahova járt, és ahol műtötték, illetve mi tőlük még 100 km-re laktunk, édesanyám volt, hogy minden nap ment innen autóval, és 170-170 km-t autózott oda-vissza. Nem okozott gondot, anyum nem dolgozott, a benzint tudtuk fizetni, természetesnek vették, hogy nem hagyják az idős, beteg papámat buszozni-vonatozni-sétálni nap, mint nap, ha erre van lehetőségünk. Ő mindig meg is köszönte ezt, mamám viszont úgy csinál, mintha meg se történt volna, és a fiát isteníti - édesanyám bátyját - aki soha nem látogatta meg papámat se a kórházban, se otthon, el sem búcsúzott tőle, csak a temetésen jelent meg, és azóta se nyitja rá az ajtót mamámra. Mégis ő az ügyes, jó gyerek, mert sok pénze van, dolgozik, stb. Anyumnak soha semmi szépet nem mondott, csak bántani tudja. Anyum pedig tűr, bár én nem értem, hogy miért. Amíg papám élt, még meg is értettem, de így már nem, én biztos magára hagytam volna rég, és oldja meg a problémáit maga, vagy hívja a kisfiát. Én már nem beszélek mamámmal, ha jön ide, elkerülöm, ha a szüleim mennek, nem megyek velük. Nem érdekel, hogy mi van vele, és nem akarom azt se hallgatni, ahogy minden apróságért szapulja anyukámat (hogy áll ez a függöny?, minek vettél új étkészletet?, ha nem dolgozik: miért nincs munkád?, ha dolgozik: minek, hisz úgyis megélnétek, inkább a háztartást vinnéd jobban, stb.).
2013. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Alapigazság: azt lehet bántani, aki hagyja. Anyukád hagyja. Ezért bántják. Ha ki merné nyitni végre a száját és kikérné magának, akkor megszűnne a dolog. De nem fogja megtenni, te pedig nem teheted meg helyette, mert éppolyan gyenge marad, mint volt eddig is. Attól, hogy te erős vagy, ő nem lesz az.
2013. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vidd pszichologushoz
2013. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első, te tudsz értelmezni?? nem a kérdező anyjának szüleiről van szó, hanem az apjának a szüleiről, aki az anyjának apósa-anyósa

"Nagymamám és nagypapám édesanyám apósa-anyósa"


Ebben az esetben igenis az apjának kellene kiállnia mellette!

Én a helyedben (kérdező) egyszer olyankor szólnék vissza erélyesen mikor épp belekötnek anyudba, és közölném velük, hogy ha nem fejezik be, te a büdös életben többet hozzájuk nem szólsz és anyud sem segít majd, aztán megnézhetik magukat.


Amúgy együtt éltek?

2013. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, én úgy gondolom, hogy mindegy, kinek az anyja vagy apja. Ki kell nyitni a szánkat és megvédeni magunkat. Tőlem lehet akárki anyja, ha basztat elküldöm a Holdra. Nem kell nekem védelem és felmentősereg!
2013. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-üs igazad van.Sem az 1-es sem a 3-as nem érti a lényeget.Az édesanya apósa és anyósa akiról szó van.Itt a férjnek kellene kiállni felesége melett,ha ő szegény fél a 2 gonosztól.Ki tudja mit mesélnek róla fiuknak,aki nagy mamlasz lehet.Azt javasolnám a kérdezőnek készítsen hangfelvételt telcsivel,ha nincs kérjen kölcsön.Az anya tudta nélkül játsza le apjának,talán hat?
2013. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os Te megvéded magad,lehet?De a helyzetet nem ismerheted,sem a két hárpiát.Lehet az ő helyzetében TE is nyuszika lennél!
2013. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt írod, mindent megtesz, hogy szeressék!

Ez a legnagyobb hiba, és tévhit az emberi kapcsolatoknál. NEM KELL mindenkit szeretni, alapvető tisztelet elég! És az sem kell, hogy minket mindenki szeressen, nem is lehetséges.

A másik hiba, pedig apukád, vele kéne beszélni!

2013. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sok ember inkább a játszmázást igényli. ugy értem attól lesz normális, s ha nem vagy vele kemény, ha szeretet adsz akkor semmibe vesz.


persze van aki megérdemli a határtalan szeretet, ha ilyent találsz érdemes is megadni neki

2013. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!