Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom miért változott meg...

A párom miért változott meg ennyire? Miért lett hirtelen mindennél fontosabb az anyja véleménye és miért kell most őt sajnálnunk mindenért?

Figyelt kérdés

A páromnak soha nem volt jó kapcsolata a szüleivel, a szülei hibájából. Ők tipikusan azok a szülők voltak, akik a segély és a szocpol miatt vállaltak több gyereket és amellett, hogy a mellüket döngették, hogy milyen nehéz nekik, tojtak rájuk magasról. Étel és fűtés nem mindig volt, de cigi és pia mindig, az apjuk rendszeresen verte őket és az anyjukat.

Mikor megismertem a páromat, már nem tartotta velük a kapcsolatot és azt mondta, nem is akar róluk hallani.

Másfél éve viszont megkereste az anyja, azzal, hogy mindent megbánt, volt egy sírós előadása és visszakönyörögte magát a párom szívébe. Megígért fűt-fát, de szépen, apránként kiderült a számomra, hogy mindenben hazudott/hazudik. Csak a fejőstehenet látja a páromban és ezt a párom valamiért nem akarja észrevenni.


Mit csináljak, hogy felnyissam a szemét?


2014. aug. 10. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Beszeld meg vele, hogy te igy & igy latod, es hogy gyanus, hogy csak azert kereste fel, hogy kihasznalja, aztan ha ez nem vezet eredmenyre, akkor csak a remeny marad, hogy eszhez ter..
2014. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Tipikus lehúzós, ingyenélő fajta. Ezeket kerülni kell, mint a pestist!

Ha a párodnak van egy kis esze, elhajtja az anyját a hűvös oldalon.

2014. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
vele beszéltél már erről?
2014. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy elsőként a párommal próbátam megbeszélni a problémámat, de ő olyan mintha kimosták volna az agyát.

Most mindenben az anyja érdekeit nézi, mindenért őt kell sajnálnunk mert nincs pénze, nem tud elköltözni a férjétől (párom apjától), nem tud mit enni, nincs cigije, nincs pia...

Most minden ami miatt a párom haragudott rájuk, olyan, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

2014. aug. 10. 10:03
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
A család akkor is család ha gáz, és leakarjuk tagadni.. Empátia is létezik a világon. És szolgálat, jó tett mások iránt, feltétel nélkül. Szeret.. talán a párod is vágyott családra, anyára, talán egy olyan illúziót próbál táplálni amire mindig is vágyott, és ezért. Ha eddig szögegyenes volt a véleménye, a felszín alatt mindig is kötődött (a jelek szerint) az édesanyjához.. Én azt gondolom egy saját család alapítása orvosolhat minden problémát. ;)
2014. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom,mennyi idős a párod, de 20-25 biztosan van, márpedig akkor még nem olyan volt a segélyezési rendszer, hogy megérte arra szülni.
2014. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
78%

Én belemennék a segítségbe. Most úgyis a szülei a mindene. Hát segíts neki. De ugyanakkor húzd meg a határt. Cigire, piára ne adjatok neki. Csak olyan dolgokba segítsetek amit magatok is megengedhettek, de pénzt ne adjatok neki.


Ha párod kérdezi miért, mondd meg, neki, ha valóban olyan rossz helyzetben van az anyja és nem akarja őket kihasználni akkor ez is nagy segítség neki. Ha csak a pénzforrást látja a fiában akkor hamar ki fog ugrani a szög a zsákból.


Így végül is a párodat is tudod érzelmileg támogatni, de ki sem fog használni teljesen az anyja...

2014. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom,mennyi idős a párod, de 20-25 biztosan van, márpedig akkor még nem olyan volt a segélyezési rendszer, hogy megérte arra szülni."


26 vagyok, már az én anyámék is kaptak szocpolt. A szomszéd fia meg 30 körül van, otthon lakik az anyjáékkal, szép család, mit mondjak, az anyja mindennap tök részegen hazafelé végig ordítja a lépcsőházban, hogy csak a szocpol miatt vállalta azt a barmot, hogy ne kelljen visszafizetni, de kár volt, mert semmire se jó és még ma kidobja.

2014. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
azt írta, segély és szocpol miatt. A szocpolhoz hitel kellett már akkor is, ahhoz önerő és munkaviszony. A segély miatt szülés máris nem igaz...
2014. aug. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A szocpolhoz sose kellett hitel, a szocpolhoz gyerek kellett, meg ház/lakásvásárlás. Akármiből. Szerencsés részén az országnak a szocpol jó nagy része (volt) ám az ingatlan áraknak. És mint mondtam, itt a lépcsőházban is mindennap hallgatjuk, hogy a részeg asszony azt kiabálja, hogy kár volt a kölyök és csak azért vállalták, mert különben vissza kellett volna fizetni a szocpolt, amit előre fel lehet(ett) venni, még gyerek nélkül is, csak vállalni kell, hogy X időn belül lesz gyerek.


Nem tudom miért kell szétcincálni a kérdező mondatait, hogy mindenáron neked legyen igazad. Ismerd el, hülyeséget írtál. Vállalnak és vállaltak az emberek azért gyereket, mert járnak velük ilyen pénzek. És van ahol meg is éri, mert nem mindenki költ sokat a gyerekére, meg törődik vele.

2014. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!