Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a teendő, ha anyós és após...

Mi a teendő, ha anyós és após szét akar minket választani?

Figyelt kérdés
Amióta babánk van,folyton mindenbe bele akarnak szólni,és tudják,hogy ez mennyire idegesít minket. Nagyon sok a konfliktus miattuk is,minden velük kezdődött,és már nagyon nem tudom,hogy mit tegyek,mert a férjemet ez egyáltalán nem idegesíti annyira,mint engem. Olyan tanácsát szeretném kérni,aki volt már hasonló cipőben..

2014. jan. 9. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Együtt éltek?
2014. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,és a férjemen keresztül mindent el akarnak érni..ami a gyerekkel stb. bármi mással kapcsolatos,hova utazzunk,mit vegyen fel a gyerek stb..vagy úgy,hogy ajándékként veszik nekünk,vagy más módon...
2014. jan. 9. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Én voltam. Amikor kisült, hogy terhes vagyok, anyósom elkezdett ránk szállni. Nem tudtunk hétvégeken sehova elmenni, mert folyton szólt, hogy utazik hozzánk, aztán nem jött, mi meg otthon vártuk, utána meg beállított minden bejelentés nélkül. Megette az ebédemet, és még le is szólta.

Amikor megszületett a lányunk, folytatta ezt, plusz jött apósom. Semmit nem voltunk hármasban 1 hónapig. Segíteni nem segítettek, csak anyósom leszólt mindent.

Már korábban is szóltam, hogy vegyen vissza, szépen és kedvesen. Férjem is kérte, hogy legyen már nyugtunk. Nem, nem vették figyelembe, hogy nekünk milyen igényünk lenne.

Végül elzavartam őket. Apósomat felhívtam, hogy elég volt, már állandóan veszekszünk miattuk, megvagyunk, tudok főzni, ne jöjjenek, majd megyünk.

1 hét duzzogás volt, utána megbékéltek, és azóta semmi gond nem volt. Szépen látogatjuk őket, rendszeresen, de nem ugráltatnak minket.


Azt nem bocsátom meg anyósomnak, hogy mennyit piszkált amikor terhes voltam, hányszor idegesített úgy fel, hogy fájt a hasam már. Legalább most béke van!


Beszélni kell előbb a férjeddel, utána velük. Először szépen 1-3 alkalommal, utána meg keményen, ha más nem használ, nem nyitsz ajtót. (Ezt egyszer megcsináltam, utána egy fokkal érdekes módon javult a helyzet.)

2014. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az első teendő, hogy el kell költözni.

Amilyen gyorsan csak lehet. Utána már ha külön éltek, lehet a találkozások számát csökkenteni, sőt a saját házadban nyugodtan leállíthatod őket, ha sértő módon beszélnek veled.

Amíg az ő házukban éltek , addig nem sok teendőd van azon kívül, hogy egyik füleden be a másikon ki.

2014. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Minket már gyerek előtt is próbáltak,azt még tűrtem,nem szóltam vissza.viszont mikor megszületett a lányunk,akkor jöttek volna minden nap (akkor még 10 percre laktak kocsival),itt lettek volna egész nap,mindenbe belszóltak,mit hogy,én mindent rosszul,stb.Először kértük szépen,nem használt,utána kértük csúnyán,az se nagyon.Végül megmondtuk,nem jöhetnek be hozzánk,amig nem viselkednek,addig nincs unokázás,amig ilyenek,és nincs többé napi látogatás,heti 1 nap van,és csak akkor ha nem a mi kritizálásunkkal telik.2-3 hétig duzzogtak,de rájöttek,hogy ha unokázni akarnak,akkor nem teketik azt,amit addig.
2014. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor te is tudod a megoldást,el kell költözni.Amíg a szülői házban laktok csak gyerekek lesztek nem felnőttek.

Már gyerektervezés előtt el kellett volna költözni.

2014. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Kezdjük ott, hogy eleve nem kellett volna anyós nyakára szülni. Az ő házában jó, hogy bele akar szólni a dolgokba...


Bár az is előfordulhat (ha nem banális hülyeségeket mond), hogy egyszerűen több tapasztalata van a gyerekekkel, babákkal, és segíteni akar, és ezt érzed cseszegetésnek. Hiszen magad is írtad, hogy a férjed nem zavarja. Valószínűleg ő érti, hogy nem szemétségből ad tanácsot az anyukája, hanem jószándékból, csak a friss anyukák hajlamosak mindent személyes sértésként kezelni.

2014. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs,rosszul írtam,külön élünk más városba,de a saját lakásunkban is folyton beszólogatnak,mit hogy csináljon az ember-de azt gondolom nem nekem kellene leállítanom őket...,amúgy én már szóltam nekik mikor náluk voltam.
2014. jan. 9. 13:21
 9/10 A kérdező kommentje:
A fia háta mögött volt hogy azt mondta a babának hogy rossz vagy...nekem meg azt hogy ezért nem kell ám megsértődni...mond-ezt azt a gyereknek...
2014. jan. 9. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
én voltam ebben a cipőben. tapasztalatból mondom,h ez is, ahogy minden más azon múlik, h a férjeddel milyen a kapcsolatod. ha ti egyetértetek a gyereknevelés főbb kérdéseiben, szeretitek egymást és elég magabiztosak vagytok ahhoz, h kiálljatok magatokért és egymásért és képviseljétek a véleményeteket akár ezzel konfliktust is vállalva, akkor anyós marad hoppon. minden más esetben te fogsz...
2014. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!