Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet turni az apos...

Meddig lehet turni az apos altali megalazast, és mit lehet erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Pl. 1. Az egesz csaladdal (nagynenik, unokatesok a paromnak) mentunk templomba, setaltunk. Parom es en mentunk elol, erre hallom hatulrol jo hangosan az apos szajabol, hogy nezzetek mar milyen gorbe a laba. Ezt ram mondta. Addig nem is figyeltem, hogy gorbe a labam, szerintem fobb hogy tudok jarni es van labam.

2. A sogornak van baratnoje, 2 eve jarnak. Az apos nem tudta, hogy a lany eppen atjott, erre itthon bevagta a sogromnak, azt is hangosan, hogy: Mikor fogsz menni a ku.vadhoz? Pedig a csaj tok rendes. Este kerdeztem a parom, hogy amikor mi is csak igy jartunk, akkor engem is leku.vazott az apja. Hat a parom valasza nem volt tul meggyozo.

3. Ezen kivul tett mar megjegyzest az alakomra, pedig 21 eves, 167 cm es 58 kg vagyok.

4. Tett az egesz csalad elott megjegyzest az arcomra, mert volt rajta egy pattanas.

5. Az 1995os sajat autom allitolag eletveszelyes, mig az ovek, amely 1989es, az egy szupeercsucs.

6. Foztomre is volt mar megjegyzese.

Problemam: Mit valaszoljak erre neki, ugy hogy ne haragudjon meg ram nagyon, de vegye eszre magat, es azt hogy ez nekem rosszul esik? Meg ha 4szemkozt mondana, de altalaban 5 embernel tobb van jelen, amikor ilyeneket mond.



2014. márc. 9. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Apósod egy igazi tuskó lehet (már bocs), de csak azért tartod megalázásnak, amit művel, mert te annak érzed.

Pedig inkább azt kellene nézni, hogy ki az, aki mondja - jelen esetben a láthatóan nem túlműveltségéről és jóindulatáról híres apósod... és amint írod, nem csak rólad beszél így, hiszen a sógorod barátnőjét is lek.urvázta.

Rossz hír: apósod fel sem fogná, ha szólnál neki, hogy ez téged zavar, - vagy nem érdekelné, mert csak egy nő vagy, vagy el sem jutna a tudatáig, hogy nem mindig tökéletes, amit ő csinál. Megváltozni biztosan nem fog.

Anyósodat sajnálom igazán, amiért ilyen férje van.

2014. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak akkor nem lesz kellemetlen, ha tudsz rajta nevetni. Nem vagyunk egyformák, de én cinizmussal visszavágnék minden alkalommal.
2014. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Párod vagy férjed? Ha nem vagytok házasok, akkor talán ezért olyan bunkó.
2014. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Párod, meg a többiek ilyenkor mit reagálnak? Helyeselnek hogy ja, tényleg görbe a lábad és életveszélyes az autód, meg mittudomén.. senki nem véd meg ilyenkor? Mert ez a család "belügye" főleg a párodnak kellene kiállni érted, de mondjuk én is biztos oldalba bökném apámat, ha így beszélne a bátyám barátnőjével, hogy vegyen vissza kicsit a durvaságból.
2014. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy náluk élek 2 éve, és szar így. Amúgy sem beszélünk sokat, mondjuk ennek örülök. A kutyámmal többet beszélek. Az anyósom kedves asszonyka, néha van nézeteltérésünk, de hamar túllendülünk rajta, kb. 2 óra alatt, max. 1 nap.

Boldogít a tudat, hogy júniusban vége a sulimnak, és akkor mehetünk el innen. Addigis tanulok, és dolgozunk, hogy legyen miből kezdeni.

De addig hogy bírjam ki? Már nem bírom. Valahogy a tudatára kéne adni, hogy néha inkább fogja be a száját. Már elnézést a kifejezésért.

2014. márc. 9. 21:34
 6/16 mantis religiosa ***** válasza:
69%

Már megbocsáss, de a párod egy p.ö.cs.! A sógorod is! Elég szégyen, ha egyik se tette helyre egy ilyen beszólás után, akár négyszemközt is. Nálunk szabály, ha valakinek gondja van, első lépésként mindenki a saját családjával próbálja rendezni, párom az övével, Én az enyémmel. Ha így nem megy akkor közös beszélgetéssel próbáljuk rendezni az esetleges sértődéseket.


Neked már az első alkalommal szólnod kellett volna, akkor talán nem fajul el a dolog ennyire. Még most sem késő. Ha jobb viszonyban vagy az édesanyjával, esetleg tőle is kérhetsz tanácsot.


Viszont ha tényleg egy tuskó, nincs mit tenni, le kell enni az ő szintjére, égesd le te is ahol csak tudod. Ezek szerint még senki nem tette helyre, ideje valakinek elkezdeni.

2014. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A család olyankor csendben van, a párom, még nem a férjem, még csak eljegyzés volt, ő szokott megvédeni, vagy azt mondja, hogy ne is törődjek vele.

A többiek csendbe vannak, nem bólogatnak, de nem is ellenkeznek vele. Sztem azért, mert az após olyan fajta, hogy ha neki nemteccik valaki véleménye, akkor azzal pl. egy évig nem beszél, csak kibeszéli a háta mögött.

2014. márc. 9. 21:38
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha legközelebb beszólna a kinézetemre, és én azt válaszolnám rá neki, hogy: Nem magának kell, hogy tetszek, hanem a fiának.

Ezért nagyon berágna rám, vagy ez olyan normális visszaszólás?

2014. márc. 9. 21:44
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Talán ha nem élősködnétek a nyakukon, akkor nem tenne ilyen megjegyzéseket? Ez eszedbe jutott már? 21 évesen hova kellett neked még házasodni meg a barátod szüleihez költözni? Istenem, az ilyenektől nálam is elszakad a cérna...
2014. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

A kérdésedben még azt írod, hogy "amíg csak jártatok". Most meg nem a férjed. De akkor neked apósod, anyósod se nagyon van ám.


Eltartód van, akihez pofátlanul 19 éves fejjel odacuccoltál...

2014. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!