Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy válaszoljak anyósnak,...

Hogy válaszoljak anyósnak, hogy ne olyan hivatalosan hangozzon? írta, hogy elutazik ápr-ban, majd utána küldi a csomagot.

Figyelt kérdés

szóval a köszönöm, jó utat addig is - helyett szeretnék valami szívhez szólóbbat.

apukáját megy látogatni, mert nagyon beteg, amúgy meg nekem akar küldeni szeretettel babaholmikat.

gyakran sms-ezünk, mert messze vagyunk egymástól és így szoktuk.

szóval egy rövid, de kedves üzenetet válaszolnék.


2014. márc. 19. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

"Köszönöm, hogy ilyen helyzetben is gondolsz rám. Apukádnak mielőbbi gyógyulást kívánok, kérlek add át neki, hogy velünk minden rendben, és sokszor pusziljuk.

Vigyázz magadra az úton!"

Én ezt írnám.

2014. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azt már korábban jelezte, hogy nem valószínű hogy meg fog gyógyulni, fél nagyon súlyos a helyzet (ennek ellenére kívánható "mihamarabbi gyógyulás"?)legutóbb annyit írtam erre neki, hogy reméljük a legjobbakat, amit nem akarok ismételgetni.


amúgy én nem ismerem az apukát, ő sem engem (ennek ellenére üzenjek neki?)



a "vigyázzon magára az úton", nem tudom ők hogy használják/mondják ezt a kifejezést, hogy ne a szó szoros, hanem átvitt értelemben náluk is van e ilyen (nem magyar nyelven kontaktolunk)


magázódunk, szóval így jó lenne?


Apukának kívánok erőt a gyógyuláshoz, és köszönöm hogy gondol ránk, jó utat. szerettetteli üdv

2014. márc. 19. 11:52
 3/10 A kérdező kommentje:
mind1. támpontnak jó volt, ment kezecske
2014. márc. 19. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Az élet egyéb területein, hogy boldogulsz kérdező, ha anyósodnak nem tudsz megfogalmazni egy köszönő sms-t?
2014. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, így jó lesz. A mihamarabbi gyógyulás nem lett volna jó ebben az esetben.
2014. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 hát ha hivatalos szövegeket (pályázat, kérelmek, ügyintézések, hirdetések, akármi) kell megfogalmazni, abban profi vagyok.


örülnék is, ha munkahelyeken, meg egyéb szitukban (pl boltokban, az eladókkal, stb stb)ki lehetne hagyni ezeket a "PR" udvariaskodási köröket

2014. márc. 19. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon szépen megköszönném azt, hogy gondol ránk, ilyen figyelmes velünk, illetve sok erőt kívánnék az édesapjának (nem a gyógyuláshoz, mert ha erre nincs kilátás, akkor ez egy picit fura nekem, szerintem elegendő enélkül) és jó utat kívánnék.
2014. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ilyesmit írnék: "Rendben, nagyon köszönöm szépen, várni fogom. Jó utat kívánok, add át üdvözletemet édesapádnak!"
2014. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Német az anyós, ugye? Emlékszem az előző kérdésedre is, akkor is smst írtál neki :) apuka azóta sem látta a gyerekét?
2014. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

"#4 hát ha hivatalos szövegeket (pályázat, kérelmek, ügyintézések, hirdetések, akármi) kell megfogalmazni, abban profi vagyok. "


Ebben biztos vagyok... vagy nem.


"örülnék is, ha munkahelyeken, meg egyéb szitukban (pl boltokban, az eladókkal, stb stb)ki lehetne hagyni ezeket a "PR" udvariaskodási köröket"


A pr, az egy kicsit más. Amikről te beszélsz, egyszerű, udvariassági formulák. 10 évesen már nagy biztonsággal bánik ezekkel az ember. Elképesztő, tényleg.

2014. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!