Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem a helyzetet,...

Hogyan kezeljem a helyzetet, hogyan szereljem le?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy az anyósommal egy házban élünk, ami félig az övé, félig a páromé (de nagyobb részt a páromé - elváltak a szülei). Idáig anyós 3x költözött el és vissza, mert nem sikerültek a kapcsolatai. A párommal mind a 3x kialakítottunk magunknak olyan körülményeket, amik belátásaink szerint jobbak és higiénikusabbak, mint ahogy anyós csinálta/csinálja. Ez mind a 3x felborult megbeszélés nélkül, hogy kinek hogy kényelmesebb, egyszóval kompromisszumok nélkül újra minden a régi lett, ahogy azt anyós megszokta. Most úgy tűnik egy régi nagy szerelem bontakozik ki valakivel, akivel már rég összejöttek volna, csak a pasinak beteg volt a felesége és nem hagyhatta el miatta (közbe anyósnak lettek viszonyai másokkal, holott ebbe a pasiba volt és jelenleg is szerelmes). Időközben megözvegyült, nem sok idő telt el a halála óta (1-2 hónap se), de anyósom és ez a férfi titokban együtt vannak, én nagyon örülök a boldogságuknak, kívánom hogy együtt öregedjenek meg. Tudni kell, hogy anyósom rosszabb, mint egy pletykalap vagy mint egy brazil szappanopera... Kitárgyal mindent, hogy: ő ezt mondta, a pasi ezt mondta, ennek-annak azt mondta, azok meg ezt mondják... Kibírhatatlan már, folyamatosan jár a nyakamra/nyakunkra és elmesél mindent, holott nem kérdeztem/kérdeztünk semmit, hogy jól megvannak-e stb... Rólunk semmit se érdeklődik, de az orrát mindenbe beleüti, ami nem rá tartozik. Amikor új kapcsolatai lettek akkor azt kellett ugyanígy hallgatni heteken keresztül, ha meg véget akkor meg azt heteken keresztül...Nekem nincs már türelmem erre, hogy jön és a magánéletével zargat én meg csak bólogatok vagy helyeseljek mindig ugyanazt... A párom szintén, ő érdekesen kezeli, szinte itthon sincs, de ha itthon van anyós rohan az ő nyakára is. Az a baj, hogy sehogy se találom a szavakat hogy mondjam el neki, hogy (engem legalábbis) ezekből hagyjon ki, ha csak erről akar velem beszélgetni, akkor menjen a barátnőjéhez vagy a szomszédba, mert engem őszintén szólva nem érdekel.

Ti hogy oldanátok meg? Tudtok nekem segíteni?


2014. máj. 13. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg, a gyerekén meg a pasiján kívül nincs senkije az anyósnak,akivel el lehetne.


Lehet egy-két szomszédasszony kellene neki,akikkel pletykálhatna egésznap.


Szerintem próbálj te is a beszélgetésbe belekerülni, legalább nem lesz rólad rossz véleménye.


Az öregek márcsak ilyenek. Később pedig 40x elmondják ugyanazt a régi sztorit.Szóval türelem.

2014. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd! Anyósod ilyen. Éli az életét, és ilyen dolgok történnek vele. Ha azt kéred tőle, hogy ezekről ne meséljen, akkor az kéred tőle, hogy ne meséljen semmit. Erről szól az élete.


Igazán nem is tudom, lehet hogy még irigylem is kicsit anyósodat, mert kora ellenére mer élni bele a világba. Sok sikert neki, meg neked is mert nem pörögtök egyformán.

2014. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

anyós nem öreg, 50 pár éves, igazából mindenkinek akinek csak tudja elmesél mindent

engem érdekel mi van vele, csak nem ennyire részletesen

2014. máj. 13. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel egy fedél alatt éltek és mindketten felnőtt emberek vagytok (tehát egyikőtök sem fog már megváltozni) így marad a megszoksz vagy megszöksz. Próbáld meg őt elfogadni olyannak amilyen hátha akkor könnyebb dolgod lesz. Lehet hogy benned is van számára idegesítő dolog mégsem bánt meg vele. Továbbá reménykedjetek hogy az új szerelem ezúttal végre hosszútávon összejön.
2014. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg tereld a beszelgetest masfele. Megvaltozni egyikotok sem fog, es mivel egy fedel alatt eltek, jobb, habekesseg van a hazban.
2014. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy konfliktus kerülő ember, úgyhogy biztos érthetően elmondanám neki mi a bajom. Ha nem használ akkor a jó öreg egyik fülemen ki a másikon be techknika mindíg bevált mosogatás közbe pl, néha közbeszúrok egy "aha", "ühm" és kész.
2014. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy adják el közösen anyós és a férjed a házat és költözzetek el.Inkább egy kisebb lakás, mint ilyen pokolban élni Erre rá megy a házasságod. Ha már most nem bírod, mi lesz később, ha nem sikerül ez a kapcsolat se? 50 éves, még sokáig élhet.
2014. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom a férjem rávenni, hogy adják el és költözzünk külön. Anyós hülyeségei miatt nemrég elhagytam egy ideig, besokaltam, aztán persze könyörgött, hogy bármit megtesz csak menjek vissza. Azzal a feltétellel egyeztem bele, hogy teljesen elkülönítjük magunkat anyóstól. Hál Istennek ki lehet alakítani külön lakrészt, amin rajta vagyunk épp, csak a megbeszélésig jutottunk a kivitelezővel. De amint visszaköltöztem nem változott semmi, naponta sokkol a dolgaival, szembesülnöm kellett, hogy örült annak hogy elmentem (nem mutatta, de éreztem), már a mi szobánkat is úgy takarítgatta, rendezgette, hogy szóhoz se jutottam, kedvem lett volna beolvasni neki, hogy a fia megkérdezése nélkül miért megy be a szobába és csinálja a pi**áját... Na mindegy, nem is ez a lényeg. Mi akkor lennénk a legboldogabbak (minden hátsó szándék nélkül) ha megszabadulhatnánk tőle. Félek attól is, ha kész lesz a mi lakrészünk, akkor is jön a nyakamra a magánéletével, osztogatja a tanácsot, hogy mit hogy főzzek, ez így jó, az úgy jó, a fiacskája ezt és azt úgy szereti... és az se lesz jó... Abban bízunk, hogy minél előbb odaköltözik a pasihoz, aki állítólag év végére ki akar költözni külföldre és tán anyóst is viszi magával, és tán anyós is vele tart akkora a szerelem... de addig hogy bírom ki?
2014. máj. 15. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!