Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek helyesen cselekedtem?

Szerintetek helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal egy házban lakunk (én, párom, gyermekünk, sógornőm, anyós, após). A számlákat megfelezzük, ha főzünk megkínáljuk egymást.

Szerintem ez így igazságos. Most nem azért írok, hogy anyósomat ócsároljam, stb., hanem mert ma történt valami, ami engem nagyon nem hagy nyugodni.

Délben altattam a gyermekemet, ami általában eltart kb. 20 percig. Ma valahogy nagy szerencsém volt, ugyanis kb. 5 perc alatt végeztem. Siettem gyorsan kifelé, hogy főzzem gyorsan az ebédet. Erre azt vettem észre, hogy anyósom az asztal felé hajolva valamit nagyon olvas (nem vett először észre). Rögtön láttam, hogy a mi bérpapírunk az!!! Elővette a párom táskáját és feltúrta. Megkérdeztem tőle szépen, hogy mit tetszik olvasni?

Azt válaszolta, hogy a számlalevelét olvassa. Mondom neki: de ez olyan, mint a mi bérpapírunk.

Erre ő: Nem, nem, ez az ő Erste Bankos számlalevele. És gyorsan beszaladt a főzőfülkébe.

Megbizonyosodtam arról, hogy az tuti a mi papírunk, és utána mentem és mondtam neki, hogy: Hagy nézzem már meg, mert az szerintem a miénk. Ő nem akarta ideadni, ezért kivettem a kezéből. Mondom neki halál nyugodtan, hogy Ugye megmondtam, hogy az a miénk. Azt válaszolta, hogy azt hitte, hogy az az ő számlalevele, meg hogy nem olvasta el, stb. Holott láttam, hogy azt olvassa. Mindegy, mondtam neki, nincs semmi titkolnivalónk. Erre mondja, hogy ő nem szokott a más cuccai között turkálni. Én meg azt válaszoltam, hogy Tudom én azt nagyon jól. Gyanakodtam már máskor is, ha pénz vagy valami eltűnt, vagy nem ott voltak a dolgaink, ahol hagytam őket, de még sosem kaptam rajta "akció" közben. Mi SOHA nem nyúlunk a más cuccaihoz, engedély nélkül meg pláne nem!

Mást nem nagyon akarok róla mondani, mert nem ócsárolni akarom, hanem kíváncsi vagyok, hogy szerintetek helyesen "jártam-e" el?



#anyós #levéltitok #prviát szféra
2013. dec. 7. 21:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A rezsibe úgy szállunk be, hogy mindennek kifizetjük a felét.
2013. dec. 7. 22:07
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
KÖltözni és kész.
2013. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

" Hát az aki azt gondolja, hogy az elköltözésünkben reménykedik, az nagyon téved."


Végül is tudtad hogy lop, elvesz dolgokat. Szembesítetted vele. Szerinted ezentúl minden megváltozik majd?? Elárulom, hogy nem fog változni semmi. Sőt most hogy lebuktattad, már ellenség is lettél.

Ha nemed és a férjednek nem tetszik, hogy nincs magánszférátok, hogy bárki bármikor hozzá nyúlhat a cuccaitokhoz, akkor el kell költözni.

Ha nem akartok, akkor el kell fogadnod, hogy ezentúl is úgy lesz ahogy mindig is volt.Fog még pénz eltűnni, és fog még sok-sok levél elolvasni lenni..

Amúgy sem egészséges ha ennyien laknak együtt.

2013. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Legalább egy postafiókot bérelhetnétek.
2013. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%
Lehet tényleg keveski amivel a rezsibe számlákba beleadtok... oké,felét ki fizetitek,de ti 3-an vagytok ott...
2013. dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Igen és le a kalappal hogy így reagáltad le ilyen kedvesen, nem pedig leüvöltve a fejét.
2013. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

"oké,felét ki fizetitek,de ti 3-an vagytok ott..."


2 felnőtt és egy baba. A másik fele meg három felnőtt, anyós, após, meg a férj testvére. Nem tudsz számolni?

2013. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok a hidegvéredhez. Belém nem szorult ennyi empátia, tuti, hogy megmagyaráztam volna neki, hogy kinek a mijében turkáljon.

Azért, ha megjön a párod új bérpapírja, kérdezd meg anyósodtól, hogy meg akarja-e nézni, mielőtt elteszed...

2013. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21%

" A másik fele meg három felnőtt"


Igen csak ők a 100%-os tulajdonosok.N

2013. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem kellene úgy beállítani,mintha a kérdező tenne szívességet az anyónak, hogy ott lakik és nem fordítva.
2013. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!