Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Az anyósom egy...

Mit csináljak? Az anyósom egy kész rémálom. Bele betegszik az egészségmániájába.

Figyelt kérdés
Ha megszületik a baba akkor is belefog mindenbe szólni, már ismerem. Kijelentette, hogy nem fogjuk rászoktatni fagyira ilyesmire. Könyörgöm én vagyok az anyja! Nekem nem kell, hogy a pár éves gyerekem ne ehessen ezt meg azt mert az káros.Azt is elképzelem róla, hogy ha mászik a gyerek rögtön kézmosás mert valami baja lesz.Ja azt majd felnőtt korában állandóan betegeskedni fog.Mit tegyek , hogy ne szóljon bele az ÉN gyerekem nevelésébe???
2014. márc. 13. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Köszönjük anyuka a tanácsot, de ő a mi gyerekünk és tudjuk, hogy mi a jó neki és egy kis fagyitól sem lesz semmi baja és egy kis piszoktól sem. Szóval tanácsot nagyon szívesen elfogadunk, de hogy megfogadjuk-e vagy sem, az már a mi dolgunk.

Ennyi.

2014. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
41%
Hat ha ez igy is lesz akkor pl ha elmentek setalni es a gyerkoc megkivan egy fagyit nagyi meg mondja hogy nem szabad mert karos akkor te szepen elmensz veszel neki egy fagyit es megmondod hogy nem minden nap kap es ennyitol biza nem lesz baja! Szoval mindig az ellentetet csinalod addig amig ra jo arra hogy a te dontesed hogy mit engetsz meg a gyerekednek! Vagy megmondod szepen hogy had donts el te hogy mi a jo neki! Es igazad van abban hogy ha mindentol ovja akkor az annal rosszabb mert mindig beteg lesz es erzekeny, nem fogod tudni sehova vinni mert mar rogton elkap valami francot, ismerek en is ilyet es minden honapban orvoshoz viszi:( en nem engednem meg akkor sem ha megharagudna.
2014. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
77%

Költözzetek jó messzire az anyóstól, én is azt tettem.

Nekünk is mindig beledumált mindenbe,akármit mondtam neki.

2014. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

POntosan, ahogyan az utsó mondja. Határt kell tartani, ezt a határt pedig ti húzzátok meg. Nem kell gorombának lenni, csak annyit kell mondani, hogy köszönöd, hogy megosztotta az álláspontját, de neked más az elképzelésed és punktum. Nem kell vele vitázni, ne hagyd, hogy belehúzzon.

Szó és vita nélkül tedd azt, amit gondolsz, anyós pedig úgysem jön minden nap.

2014. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
52%
Mi együtt lakunk anyóssal, most vettünk házat, és pont a baba érkezése környékén lesz kész a felújítás. Én párommal próbálom finoman tisztázni, hogy bár tudom, hogy az anyukája jót akar és kedves tőle, hogy segíteni szeretne, nem feltétlenül értek mindennel egyet a módszereivel kapcsolatban. Nálunk az a célravezető, hogy párommal lefektettük a fő irányokat és kérem, hogy ehhez ő is tartsa magát és az anyukájával is tisztázza. Én nem akarok hirtelen felindulásból támadólag fellépni anyóssal, mert nagyon ügyes mártír és nem akarom hogy a párom érzéseire hasson. Nálam eddig ez bejött más dolgokban. Első baba lesz és a legjobb, amit tehetünk, hogy 10 km-re költözünk. Már most leszögeztem, hogy kulcsot nem kap senki.:)
2014. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
És kinek a gyereke, az övé vagy a tied? Állj a sarkadra, nincs joga beleszólni a gyereknevelésbe, tanácsokat adhat, de ne ő mondja meg mit csinálj. Soha nem értettem azokat, akik panaszkodtak, hogy ilyen az anyósuk, olyan az anyósuk és nem mertek tenni ellene semmit se. Meg kell mondani a szemébe hogy hol a határ. Ennyi. Amíg nem mondod meg neki, addig ő azt hiszi megteheti. Felnőtt ember vagy, ha megsértődik, az az ő baja. Neki kell elfogadnia, hogy a gyerek anyja és apja fog döntéseket hozni.
2014. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell hagyni beleszólni. A te házad, a te várad-tartja a régi mondás. Nem kell sűrűn találkozni vele, ha nagyon erőlteti.
2014. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek csajok..hát elég közel lakunk hozzá így is sajnos, és ha sikerül építkeznünk akkor pedig pont melléjük.( ott van egy remek telek ami árban is jó és a vállalkozás miatt is remek lehetőség)Gondolhatjátok, hogy zárni fogom az ajtót!!!:D így is lesz, most még nem vitázom vele, de biztos lesz háború...engem eddig sem tudott megváltoztatni a hülyeségeivel , hát ezután sem fog:)
2014. márc. 13. 12:31
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Na, látom megérkeztek az anyósok lepontozgatni.


:D

2014. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
ja jól is zárd be az ajtót,nehogy a kulcslukon is bemásszon.De majd akkor is zárd be az ajtót ha valami segítség kéne oszt anyós meg jól be int!
2014. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!