Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A 3 éves gyerekem nem akar...

A 3 éves gyerekem nem akar találkozni anyósomékkal (én sem). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk házasok a férjemmel. Soha nem voltunk jó viszonyban. Évek alatt csak romlott, de mindig tartottuk velük a kapcsolatot. Sokat veszekedtek velünk, ha valamit nem az ő elképzelésük szerint csináltunk (pl. ha nem abban a boltban vásároltunk, ahol ők mondták)

Mikor megszületett a gyerekünk, hetente eljöttek. Nekem nagyon megterhelő volt, mert majdnem elvéreztem a szülőágyon és fél évig nagyon gyenge voltam. De nem szóltam, hagytam "unokázni" őket - igaz, soha nem foglalkoztak a gyerekkel mikor ide jöttek. 2 évig legalább havi 1x találkoztunk. De állandóan kritizáltak, a rossz alvó gyerekhez mindig alvásidőben állítottak ide (10 percre laknak tőlünk, külön kértük őket, hogy ne akkor jöjjenek, telefonálunk, ha felébred). Anyós egyszer "kitépte" a kezemből a gyereket, mikor nem akart menni hozzá. Azóta a gyerek hallani sem akar róla, hogy elmenjünk hozzájuk vagy ide jöjjenek hozzánk. Egy ideig még győzködtem a gyereket, hogy miért "kellene" találkozni velük, de már nem akarom... Nemsokára megszületik a második baba, nincs energiám már anyósékkal harcolni. A férjem viszont még mindig reménykedik, hogy valamikor hátha jóban lennénk - mindenki együtt. Mit tegyek?


2014. okt. 30. 10:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
Härom éves gyerek hallani sem akar rola...ezen nagyon jot röhögtem :-))))
2014. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
4%
Mégiscsak beszélni kéne a főnököddel, hogy a nagyszülőkre szükség van,és te meg viseld el. hallgasd meg,és csináld,ahogy akarod.
2014. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Moon_Walker ***** válasza:
76%

Én átérzem a helyzetedet, mert voltam hasonlóban.

Elég szar ügy, de csak konfrontációval lehet megoldani.

Azt meg fel kell vállalni, a férjednek is!!!

2014. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Elárulod, hogy mi olyan vicces abban, hogy a három éves nem akar hallani róluk? Most komolyan...
2014. okt. 30. 10:24
 5/35 A kérdező kommentje:
Ha a főnökömnek a gyerekemet tekinted, akkor azt azért elárulom, hogy beszéltem neki róla, hogy miért kellene meglátogatni őket. De ha nem érzi jól magát a társaságukban, akkor mivel érveljek? Azért van szükség a nagyszülőkre, hogy elmondhassák a szomszédoknak, hogy ők unokáztak? Közben meg le sem sz.rják a gyereket?
2014. okt. 30. 10:27
 6/35 anonim ***** válasza:
30%
Jöjjenek ha nekik kedvük van mondjuk két hetente. Ha ők látogatnak meg a gyerekednek nem kell velük menni. Ja és akkor jöhetnek amikor nincs alvásidő. Máskor pedig nem engeded be és kész. megmondod, hogy telefonálsz ha ébren vannak, addig zárva lesz ajtó.
2014. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
60%
Elmondom én min röhög az első, azon hogy egy 3 éves gyerekkel takarózol. Ha nem akarsz velük találkozni (amit mellesleg megértek), akkor az a te döntésed, te vállalod a következményeket.
2014. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem és a szülei között elég sok a vita (ez előttem is gyakori volt) épp amiatt, hogy szerintük a gyerek a szülei tulajdona és alattvalója, akinek nincs saját akarata és saját döntése, élete.
2014. okt. 30. 10:29
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem vele takaróztam, hanem miatta próbálok megoldást keresni... Mert az állandó vitákba már bele bolondulok.
2014. okt. 30. 10:31
 10/35 anonim ***** válasza:
29%

"Mikor megszületett a gyerekünk, hetente eljöttek. Nekem nagyon megterhelő volt, mert majdnem elvéreztem a szülőágyon és fél évig nagyon gyenge voltam. De nem szóltam, hagytam "unokázni" őket"


Ha meg nem mentek volna, az lett volna a baj.

2014. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!