Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrít az após" jelölt "!...

Megőrít az após" jelölt "! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves pár vagyunk, lassan 2 éve járunk. Mindketten komoly elhatározással nézünk a jövő elé. Nem rég szereztem meg az első diplomámat, a barátnőm jövőre végez. Sajnos volt köztünk egy kisebb kihagyás amibe voltak veszekedések, kisebb nagyobb viták. Sajnos az " apósom " nem egyszer próbált beleszólni, okoskodni a kapcsolatban. Egyszer sajnos visszaszóltam neki és összeszólalkoztunk. Azóta kibékültünk a párommal de a tisztes távolság megmaradt az Apóssal. Én próbálnék nyitni felé, haverkodni de nem nagyon vevő rá. Eléggé frusztráló, a család többi tagjával rendeződött a vitánk. Az anyósom úgy érzem,hogy kedvel és keresi a társaságom. Viszont az após ellenszenves, ahol tud keresztbe tesz, próbára teszi a türelmem, türelmünk. Számtalanszor éreztette már,hogy "otthon" ( barátnőméknél ) Ő a főnök.. csak neki van igaza , ő csinálja jól. Mit kellene tennem? Nem vagyok haragtartó, és rossz indulatú ember sem. De észrevettem rajta, hogy van amire irigy, pl szerinte felesleges dolgokat veszünk és csak kidobáljuk a pénzt pl egy éttermi vacsorára vagy ha házhoz rendelünk kaját. Hogy lehetne ezt másra is költeni, meg nem tudunk spórolni. Elvégre is miköze hozzá, nem az Ő pénzét költöm, költjük?! Sajnos még nem tudunk összeköltözni mert az anyagi hátterünk nincs meg hozzá . Barátnőm is érzi ezt az ellentétet , kisebb nagyobb sikerrel próbálja csökkenteni. Én igyekszem minimális kommunikációra, találkozásra.. de nagyon zavar.



2014. febr. 3. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem akar veled bratyizni, fogadd el. Ne szólj hozzá, kerüld a társaságát, végtére is nem vele lépsz majd házasságra.
2014. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az összeköltözés nem egy-egy pizzán, és nem is milliókon múlik. Szerintem ha van egy kis megtakarított pénzetek + van havi rendszeres jövedelmetek(lehetőség szerint mindkettőtöknek, vagy ha a lánynak nincs, akkor neked picit magasabb), akkor egy pár hónap alatt félre lehet rakni annyit(persze, ha a szülők hagyják, és nem kunyizzák el, amikor meglátják a bukszádban az 5.000-est), hogy albiba el lehet menni.
2014. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Elsősorban ne nagyon várd tőle, hogy megváltozzon,mert annak nagyon kicsi az esélye. Ha nem tudtok összeköltözni, akkor lakjatok nálatok, ne a barátnődnél. Nálunk pl. olyan szinten voltak elviselhetetlenek a párom szülei, hogy egyértelmű volt, hogy csakis nálunk fogunk aludni, mert egyikőnk sem volt kíváncsi az okoskodásaikra. De persze a legjobb és a legtisztább különköltözni albérletbe. Diplomás emberként azért nem lehetetlen egy kis albérletet fenntartani.
2014. febr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszaitokat, de sajnos nálunk sem annyira fényes a helyzet. Barátnőm pedig édesapám nem tudja elviselni ( hosszabb- rövidebb távon) ...

Jelenleg pályakezdőként úszkálok a munkalehetőségek közt.

2014. febr. 4. 00:36
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"Számtalanszor éreztette már,hogy "otthon" ( barátnőméknél ) Ő a főnök."


EBBEN tökéletesen igaza van, TE nem szólhatsz bele abba, hogy ott mi a rendszer.


Azt meg végképp ne várd el, hogy a "Beszólogatós" barát a kedvence legyen, inkább örülj, hogy "távolságot tart" és nem elzavar onnan.


Ha nem tetszik, költözzetek összes a barátnöddel, és akkor nem lesz, aki kifogásol ezt meg azt.

2014. febr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Egyetlen dolgot tehetsz Kérdező: letojod. Ne nagyon keresd a társaságát, csak a minimális kommunikációt tartsd fenn vele.

A barátnőd anyukájával azt írod jóban vagy, esetleg ha már nagyon nem bírod, finoman megkérheted, hogy próbáljon meg beszélni a férjével és kideríteni, mi is tulajdonképpen Veled a nyűgje.

Szerintem nem azzal van a fő problémája, hogy volt egy kis mosolyszünet közöttetek a barátnőddel, hanem az, hogy az ő pici lánya felnőtt és Te "elrabolod" őt.


28N

2014. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Az apám eléggé kibírhatatlan, a férjem még az "udvarlás" alatt pofonütötte. Olyanokat mondott, csinált, hogy elszakadt a férjemnél a cérna. Egy darabig nem is keresték egymás társaságát, az esküvőkor úgy ahogy kibékültek, azóta is tartják a három lépés távolságot, a kötelező ünnepekkor, születésnapokkor elviselik egymást, ha nem muszáj nem szólnak egymáshoz, de "szent" a béke. Elviselik egymást, miattam, a gyerekek(unokák) miatt. Nem volt pénzünk, apámra soha nem számíthattunk, anyámnak semmije nem volt (elváltak a szüleim). A férjem apja meghalt, anyja pedig kisnyugdíjasként éli életét, úgyhogy semmilyen segítségünk nem volt, ahogy tudtunk, albérletbe mentünk lakni, aztán nekiálltunk építkezni, annak már 12 éve, és még mindig tart az építkezés. De jól élünk, két gyerekkel, szerető családban. Próbáljatok szabadulni a szülőktől, ahogy tudtok, amilyen messzire tudtok. Nem lesz rálátásuk az életetekre, nem lesz beleszólásuk. Álljatok a saját lábatokra. Tudom, nem könnyű, de ez az egyetlen megoldás és akkor az após nem fog úgy ugráltatni, ahogy neki tetszik.
2014. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi ebben a bonyolult! Tartsátok meg a tisztes távolságot ha meg mégis beszéltek és ő előadja hogy ő a kiskirály akkor csak bólogass és helyeselj mindenre amit mond meg ha kell még ígérj is meg neki dolgokat, de SOHA de SOHA ne teljesítsd csak ígérd meg. ÉS SZARD LE NAGY ÍVBEN ezt az egész szitut! Idővel majd rájön hogy hülyének nézed és akkor majd elfelejt téged és nem fog csesztetni!
2014. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, nem fogok vele tőrödni. az elköltözés pedig folyamatban van.
2014. febr. 5. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!