Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei ellenzik az...

Párom szülei ellenzik az esküvőt, mert nincs diplomám és kellemetlen lenne nekik, ha egy tudatlan lány lenne a menyük. Párom felvetette, hogy legyen 4 fős esküvő, de ezt meg a családommal szemben nem érzem fairnek. Vélemények?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Eddig sosem mondták, hogy zavarja őket a dolog. Párom csak nevet rajtuk szerencsére.


A másik kifogásuk, hogy bankban dolgozok ügyintézőként, szerintük ez a legalja munka, bárkit behívnak az utcáról és át tudja venni a helyem.


Esküvőt mindenképpen szeretnénk, de nem tudom, hogy lenne jobb? Ne hívjuk meg őket? Hívjuk, megkockáztatva hogy jelenetet rendeznek?


2014. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%
Az jo:)* ha ugy ėrzed a pàrod ki àll ėrted akkot nincs problėma!!!
2014. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

A banki ügyintéző felelősségteljes, tisztességes munka. A kedves örömszülők magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt ezzel a hozzáállással.

Nem a te készülékedben van a hiba.

Sok boldogságot.

2014. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
50%

"Párom csak nevet rajtuk" "felvetette, hogy legyen 4 fős esküvő"


Első válaszoló, ne haragudj, de ez nem kiállás a kérdező mellett. Ez sunnyogás.

2014. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 omba ***** válasza:

Ha jól értem a párod szülei nem az esküvőt ellenzik, hanem téged.

Az én apám is így volt a feleségemmel... nem is volt az esküvőn, meg vagy másfél évig nem is láttuk egymást.

De hát a házasság az a ti kettőtök döntése.

2014. aug. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hívjátok meg a szüleit. Már ha nem akartok savanyú pofákat látni és esetleg jelenetet az esküvőn. De nem kell két tanúsnak lennie. Hívjátok meg részedről akit akartok, és gondolom pár barát is lenne....Csak mert a párod szülei agybajos idióták, még nem kell, hogy a te családodat büntessétek azzal hogy nem lehetnek ott az esküvőtökön....ők nem tettek semmi rosszat.
2014. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Egy nagyon kedves ismerősöméknél hasonló volt a helyzet, vagyis nem akarták a házasságot. Itt erről van szó.

Mondhatnák,hogy azért nem, mert kék a szemed.

Szépen neki látni az esküvő előkészítésére,s majd nélkülük megtörténik, Örülj neki,hogy a párod melletted van.

2014. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
íratkozz be 1 főiskolába, tanulj valamit, sosem árt tanulni. tanulj angolul, ha szereted a nyelveket.
2014. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

hasonló eset: engem is kezdetektől fogva utált a családja, de annyira nem mutatták ki. csak meg volt a távolság. :D

mi 5 év járás után költöztünk össze, na ott már az anyós teljesen kiakadt, hogy "hogy képzeli az ő 22 éves fia, hogy elköltözik otthonról" :D azelőtt szerintem ők is azt gondolták, hogy majd csak szakítunk, és beijedtek, mikor látták, hogy egy nagy lépést tettünk.

a költözés után csak ritkán beszéltek, ritkán látogatta meg a barátom a szüleit. első 2-3 alkalommal mentem én is, de rendre azt kellett hallgatnom, hogy majd mellettem éhen hal a párom, mert nem tudok főzni, valószínűleg egy mosást sem tudnék beindítani. na ott elég is volt belőlük. :D

2 év együttélés után megtörtént az eljegyzés, annak is előzményei voltak, anyósom folyton próbált engem befeketíteni, hogy megcsalom őt, ő látott engem egy másik férfival, stb. :D (főleg, hogy Pestre költöztünk, ők pedig 120 km-re laknak egy faluban. mindegy is)

a páromnak rengeteg vitája volt velük, a vége az lett, hogy megszakadt velük a kapcsolat. az esküvőszervezésnél vetődött fel, hogy esetleg meg kéne hívni őket.... mert mégis csak a szülei.

a párom felhívta őket telefonon, hogy szeretnénk meglátogatni őket, furcsa módon örültek is.

elmentünk a megbeszélt időpontban, az anyósom ebéddel várt minket, jó hangulat volt. aztán, mikor átadtuk a meghívót, na ott vége lett mindennek. :D rimánkodás, zokogás, hogy tehettük ezt velük.. nem is értem.

ott hagytuk őket, a meghívót is, mondván, hogy döntsék el, hogy jönnek vagy sem - de ha jönnek, akkor ezt a modort hagyják otthon, mert senkit nem érdekel a világfájdalmuk.

nem jöttek el.

de jobb is, hogy így alakult. :) azóta sem tartja velük a párom a kapcsolatot, már van egy 9 hónapos kislányunk, és egyáltalán nem hiányoznak az életüknből. a pároméból sem.

eleinte furcsa volt ugyan, de ez a saját szegénységi bizonyítványuk volt, hogy nem tudtak örülni a fiuk választottjának, boldogságának. hiszen nem kell engem szeretniük, nem ők élnek velem... :D

2016. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
hú de beteges reakció az anyósodék részéről, utolsó. kész csoda, hogy ilyen szülők mellől volt pucája elhúzni a csíkot a férjednek. nagyon sokan nem merik/képtelenek megtenni, főleg fiatalon.
2016. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. :)


szerintem sokat közrejátszott benne az, hogy valamilyen szempontból a párom háttérbe volt mindig is szorítva. neki van egy nővére, és ott ő a királynő, a tökéletesség, a minden. :D és ez állítólag gyerekkorukban is így volt (nyilván, akkor még nem ismertem őket, de több olyan régi sztorit is mesélt a párom, amiből átjön, hogy az anyjuk már gyerekként is különbséget tett köztük)

és az valószínűleg szúrta a szemüket, hogy ő boldog velem. mert sajnos a családja olyan tipikus rosszindulatú fajta, hogy másban a szálkát.... :)

és ha így él le valaki 22 évet, az tuti, hogy menekülne onnan. :D :)

2016. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!