Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért változott meg az esküvő...

Miért változott meg az esküvő után?

Figyelt kérdés

4 éve élünk együtt a férjemmel, idén májusban esküdtünk meg.

Az esküvő előtt anyóssal szinte barátnők voltunk. Hetente többször beszéltünk telefonon, tök jó fej volt.

Két hónapja viszont olyan változás állt be, amit nem tudok hova tenni. A lagzi miatt nagyon izgatott volt, mindent a maga ízlése szerint akart, még a ruhámat is...de ezt betudtam a túlzott segítőkészségének, és finoman leszereltem, ha kellett.

Viszont mióta hivatalosan is a menye vagyok, azóta lehetetlen elviselni. Ha nincs ott a férjem, beleüti az orrát mindenbe (pl. én miért nem teszek kelkáposztalevelet, meg zöldpaprikát a húslevesbe, a paprikásba miért nem teszek vegetát meg babérlevelet, miért mosom össze a konyharuhát a törölközőkkel, miért nem újságpapírral pucolom az ablakot...stb. ilyen apróságok). Mondván, hogy ő úgy szokta, és az ő kisfia úgy szokta meg. Ezt persze akkor, ha ott van valaki, akkor nem, olyankor tündi-bündi, mint régen.

Hívott a múltkor, nem tudtam felvenni a telefont, mert épp fizettem a boltban. De ahogy kijöttem, visszahívtam. Minden utolsó bunkó voltam, hogy én hogy képzelem azt, hogy amikor ő hív nem veszem fel. Hiába mondtam, hogy miért nem vettem fel.

Kérdeztem már, hogy mi lett a baja velem. Ímelt-ámolt, hogy nem egy városi lányt képzelt a fiának, meg oké, hogy együtt lakunk már régóta, de nem gondolta, hogy ennyire komoly.... AKKOR MÉGIS MIT GONDOLT?? KÖZÖSEN VETTÜNK LAKÁST!


Szóval lehet ezt kezelni valahogy? A férjemet nem akarom ezzel terhelni, van most elég gondja a munkahelyén...lehet, hogy megszűnik a cég. Nem hiányzik neki, hogy az anyukája szeszélyével traktáljam.



2014. júl. 14. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bevonni ebbe a férjedet, ha nem akarod. Te magad is meg tudod oldani a problémát azzal, hogy leépíted a kedves mamát. Nem kell vele tartanod a kapcsolatot külön, úgy értem nem kell érintkeznetek úgy, hogy csak kettesben vagytok.
2014. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak mások jelenlétében találkoznék vele innentől. Te mindent megpróbáltál. Az idő talán segít.
2014. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Talán az anya megszokta, hogy ő így-úgy főzi a levest már évtizedek óta, és nem akarja, hogy a családi "hagyomány" kialudjon. És a törülköző és a konyharuha, hát biztos nem akarja, hogy nehogy rosszul mossa ki a mosógép, és a "kisfia" fűszeres-törülközőbe törülközzön. És a lagzi, hát köztudott, hogy a régi embereknek nem lehetett olyan pompás bulit tartani, ezért akarta, hogy nektek legalább, megközelítőleg tökéletes legyen.
2014. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Most fogta fel igazán, hogy a kisfia már más nőt szeret. Nem csak anyut. Légy toleráns, ameddig lehet, ha nem akarsz az "utálom az anyósomat" kategóriába tartozni.
2014. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

kicsit elszállt

at hiszi, hogy egy lépéssel közelebb kerültetek egymáshoz és akár nevelhetne mint a saját gyerekét kedve szerint


szólni kell, hogy vissza lehet venni és maradni a 3 lépés tisztes távolságban, mert egy házasságtól nem lettél még az alárendeltje

2014. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minél határozottabban fellépni vele szemben! Hidd el, ha hagyod magad, egyre rosszabb lesz.
2014. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

De Istenem, sok iQ bajnok miért itt kérdi meg mi baja az ismerősinek?!?! -.-

Menny el hozzá, vagy hívd fel telefonon és beszélj vele!

2014. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 olvasdd el újra

" Kérdeztem már, hogy mi lett a baja velem.

Ímelt-ámolt, hogy nem egy városi lányt

képzelt a fiának, meg oké, hogy együtt

lakunk már régóta, de nem gondolta, hogy

ennyire komoly.."

2014. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tarts távolságot. Az enyém is átszokott erre, hogy a férjem meg mások előtt tündi-bündi. De sok ismerősnél látom/hallom ezt, hogy rafkós anyós, mert csak négyszemközt köcsög, mások előtt meg a szent asszony szerepében díszeleg.


Nekem az a nagy szerencsém, hogy eleinte a férjem előtt sem kímélt, így a férjem kiosztotta. Emiatt szokott át arra, hogy csak négyszemközt, vagy telefonon csinálja azt, mint a tiéd. Viszont így mondhattam a férjemnek, hogy kezdem úgy érezni magam, mint a filmekben a bolondok, akiknek senki sem hisz, mert tiszta olyan, hogy mindenki előtt tündér az anyja, négyszemközt meg milyen. A férjem meg ugye nem kételkedik, mert ő sem hiszi el az anyjának a pálfordulását, hogy hirtelen mennyire szeret, mikor azelőtt meg nála is fúrt. Így ő maga is annyit mondott, hogy ne foglalkozzak vele, ne menjek, ha hív telefonon a férjem tagad le meg ilyenek. Szépen lassan lekopott rólam.

2014. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ötlet, hogy lehetőleg csak mások jelenlétében találkozz vele. Minél kevesebb támadási felületet hagysz, annál jobb. És legyél nagyon határozott! Akármibe akarna is beleszólni (mosás, főzés, stb.) te mindig határozottan, de nyugodt hangnemben utasítsd vissza valami olyasmi szöveggel, hogy köszönöd a tanácsot, de te így csinálod és kész. Nincs vita, témát váltasz. Én egy centit nem engednék neki semmiben a helyedben.
2014. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!