Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaha meg fogják engedni...

Valaha meg fogják engedni anyós- és apósjelöltem, hogy tegezzem őket? Talán az esküvő után?

Figyelt kérdés

A páromnak már bemutatkozáskor felajánlották a szüleim, hogy ők tegeződjenek. Párom szülei azonban nekem még soha, pedig jól esne, így olyan kívülállónak érzem magam, mikor családi eseményeket magázom őket. Azt hittem, talán az eljegyzésünk után, de nem. 7 éve vagyunk együtt, májusban házasodunk. Talán majd utána? Vagy ne is reménykedjek?


Van itt olyan, aki magázza az anyósát, apósát?


2014. jan. 24. 22:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem attól lesz valaki családon belüli, hogy tegeződik mindenkivel. Az exem édesapját mindig magáztam, és jobb volt a kapcsolatunk, mint az édesanyjával, akivel tegeződtünk.


Ha ők inkább a hagyományos magázódást szeretik, abban ne azt lásd, hogy kívülállónak tartanak.

2014. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy anyósnak való kérdés ugyanez a kérdés, viszont te most mint meny kérdezed.


Ha nagyon konzevativak,akkor viszont ne számits arra, hogy letegezd õket,addig amig nem mondják neked.

2014. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
De az ő testvéreiket, azaz párom nagynénjeit és nagybácsijait is tegezem. Ezért még furább nekem.
2014. jan. 24. 22:28
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem inkább a nagy össze-vissza tegeződés a furcsa, főleg, ha a párod családjában lévő idősebbeket tegezed.

Miért kell mindenkivel tegeződni?

2014. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
magázom az anyosomat, és ö is magáz engem. a kapcsolatunk pedig jo. nekem ez szimpatikusabb, mint a tegezödés. az én szüleim is magázták a nagyszülöket, söt a saját szüleiket is.
2014. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha az anyós-, apósjelölt "régi vágásúak", akkor ne is várd.

Én sem tegezem őket (ők a saját szüleiket is magázzák), ellenben a tesóikat igen. Nem is fogom sosem, mert nem olyanok, és jó a viszonyom velük, nem érzem magam kívülállónak.

A férjemnek hiába mondta anyukám, hogy tegezze, ő meg nem tudja letegezni.

2014. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

nekem anyós esküvő előtt nem sokkal mondta, após esküvő után egy évvel. Nekem is rosszul esett, mert mindenkivel tegeződöm a családjukban (kiv. nagyszülők), ráadásul anyós barátnőjének van egy tőlem fiatalabb lánya, és első alkalommal mondta neki, hogy tegezze... elég furán jött ki, hogy a 16 éves is tegezi társaságban, csak nekem kell magázzam.

Én próbáltam nem úgy szólni neki, hozzá, hogy "Tessék arrébb ülni, akkor idefér a Julcsi is", hanem pl. "Ha arrébb ülnénk egyel, ideférne Julcsi is"

2014. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
20 éves vagyok, a barátommal két éve vagyunk együtt. Az édesanyja egy fél éve, édesapja nemrég mondta, hogy tegeződjünk, de számomra nagyon furcsa, és még jobban zavarban vagyok előttük. Az apukája tanárom volt (még mielőtt jártunk volna), lehet ezért. Én nem éreztem kívülállónak magam, teljesen természetes volt, hogy mint szüleit, magázom őket. Inkább a mostani fura picit, de talán megszokom.
2014. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Jégtánc ***** válasza:
79%
Apósom 10 éve tegezem,és mindenki mást a családból,anyósomat ennyi ideje magázom.Nekem nem fura,tiszteletben tartom a kívánságát.
2014. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem fura, szüleim 18 éve házasok, és mindig is magázták egymás szüleit. Nem ezen múlik hogy mennyire szeretnek.
2014. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!