Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Trágár beszédstílusú emberrel...

Trágár beszédstílusú emberrel mit lehet kezdeni? Az anyósom beszél így.

Figyelt kérdés

Párom édesanyja sajnos meglehetősen trágár stílusban beszél. Nem csak akkor, ha ideges, hanem a normál, hétköznapi társalgások során is gyakran használ trágár szavakat. Például, ha mesél valamiről, akkor ilyesmi jelzőket használ: ez ku.va jó volt, az egy kib.szott nagy akármi. Aztán: mi a lóf.asznak kell kidobni ezt még?; Ne b.sszál fel!; Ó, hogy b.sszalak körbe!; Megint átjön hozzám az a p.csa barátnőm. És még sorolhatnám…


Ha vele vagyunk, akkor a párom is hajlamosabb ilyen stílusban reagálni az anyjára. Már megmondtam a páromnak szépen, hogy engem nagyon zavar a trágár stílus és máskor ne beszéljen így, ha lehet. De az anyjának nem mondhatom ezt meg. Azóta észrevettem, hogy a párom odafigyel a kérésemre és volt, hogy próbálta csitítgatni az anyját.


Egy iskolázott, tanult nőről van szó, nagyon furcsa ilyen szavakat hallani a szájából. Azt hiheti, hogy ez menő és fiatalos? A másik fiának van egy kisfia és az anyósom nagyon büszke magára, hogy a gyereknek megtanított egy csúnya szót. Számomra ez nem vicces, hanem szánalmas.


A ti környezetetekben van ilyen ember? Mit tegyek, ha nem fog javulni a helyzet? Gondoltam már arra, hogy egyszer kipróbálom, hogy ugyanilyen stílusban fogok én is beszélni előtte, kvázi egy tükröt tartva elé, hátha észbe kap.



28/n


2014. jan. 6. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem fog változtatni azért mert megkéred.
2014. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk egy barátunk volt ilyen. Úgy szoktattuk le, hogy minden alkalommal figyelmezetettük, hogy ne beszéljen csúnyán, akár mondat közben is. Még így is hónapokig tartott, mire elhagyta, de ő maga is nagyon hálás volt érte utána.
2014. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem is szép, ha így beszél valaki. Sajnos nekem is kicsúszik a számon 1-2 csúnya szó, ha ideges vagyok, de a hétköznapi életben mellőzöm. Kellemetlen helyzetbe is kerülhet az ember miatta, s nem mindenhol néznek jó szemmel az ilyen stílusra.
2014. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Te, vagy a párod vegyetek egy sípot és amikor oda mentek, bátran használjátok. Szerintem el fogja magát szégyellni, a folyamatosan sípoltok, persze viccesen. Vagy akár vegyétek fel a tudta nélkül videora és játsszátok vissza. Sok embernek fogalma sincs, hogy egy kívülálló mennyivel másképp látja őt, néha érdemes tükröt tartani ilyen emberek elé.
2014. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Az én anyósom is igen "szép" beszédű. Nálunk már ez azért is kellemetlen, mert van egy kisebb gyerekünk, aki óvodás, hát nem egy csúnya szót hallott már a nagyanyjától.:( Jó, van, hogy nekünk is kicsúszik, de neki az alapvető szavajárása a káromkodás. Nálunk meg ha éppen idegesek vagyunk, akkor kicsúszik. A férjem már mondta párszor az anyukájának, hogy moderálja már magát a gyerek előtt, van mikor sikerül neki, van mikor nem.

És sajnos a fiúnk is használ már néha csúnya szót. Bár azért az óvodában is hall egyet s mást. Én ilyenkor hogy mentsem a helyzetet és senkit ne sértsek meg, szoktam mondani, hogy ez vagy az, aki éppen csúnyát mondott, tegye bele abba a bizonyos perselybe a csúnya szó kimondásáért járó pénzt. És a fiamnak szoktam mondani, hogy nem szabad így beszélni, mert csúnya dolog.

És van más is a férjem rokonságában, aki még anyósomtól is sokkal durvább, aki ráadásul egy fiatalabb anyuka, hát az ő fia meg aztán igazán cifra beszédű ezáltal.:(

Egyébként ha ilyen anyósod alap szava járása, akkor ezen nem fogsz tudni változtatni. Ezt vagy elfogadod, vagy fogod magad, felállsz és nem hallgatod.

2014. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Meg lehet büntetni, 5 éves korában, hogy egyszer s mindenkorra megjegyezze.

De sajnos az anyósodat nem tudod megnevelni. És attól, hogy te is rondán beszélsz, ő nem fog megváltozni.

Ha van/lesz gyerek, meg lehet kérni, hogy az ő jelenlétében ne káromkodjon.

2014. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekünk is kicsúszik néha egy-két csúnya szó a szánkon, ha éppen valami idegesítő dologról mesélünk otthon a másiknak. Nem is azzal van baj, ha valaki mérges és kicsúszik egy-egy káromkodás, hanem azzal, hogy a tök hétköznapi beszédben használja rendszeresen.

2014. jan. 6. 15:20
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ebből a szempontból szerintem mellékes,hogy valaki mennyire iskolázott,mert ha valakinek csak 8 általánosa van még lehet értelmes,és egy diplomás is lehet bunkó.Nem írtad,de esetleg valamelyik kisebbségnek a tagja a kedves mama? Ott ez a stílus a normális.
2014. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
mert te olyan jól művelt vagy, kisböngyörőm, 3 diplomával megtanultál nem káromkodni
2014. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem kisebbségiek vagyunk.
2014. jan. 6. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!