Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós házára költeni egy...

Anyós házára költeni egy kezdő kapcsolatban = pénzkidobás?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, de sem az én családomnál, sem nála nincs hely.

Legalábbis nála van, de a terület még nem lakható.


A baj az, hogy az "anyós" háza, ő a haszonélvező és már így is belepofázik mindenbe, morog. A barátnőm azt mondja nem lesz baj, mert ha az anyja kidob engem, jön velem, ezért nem fog.


Kisülhet ebből jó is, vagy inkább lépjek le?


Ja igen, egy havi albérlet ár kb 40 az egy évre 400

A felújítás is kb ennyibe fog kerülni, cserébe 10 évre lakható helyet kapunk. De az anyós házában!!



2014. febr. 26. 09:20
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Én 22 vagyok barátnőm 19, egy éve vagyunk együtt.
2014. febr. 26. 09:20
 2/40 A kérdező kommentje:

Ja igen, kívülről nylíó különbejáratú lakrészt tervezünk.

Inkább attól félek, hogy talán az anyós se hülye, megvárjuk amíg felújítjuk a lakrészt és utána fog engem kidobni. Mert voltak már apró veszekedések mégis elviseli, hogy itt vagyok.


Vagy épp elmarja majd mellőlem a páromat. Vagy különbejáratú lakrésznél el tudunk tőle zárkózni?


Vagy rémeket látok? Lehet egy ilyen együttélés jó? Szeretem a párom, de nem szívesen költök az anyja házára. Nincs biztosítékom.

2014. febr. 26. 09:25
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy éves kapcsolat után, ilyen fiatalon ne öljetek bele más házába pénzt.

Várjatok még. Értem, hogy az albérlet csak a levegőbe megy, no de nyugalmatok van. Addig, amíg nincs eljegyzés, vagy esküvő, tehát amíg nem gondoljátok a kapcsolatot egy életre szólónak, addig nem kell építkezni.

2014. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem jön veled, akkor pattanj meg, minél előbb. A barátnőd nagyon fiatal, és meglehetősen függ az anyjától.

Egy dolog ígérgetni, egy másik pedig, hogy mennyire esel a pofára a megvalósításnál.


Nem anyuka lakásába kell invesztálni egy összeköltözni készülő párnak, hanem a sajátjába. Szép is volna, ha a fiatal felnőtt fiókák elkezdenék apuka-anyuka fészkét csinosítani a maguké helyett...! :(

2014. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Eljegyzés volt már, bár még nem hivatalos.

Ez még nem építkezés, csak tatarozás.

- nyílászáró, festés, csatorna, járólap, födémcsere, szigetelés, és egy kis belsőépítészet + pár háztartási gép, tereptárgy (mosdó, wc, stb)

2014. febr. 26. 09:27
 6/40 anonim ***** válasza:
89%

Kisülhet ebből jó dolog is, de nagyon sok embernél az ellenkezője van!

Ha most mindenbe beleszól a barátnőd anyja, akkor számíthatsz rá, hogy később is ez lesz. Az ilyen emberek nem változnak, csak a barátnőd él tévhitben, de persze értem én, hogy az anyja, de azért nézzük reálisan a dolgokat!

Én inkább albérletbe mennék!

2014. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen külön bejáratú garzonrész lenne.
2014. febr. 26. 09:28
 8/40 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyetekben, ha már valaki más házára költöm a pénzemet/pénzünket, megpróbálnék megállapodni anyóssal, hogy a felújításról kértek számlát. És vagy a felújításra költött összeget fizesse vissza, amikor esetleg úgy döntötök hogy elköltöztök onnan, vagy pedig a házra költött pénz fejében egy darabig mondjuk nem fizettek semmit a rezsibe, vagy arányosan kevesebbet. Szerintem ez így korrekt.
2014. febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

A haszonélvező anyós, vagy a tulaj is, ha. A barátnődnek van tulajdonrésze, akkor írjatok papírt, hogy annyit költöttél a házra, ha el kell jönnöd, akkor az tartozás... Ez sztem korrekt lenne, mert ha el kell jönnötök, akkor a lánynak is jár a pénz, mert az állagmegóvást ő fizette, a tőled papiron kölcsönkapott pénzből...

Így őt sem károsítod, viszont ha mégis ne adj Isten a lany dobbantana, te biztosítva vagy...

2014. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
79%
A párom(férfi)22 volt mikor hozzám költözött édesapám házába,1éve jártunk akkor és én 19éves voltam.Minden pénzunk a házra ment el a felujitásra hogy egyáltalán lakható legyen.Én 3hónap után elevesztettem a munkahelyem egy betegség miatt igy ő tartott el és még a házra is költött.Apám is beleszólógatós,de egy idő után azt mondtam hogy vagy hagyja hogy magunk döntsünk vagy akár el is mehetünk inenn.Te ismered a párod,mennyire áll ki melletetek?Mi azóta is együtt vagyunk immár 11éve és soha semmi gond nem merült fel a házzal kapcsolatban,van egy lányunk ő örököl és ennyi.
2014. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!