Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az "édes" nagymamám kikészíti...

Az "édes" nagymamám kikészíti anyukámat, testvéremet és engem is! Mit tudnék tenni ilyen helyzetbe? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Apukám édesanyjával élünk együtt egy családi házba. Anyu amikor összeházasodott apuval jött ebbe a házba mert a mama özvegy és nem akarták egyedül hagyni (25éve). Akkor a ház úgy nézett ki mint egy disznóól! Az udvar is, méteres gazok. Anya idejöttével épitkeztek hozzá a házhoz ( akkor én még nem voltam, testvérem útban volt) A házat gyönyörűre varázsolták (anya és az ő szülei segítségével). Ezelött ugye az lett volna a teendő hogy felmérést készítenek a házról, hogy belenyúlás" elött mennyit ér a ház. Mivel apukámnak van egy testvére is.



Apukám kinn dolgozik németországba 10 éve ami azt jelenti hogy csak havonta jár haza pár napra. Testvéremmel aki 4 évvel idősebb nálam picigyerek korunktl gondunk volt a mamánkkal. Iszik. Nem csak iszik hanem utűllatos! Csak a rosszat akarja nekünk. Az egész faluba hülyeségeket terjeszt rólunk, ami igazából nem érdekel minket mivel tudjuk hogy nem igaz és ez elég. Anyukám nagyonsokszor a hányását, (nem tudom szépen leírni és nem is akarom: ) fosos alsóneműjét mosta pucolta takaritotta. Egyszer kb 13 éves lehettem anyukámmal voltam itthon, csörög a telefon. Egy falubeli volt h a mama benn fetreng az árokba részegen vigyük haza. Elmentünk érte , karcolások voltak az arcán a szemüvege eltörött, ayukámnak azt beszélte h ő rosszul van ( nem pdig részeg) anyu kihívta hozzá az orvost, aki megállapította hogy ő csak részeg..


Ilyen egy nagymama?


Anya takarít ő (direkt) piszkol! Apa tesójánál ha festő van megy át takarítani mert ő a segítőkész nagymama!!! Ha tudja h jön hozzánk valaki gyorsan kifut és úgy csinál mintha ő tenne itthon mindent azért, hogy ez a ház úgy nézzen ki ahogy kinéz. Pedig nem! Épp az ellenkezője. Anyunak mindig keresztbetesz, így is sokat dolgozik , takarít mert nem tud egy pici koszba sem lenni. ( nem tud úgy lefeküdni h nincs elmosogatva vagy felmosva).


Anya ki van készülve, minket akar védeni. Apa nem áll ki mellette mert ugye "nem él vele" és nem hiszi el hogy ennyire rossz a helyzet. Apa tesója meg végképp.



Egyszer karácsonykor telehányta a vécét és környékét! Anya legtöbbször szó nélkül tűri az ilyet, ritkán telik be nála a pohár de akkor nagy veszekedések szoktak lenni. Ez is olyan volt. Szóval , behivta mamát a vécébe h nézze meg mit csinált. Mama tagad. az nem ő volt. ( hát persze hogy nem... ) megfogta anya fejét és nyomkodta a vécéfelé h takarítsa fel. Anya meglökte. Megütötte anyut! Na ekkor bennem felment a pumpa és neki estem! 15 évesen a földhöz taszitottam az édes nagymamámat és ütöttem! nagyon sokat sírtam utána. egyszerüen ki vagyok készülve. De nem tudom elviselni ahogy anyukám tönkreteszi! Rossz hogy ha ki akarok állni anyukám mellett aki mindig csak jót akar nekünk és inkább magát teszi tönkre, akkor ellene kell fordulni a mamámnak.


Testvérem is rengeteget sírt. Szerencséjére ő nem sokat van itthon.



Apukámnak nem merem elmondani. Sok dolgot ő is tud, de hogy ennyire odavagyunk anyuval h egy héten csoportos sírás van, azt nem. Ha én elmondanám neki elhinné. De nem akarok neki se rosszat! Alig van a családjával meg akkor még szembesüljön azzal h nekünk milyen rossz az őő édesanyja(?).


A ház pedig. Biztosak vagyunk benn hogy sose lesz a miénk. Ha mama meghalna, az egész ház a másik fiáé lenne , mi pedig az utcára kerülnénk,mivel anyunak fiatalkorában rózsaszín ködös volt minden és SENKI nem gondolná h tud ilyen rossz lenni a helyzet.



Szeretnék valami segítséget kapni! Legalább szavakkal! Mivel nyugtassam anyukám? Mit tegyünk?


Tudom hogy nehéz elképzelni, és hogy zagyván írtam le az egészet, de tudnék még sokat regélni és egyszerre többminden járt az eszembe. Remélem azért érthető volt. Köszönöm!


2014. márc. 7. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, amit írtál.

Földhivatalban érdemes lenne megnézni a birtokviszonyokat, mert az dönti el, hogy kinek van szava a házban.


Nagymamátoknak minden valószínűség szerint haszonélvezeti joga van a házra, valószínűleg félig a tulajdonosa is, így sajnos ott ő a főnök.

2014. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha annyira rossz nektek ott akkor miért éltek ott. Gondolom anyudat sem kényszeríti senki, hogy a részeges anyósával éljen. Az meg, hogy megvered az alkoholista mamát meg verekedtek felháborító.
2014. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
mondjatok el mindent apukádnak és költözzetek el
2014. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Fejj, a részeges disznó fejét belenyomtam volna piszkába és a nyelvével takaríttattam volna. Ne legyen lelkifurkád. Amikor részeg meg összef(o)ssa magát, mindig bele kell nyomni a fejét.

A ház ügy: anyukád amit belefektetett, és akár számlákkal, akár tanukkal tudja bizonyítani, az nem elveszett, ügyvéd kell és perelhető, megnyerhető.

2014. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg apádnak, - ez nem "rosszakarat" ez csak az igazság.
2014. márc. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

-Sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetbe, hogy a költözés megoldható lenne.

-Mit kellett volna tennem? Nézni hogy a kedves nagymamám üti anyut? Még jó hogy leszedem róla!! Szavakkal nem lehetett! Gondolhatjátok hogy próbáltam!


Nagyon aggódom anyu miatt. Sokszor mond olyat hogy ő már csak miattunk ( tesóm, én) él. Már rág megölte volna magát. Ez hallani is szörnyű! Legtöbbször egyedül van otthon mamával. Testvérem dolgozik, én pedig kollégista vagyok.

2014. márc. 11. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo pedig a koltozes segithet egyedul. Ilyen kapcsolat utan a hazat biztos nem ti fogjatok orokolni ugyhogy minel elobb sajat eletet kell kezdeni. Amugy nem ertem, hogy tudtok egy alkoholistaval elni. Ennel meg egy alberlet is jobb.
2014. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

apukád külföldön dolgozik és nincs pénzetek elköltözni??

keressetek egy albérletet 30-40 ezerért, azt még ki lehet fizetni.

2014. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!