Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek okozhat egy anyós...

Szerintetek okozhat egy anyós depressziót, ha nincs megfelelő támogató környezet a kismama körül? Leírnátok a saját helyzeteteket?

Figyelt kérdés
Már nagyobb babám van, de nagyon lehangolt tudok lenni a beszólogatásai miatt, és a párommal sokszor van konfliktus miatta..Sokszor ő meg se hallja amiket mond..

2014. ápr. 16. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő meg sem hallja, akkor amikor anyósod beszól, állj ki magadért és ott helyben, azonnal beszéljétek meg.


Anyósoddal is beszélj erről, mond el hogy ez téged zavar. Ha nem változtat, ritkítsd a találkozásokat.

2014. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Depressziót NEM az anyóstól kapsz, sokkal inkább attól, hogy a párod nem áll melletted.


Gondolom, az anyósnál laktok, akkor ez elöre látható volt, nem kellett volna oda szülni.

2014. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írnál pár példát, hogy miket mond anyósod?
2014. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
61%

Hát nem egy könnyű helyzet, de nagyon megértelek:( Én, bár több mint 1000km-re élek az anyóstól, nagyon kivagyok attól hogy áskálódik ellenem, a családomat is igyekszik megfúrni (előbb az édesanyámat, majd a testvéreimet uszította ellenem, hálistennek nem ment neki mert összetartó család vagyunk,lebukott gyorsan), és mivel itt a városunkban él a másik fia is, két pillanat alatt eljut hozzá minden, értsd MINDEN ami nálunk történik. Egyik mostani eset: látogatóban járt nálunk anyós kisebbik fia, 1 nap múlva a Mo.-n élő öcsémmel telefonálok, finoman arra kér, hogy x dolgot gondoljunk át, jó hatással van-e a gyerekünkre, ha úgy játszunk vele... kérdeztem, honnan a frászból tudja hogy mi mit csinálunk itthon? Ja, anyós mondta neki, pontosabban kibeszélték hogy milyen szarul neveljük a gyereket... és ezt természetesen a itteni nagybátyótól tudja. Néha már én magam sem értem mekkora kavarások mennek itt, csak egyet tudok, hogy baromi nehéz volt rávenni a férjemet hogy igazán álljon mellénk és ne csak "ráhagyja" az anyukájára a durva kritikáit. Jelenleg ott tartunk,hogy anyós nagyon neheztel a férjemre, mert az megkérte hogy tartsa meg magának a rosszindulatú véleményét rólam, a nevelésünkről, a családomról. Én totál kivoltam, nem bírtam napokig enni a balhé idején, csak ezen járt az eszem, hogy mivel vívtam ki ezt az utálatot nála. Szóval megértelek.

Még én is csak megoldás-keresésben vagyok,de azt javaslom amit már előttem is tettek: ne engedd, hogy egyedül maradj ebben a helyzetben. Ti a férjeddel és a babátokkal vagytok egy család, ne hagyjd hogy bárki belerondítson. Valahogy el kell érni, hogy a férjed kiálljon melletted és leállítsa az anyóst, mert ebbe tönkre lehet menni...

2014. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nálunk még csak úton a baba, de nálunk is van beszólogatás bőven.

Depressziót csak akkor okozhat, ha hagyod magad. Engedd el a füled mellett, vagy állj ki magadért!!!

2014. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem okozhat, az én anyósom annak a mestere hogy a házasságomat tönkre tegye és a párom nem tud vele mit kezdeni mert valahol mégiscsak az anyukája és nem akar vele összeveszni sem, 30 km közöttünk a távolság de néha úgy érzem nem elég, mivel a 3 év alatt eljutottunk odáig hogy nem beszélünk, már nem tud beszólogatni de érezteti a hatását mivel nem csak anyós hanem valahol egy nagymama is csak erre valamiért ő nem gondol, csak mi.
2014. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
Na ezért nem kel anyós nyakára potyantani magadnak csináltad ed meg amit föztél...
2014. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
senki nem pottyantotta a nyakára,nem is lakunk egy városba..
2014. ápr. 17. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, és még sokkal rosszabb állapotot is, mint a depresszió.
2014. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyakára , ha nem a nyakára pottyantod , akkor is normálisan kellene viselkednie egy nagymamának , már csak azért is , hogy az unokájának ne csessze el az életét...
2014. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!