Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van itt olyan, aki a párja...

Van itt olyan, aki a párja családját jobban szereti a sajátjánál, de a saját családja is normális?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi okból kifolyólag alakult ez ki? Mit tud a párotok családja jobban?
2014. júl. 19. 20:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban anyósra és apósra gondoltam.
2014. júl. 19. 20:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez előfordulhat. Szerintem csupán csak karakterbeli passzolásról van szó, sajnos családtagok között ez nem mindig jön össze.
2014. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Párom édesapja már nem él. Anyósomat nagyon szeretem. Külföldön élünk párommal, amikor hazalátogatunk (húsvét, nyári szünet és karácsony 2-2-2hét mindig), akkor sokkal szívesebben vagyok pároméknál. Anyukámat, testvéreimet imádom, mindennél jobban szeretem, de nálunk otthon meg van a rendszer. Pl: amikor vacsora van, akkor van vacsora, te már 1 órára rá ne találd ki, hogy enni akarsz. Ha ők lefeküdtek, akkor ne menj már le a konyhába, mert ők alszanak. Ha mégis lemész, véletlen csörömpölsz, akkor anyukám kijön és közli, hogy menjél már felfelé. Mindig kiszámolja az ebédet (nem anyagi okokból, mert van otthon pénz, de valamiért mégis), párom nagy étkű, és nem mer kétszer szedni, mert akkor nem jut. Ha este elmegyünk valahova, számon kéri mikor jövünk, ha későn jövünk, akkor halknak kell lenni, nem lehet már olyan későn a konyhában enni, stb. Millió meg egy példát tudnék még felhozni Anyukám kemény, de ettől függetlenül jószívű, csak nehézkes az ott levés és kellemetlenül érzem magam párom előtt. Anyósom rugalmas, akkor jössz-mész, amikor akarsz, akkor kelsz fel reggel, amikor akarsz (édesanyám felkelt, ha úgy ítéli meg, hogy sokáig alszol), nem nyaggat, kötetlen az ott tartózkodásunk. Ezért hát szívesebben vagyok ott. Ettől függetlenül a saját családomat jobban szeretem.
2014. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Szimplán több a tisztelet és kevesebb a szarkavarás a részükről (nincs is). Örülök, hogy ők az anyósom-apósom. Nyugodt, egyenes emberek, akik nem avatkoznak az életünkbe.
2014. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

#3

Az a kérdés, hgy van-e, aki a párja családját jobban szereti.


Te leírsz egy litániát, aminek ez a vége:

"a saját családomat jobban szeretem."


Kössz, hogy benéztél. Veled is csak többen vagyunk.


_____________________________


A férjem jobban szereti a szüleimet, mert közvetlenebbek, barátságosabbak, lazábbak. A szüleit is szereti, de velül inkább csak tisztelettudó. Pl. soha nem látom, hogy az apjával viccelődne vagy megölelné, stb. Apuval viszont megteszi mindezt.

2014. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem az ember ha jobban kijön anyóssal és apóssal, jobban érzi magát velük, akkor ott kell több időt tölteni. Szüleidhez pedig menj át vendégségbe pár órára.
2014. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem hülyeség a válasz. A lényeg az, ha normális a család és nem mondjuk agyonvertek gyerekként meg rabszolgaként tartottak, akkor úgy is őket szereted jobban. Max. máshol jobban szeretsz lenni, tartózkodni, időt eltölteni. De a szülők iránt érzett szeretet úgyse múlja felül egy idegen család. Neked is hiába "csak" tisztelet tudó a férjed, hidd el egy tűzben előbb vinné ki a saját anyját, mint a tiédet. És nem tiszteletből.
2014. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!