Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bocsánatot kérjek anyóstól,...

Bocsánatot kérjek anyóstól, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöztünk, de még nem állunk úgy anyagilag, hogy ki tudnánk fizetni az esküvőt. (+ én úgy gondolom, hogy legalább 1 évet éljünk együtt, s azután legyen lánykérés)

Anyósom 2 hónappal ezelőtt rázendített,hogy csipkedjük magunkat, mert a rokonokat időben kell értesíteni az esküvőről és, hogy x dekorációt képzelt el, meg y helyen legyen a buli. Rászóltam, hogy szerintem ez a mi dolgunk és majd mindenről időben tájékoztatjuk. Azóta nem beszél velem. Párom szerint nem haragszik rám, csak elkerüljük egymást, szerintem viszont megharagudott. Engem zavar ez a helyzet, de nem tudom mit csináljak! Hívjam fel? (állandóan dolgozik/elfoglalt és nem is vagyunk olyan jó viszonyban) vagy hanyagoljam a dolgot és legközelebb, ha találkozunk, akkor úgyis minden kiderül. (bár jelen esetben nem érzem magam hibásnak a kialakult helyzet miatt, ő akart beleszólni az életünkbe, én csak megvédtem magam)



2014. jún. 13. 23:21
1 2
 1/17 Őszödi Ferenc ***** válasza:
93%
Nem. Igazad volt.
2014. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Hanyagold a témát. Nem kell felhívni, sem megemlíteni. Lépj túl te is rajta, lesznek még napok amikor tényleg esedékes lesz majd egy közös beszélgetés az esküvő előtt. De amíg nem készülődtök kár róla beszélni.
2014. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Igazad volt, ezzel megúsztad, hogy elinduljon a lavina és a cipőd formájába is beledumáljon. Jól tetted. Majd lenyugszik, lényeg, hogy a pároddal legyen minden rendben :)
2014. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Párommal szerencsére minden rendben van.

Miután megtudta, hogy anyukája miket mondott, ő is szólt neki, hogy egyenlőre még hanyagolja a témát.

Nem szeretném, ha feszültség lenne a családban. Nagyon bánt a dolog, mert tényleg szeretnék jó kapcsolatot ápolni az anyósommal, de elég nehéz úgy, hogy ő eldönti, mikor legyen az eljegyzésünk (párom se tudott róla) és hogy milyen legyen a még meg sem említett esküvőnk.

2014. jún. 13. 23:43
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Így főleg jól tetted. Talán pont ettől lesz később jó a kapcsolat, hogy éreztetted, nem ehet téged ráncigálni és irányítani.
2014. jún. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Mind attol fugg, hogy hogyan "szoltal ra".
2014. jún. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jól tetted,így nem is voltàl durva,viszont ez segíthet téged majd a későbbiek során is abban,h tudja ,h ne avatkozzon bele a ti dolgaitokba,mert látja,h egy önàllo akarattal rendelkező személy vagy és nem tűröd,h bárki megmondja,h mit csinálj.Persze ha van annyira intelligens ,h megértse.Lehet nem is haragszik,csak rosszul esett neki.Bocsánatot nem muszály kérni emiatt,bár àrtani biztos nem árt ,így egyúttal elmondhatod neki,h határozott elképzeléseitek vannak arról,h hogy és mikor szeretnêtek esküvőt,de ha valamiben tanàcsra,véleményre lesz szükséged( mert ebben azért előfordulhat majd) ,megkérdezed ő mit gondol a dologról.Így te is és ő is megnyugodhattok az eset után.
2014. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Eszedbe se jusson! Itt most kőkemény hisztiről van szó az anyósod részéről, amit ő akaratharcnak titulál. ha bedülsz, akkor bedarál egy életre.


Igen, ez is a ti dolgotok, nem az övé. tanulja meg, hogy hol a helye és nem szólhat bele egy másik felnőtt ember életébe. és nagyon vigyázz! Lehet, hogy a lánya is épen ilyen durcás-akarnok zsarnok hisztérika!

2014. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
8-as voltam: bocs az elütésekért, de még nagyon reggel van
2014. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Most kell kitartónak lenni.

Ha határozottan kiállsz a véleményed mellett, akkor a saját életed uralkodója lehetsz (mert ő akart a ti életetek uralkodója lenni). Jobb így, főleg mert párodra is ugyanaz vonatkozik mint rád. Legalább nem uralja az életét az anyja.


Nem tettél rosszat, csak meghúztad a határokat, és őszinte voltál. Ezért sose kérj bocsánatot.

2014. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!