Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vélemények? Az apósommal nem...

Vélemények? Az apósommal nem jó a kapcsolatom. A probléma akkor kezdődött, amikor 3-4 éve már egy baba szaküzletem volt, ahol én végeztem mindent egyszemélyben. A házasságunk 7. évében, egyszer, nagyon megalázóan beszélt velem.

Figyelt kérdés
Baj volt, hogy katolikusak a gyerekeink (a férjem református), baj volt, hogy miért csinálom az üzletet, és nem vagyok otthon a gyerekekkel, hogy miért van barátnőm, akinek Ferrarija van (a hölgy csak egy utca után kérdezett az üzlet előtt). Baj volt, hogy a férjem nem tud minden lépésemről, ha pl. kórházba, szoptatós anyának szállítok melltartót, stb. A férjem ott állt mellettem szótlanul, amikor a nagyapa hangosan elsorolta a létező és nem létező bűneimet. Annyira megrázott ez a váratlan szóáradat, hogy elkezdtem hangosan bőgni. Úgy, állva, az előszobájukban. Ő a lépcsőről intézte hozzánk a szavait: a férjemnek otthon rá kell ütni az asztalra. Erre azt feleltem bőgve, hogy ha a fia ezt tenné, akkor azonnal elhagynám. Na, ez olaj volt a tűzre. Tovább folytatta, hogy hazug (?!) vagyok. Én mindig tisztelettudóan beszéltem vele, és soha nem tettem se szemrehányást neki semmiért, sem az életébe nem szóltam bele. 22 év a korkülönbség köztünk. A férjem szülei elváltak, és újra házasodtak. A válásuk előzményeihez tartozik, hogy a fiúk (a későbbi férjem) egy súlyos vastagbél gyulladást kapott, és 15 évesen 39 kilót nyomott.

2014. máj. 20. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól értem, ez régebben történt. Mitől jött ez most elő?
2014. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
véleményem nagyon egyszerű, apóssal nem kell kapcsolatot tartanod, azon meg erősen elgondolkoznék, hogy kihez is mentél hozzá? miért nem áll ki érted/melletted a párod? miért nem mondott erre vmit az apjának? ez a fő gond, nem apósl
2014. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Milyen most a helyzet?

Ha nem javult, a helyedben én max a kötelező családi ünnepeken találkoznék vele, egyébként meg messzire kerülném.

Férjed hogy reagált, mi a véleménye a történtekről?

2014. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
az ilyet hagyni kell a francba ha szövegel mosolyogva azt kell neki mondani hogy nem érdekel a véleménye mert te így vagy boldog cserébe te sem szólsz bele az ő dolgába, ha ezek után sem hagyja abba te is sorold fel az ő hibáit de a végén tűzd oda hogy nem baj mert Isten okkal teremtett hibás példányokat is.Nagyanyámnál bevált azóta hozzám sem szól
2014. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez évekkel ezelőtt történt. Hogy miért éppen most jön elő a kérdésem? Talán azért, mert a férjemmel közösen szeretném a születésnapunkat (egyidősek vagyunk) ünnepelni. De a nagyapát a hátam közepére sem kívánom. A férjem beleegyezne, ha megkérném, hogy a nagyapa nélkül ünnepeljünk. De mégis lelkiismeretfurdalásom van. A kapcsolatunk kimerül az udvarias köszönésben. Már évek óta. Ők nem jönnek hozzánk, és én sem megyek hozzájuk. A férjemet és a gyerekeimet nem tiltottam el a nagyszülőktől. Néha még küldöm is őket. A fenti eset után voltak próbálkozásaim, hogy rendbehozzam a kapcsolatunkat. Meghívtuk őket szentestére, karácsonyra. Elmentünk egy félnapos túrára a hegyekbe. A nagyapa, ugyan csak raktárosként dolgozott egész életében, de meglehetősen intelligens. Nagy öröm volt vele diskurálni, akármiről volt csak szó. A következő napon telefonon reklamáltak, hogy miért beszélünk (ővelük)a gyerekek előtt mindenféle témáról (politika, gazdaság, napi élet problémái). Ezt nem értettem, hogy ilyen visszhangja volt ennek a jó kirándulásnak. Én azt hittem, hogy ez a kezdete lesz valaminek. Egy jó, normális após-meny-kapcsolatnak. Úgy gondolom, annak idején, amikor az após házassága nagyon megromlott, és a fia csaknem ráment, nagyon érzékeny a gyerek jelenlétében történő beszélgetésekre. De mégsem hiszem, hogy pl. a forint romlása lelkileg romboló lenne egy 12 éves gyerekre.
2014. máj. 20. 14:37
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
semmi különös, egyszerűen megint kezdtél feléjük nyitni az após meg megint az irányító szerepét akarja. Más szóval amint te nyitnál feléjük ő a gyengeséget veszi észre és gyorsan valamibe beleköt(mindegy hogy mibe).Nem pazarolnám rá az időmet.
2014. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A 6. válaszadónak: azt hiszem, a fején találtad a szöget...

De mi legyen a születésnapi meghívóval? Szerintem méltatlan rá, mint ember.

2014. máj. 20. 14:56
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Csináltok egy nagy és közös szülinapi bulit amire nem hívod meg és csináltok egy kis családi összeröffenést amire viszont meghívod őket
2014. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát tudod, én csak azokkal szeretek ünnepelni, akik becsülnek engem, és elfogadnak úgy, ahogy vagyok. Idegen tőlem a színjátszás, elrontaná az egész estémet.
2014. máj. 20. 15:10
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
Én minden vasárnapomat színjátszással töltöm,mert a férjem családja bár kedves de érzelem mentesnek tűnik.Miért? Mert a férjemnek viszont nagyon fontos a családja és mivel hozzámentem ezt is bevállaltam a házassággal. Tény hogy apósod egy mocsok,de cserébe mosolyogva kell visszavágni,mert te elértél valamit ő meg nem(és ez az ő gondja).Félre kell dobni a gőgöt,de nem annyira hogy kinyald az após fenekét,csak nyitnod kell felé de amint szapulni kezd nyugodtan mutasd neki a kijáratot,a te házad a te szülinapod, a te szabályaid.
2014. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!