Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a Párom anyja...

Mit tegyek ha a Párom anyja ellenem akarja hangolni a fiát?

Figyelt kérdés

A Párommal jövőre szeretnénk összeköltözni.

A szülei kitalálták, hogy vesznek egy családi házat...persze hitelre. És akkor mindenki oda költözik egy kupacba. A nagyi, ők és mi is. Megbeszéltük a Párommal, hogy ez így nem működik. Több generáció nehezen fog megférni egymás mellett, zavarni fogjuk a másik nyugalmát, főleg ha majd baba is lesz. Ez így nem működne és nem akarom hitellel kezdeni a közös életünket.

Ezután robbant a bomba.

Párom egyedül volt velük és akkor az anyja elkezdte azzal riogatni, hogy ha neki nem jó a ház, akkor menjen albérletbe, vegyen fel hitelt lakásra, nyögje a kamatot. Aztán kijelentette, hogy én biztosan elhagyom, ha anyagi gondjaink lesznek.

Taknyosorrúnak nevezett, mert 8 évvel fiatalabb vagyok. (én 18, Párom 26)

Elhordott mindennek, a Párom rászólt, de ugyanúgy folytatta.

Mostanában, amióta tudja, hogy a Párom majd elszeretne jegyezni iszonyatosan viselkedik.

Rosszul esik, mert mindig megadtam nekika tiszteletet, segítettem a házimunkában, jópofiztam, nem volt rájuk egy rossz szavam sem.

És ezt a helyzetet nem tudom, hogyan kezeljem.

Párom egyke. Szerintetek féltékeny? :/

Vagy mit akar ezzel elérni? Mit csináljak?


Előre is köszönöm!


2014. febr. 15. 15:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk szerintem teljesen felesleges közös házról beszélni amíg te csak tanulsz és nincs kereseted.

Párodnak sem kell ragozni, neki nem kell nem jó ötlet és nem belemenni a vitába. Nem kell magyarázni okot keresni, főleg ha csak veszekedni tud az anyja.

2014. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Most érettségizek és megyek is dolgozni, szóval nem a pénz a lényeg.

De mi jobban szeretnénk egy közös kis albérletet ketten.

2014. febr. 15. 15:55
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Jó de nem kell ezt állandóan az anya elő hangoztatni, majd ha megvan rá a keret a lehetőség elköltöztök. Addig meg felesleges ezen vitázni vele, mert úgysem akarja megérteni.
2014. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy féltékeny. Az én párom is az, az anyja meg engem azóta utrál, amióta felségül vette az egyszemanyucikicsifia. És mióta tudja, hogy a babával is próbálkozunk azóta még rosszabb. Én nem mentem volna bele semmi pénzért, hogy együtt lakjam az anyósékkal (a szüleimmel se!), még ha albérletetben lakunk is jobb így. Főleg, ha már most piszkálnak, akkor ez az együtt lakáskor csak mindig egyre rosszabb lesz, mert mindig te leszel az a gonosz dög, aki elvette tőle a kicsi fiát.
2014. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Soha sem volt hangoztatva. Csak most lett neki mondva, hogy nem akarunk házat, elég egy albérlet.
2014. febr. 15. 15:57
 6/23 A kérdező kommentje:
4-es. Sejtettem amúgy, hogy én leszek a szemét, aki elveszi tőle. De attól félek, hogy ez később csak rosszabb lesz
2014. febr. 15. 15:59
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Én olyan családban nőttem fel, ahol anyukám és nagymamám (sose éreztem annak) között ugyanígy mentek a dolgok. Ez sose lesz jobb, és nem azért mondom, hogy elkeseredj, de ez van. A végén már oda jutottunk, hogy apukám egyedül látogatta, mert olyan dolgokat művelt, mikor ott voltunk. Pl. megkarmolt a beoltatlan macska, ő meg még egy tapaszt nem volt képes adni nekem. Apukámmal elmentünk az orvoshoz, ő meg felhívta az állatorvost, és a végén az lett, hogy mi mit képzelünk, undorító állatkínzók vagyunk, mert zaklatták a cicáját. Éjszakánként telefonon zaklattak, és anyukámról olyan dolgokat terjesztettek a faluban, hogy csak pislogtunk, hogy pl. én zabigyerek vagyok, akit a házasságba vitt, mikor 2 évre születtem az esküvőjük után. Szóval a lényeg :) ha a párod nem állítja le sürgősen, nem fenyegeti meg azzal, hogy megszakít vele minden kapcsolatot, akkor veszett fejsze nyele. A párodnak minden esetben melletted kellene állnia, mert veled él!
2014. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mikor anyukámnak meséltem anno páromról, első kérdése volt, hogy egyke-e. Mondtam, hogy igen. Már akkor megmondta,hogy bajok lesznek, mire én: dehogy, nagyon rendes az anyja.. Hát és milyen igaza lett anyukámnak... Amióta babát várok beőrült, folyton kibeszél a páromnak a hátam mögött, én vagyok a rossz, de az már nem tetszik,hogy nem lesz unokázás :)
2014. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az én esetemben apukám nem egyke, és mégis ment a műsor. Akkor lett vége a terrornak, mikor elköltöztek a papával a másvilágra.
2014. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ú :S
2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!