Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt szerintetek megtehetik?...

Ezt szerintetek megtehetik? Nem büntetendő?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, most töltötte be a 18. életévét. Egy éve ismerjük egymást, eleinte nem is tapasztaltam, meg nem is volt gond, de idővel észrevettem, hogy a szülei nagyon nehezen akarják engedni bárhova is. Egy darabig nem foglalkoztam vele, meg ugye még 18 se volt, de most hogy betöltötte a 18-at, semmi sem változott. Ha este kiengedik akkor max 11ig, nagyon ritka h tovább, eddig összesen 2x aludtunk együtt, bármilyen program van, 11kor haza kell mennie. Van amikor ki se engedik, egész nap otthon tanul, mert most fog szóbelizni, utána ki akart jönni, de nem engedik. Ha ellent mondd a szüleinek, vagyis az anyjának, akkor akár a földön is képes cibálni, ezért ki se mer jönni szó nélkül. az anyja állandóan terrorizálja, olyanokat mondd neki h inkább meg se szülte volna, lek*rvázza, meg állandóan azt hajtja h úgyis ő az erősebb. Az anyjáról tudni kell, h régebben pszichiáter kezelte, és ha a barátnőm nem azt teszi amit ő mondd, fenyegetőzik, h mindenbe keresztbe tesz neki, és anyagilag nem fogja támogatni a továbbtanulását, sőt elintézi h fel se vegyék sehova, többször volt hogy az ajtót kulcsra zárta és a kulcsot eldugta. A barátnőm már retteg tőle, sokszor sírógörcsöt kapott, de nem mer ellene tenni. Az apja meg lesz*rja az egészet, alig van otthon. Az anyja képes az egész rokonságnak a barátnőmet beállítani egy "selejtnek", meg r*bancnak, és direkt úgy beszél h neki adjanak igazat, pedig a barátnőm tényleg nem iszik, nem cigizik, nem jár pasizni, tényleg semmi rosszat nem tudok ellene felhozni, csak én vagyok neki, de azt se akarja h én beavatkozzak, mert akkor az anyja elbánna vele. röviden az anyja terrorizálja, nem engedi sehova, hiába itt a jó idő, meg fenyegeti. szerintetek mit tehetnék? normálisan szeretném megoldani, de ezt nem fogom végignézni. Szerintem ezt nem teheti meg az anyja. Rendőrségnek érdemes lenne szólnom? Előre is köszi a válaszokat.

2014. jún. 10. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Sok esze nincs a baratnodnek, ha ezt hagyja. Nagykoru, szabadon mehet ahova akar. Mas kerdes, hogy amig otthon lakik, addig a szulok szabalyait kell betartania. Koltozzon el es meg van oldva
2014. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Te hiába szólsz a rendőrségnek, a barátnőd nagykorú, helyette nem tehetsz feljelentést az anyja ellen.

Amúgy meg valóban pocsék helyzetben van, de azt gondolom tudod, hogy a rendőrség nem fogja eltartani az anyja helyett - és abban biztos lehetsz, hogy ha a lány feljelentést tesz, az anyja még inkább bekattan.

Van arra lehetősége, hogy elköltözzön onnan? Feljelentéstől függetlenül, ez lenne az egyetlen jó megoldás.

2014. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Amit a szülő nem tehet meg, az csak az, hogy nem bánthatja fizikailag. De lelkileg terrorizálhatja. Nekem apám 65 éves, a felesége 70 és apámnak otthon semmit nem szabad csinálni csak dolgozni. Nem hallgathat zenét, nem ihat alkoholt, nem netezhet. Az idős nő olyan terrorban tartja és úgy ordítozik vele, hogy mi csak lesünk. Mit lehet ilyen esetben csinálni? Semmit. A barátnőd idővel elköltözhet otthonról és akkor nem fogják támogatni anyagilag, de legalább lelkileg rendbejön. Sajnálom őt nagyon.
2014. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
És ezt a FELNŐTT barátnőd miért is tűri??
2014. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezzel a felnott dologgal nem pedaloznek, mert minden anyanak a kicsi fia vagy a kicsi lanya maradsz orokre, plane ha veluk is laksz. Fuggetlenul attol hany eves vagy.

Kulon kell koltozni, sajat labra allni es eltartani sajat magamat. Itt kezdodik a felnottseg, nem a 18. eletev betoltesevel. Azzal max. csak papiron.

2014. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A csajnak el kéne költöznie valahová, akár egy jó ismerőshöz, vagy rokonokhoz, ahová ez az elmebeteg nő nem mehet utána. Rendőrség már nem viheti haza, mert elmúlt 18.
2014. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jó tanuló a barátnőd? Ha igen, el tudna jutni valami főiskola kollégiumaba, diakmunkakbol, ösztöndíjbol fenntartani magát? Nem könnyű, de ennél minden jobb. Amíg otthon él, mindenképp ki van szolgáltatva a szüleinek. Különben egy 18 éves embert én nem tartok felnőttnek, amíg otthon él. Szerintem van joga a szülőknek szabályokat felallitani ilyen korban is, de ha ezek a szabályok túlzóak, terror, bontás kapcsolódik hozzájuk, akkor a barátnődnek meg kell
2014. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbálni elszakadni otthonról
2014. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni az anyjával, de az nem vált be, hülyeséget pedig nem fogok csinálni. Most fog továbbtanulni, koliba szeretne költözni, úgyh abban reménykedünk h akkor leszáll róla az anyja, és külön, szabadabb életet élhetünk, és megoldódik minden. Addig meg nem igazán tud hova költözni, hozzánk jöhetne, csak az nem olyan egyszerű sajnos. Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 10. 22:25
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi segítsége egyet tehet: keres valami bentlakásos munkát (babysitter, házvezető stb...) és lelép otthonról, úgy hogy nem hagyja hátra az új címét. Kicsit összeszedi magát 1-2 év alatt, semmi baja nem lesz ha 20 évesen kezd egyetemre járni, akár levelezőre is mehet. Amúgy nem értem, hogyha az én barátnőm lenne ilyen helyzetben és vért kéne izzadnom akkor is valahogy kimenteném onnan. Ne a rendőrségre várj hanem találj ki te valamit, legyél életképes kicsit, ha a barátnődtől is ezt várod.
2014. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!