Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan hatott a családotok...

Hogyan hatott a családotok életére, az, hogy rosszba vagytok az anyósoddal, esetleg nem találkoztok? Esetleg van olyan valaki, akit a saját anyja sem értett meg igazán, miért döntött így?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 11:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Abban a pár évben volt nyugalmunk, amíg egyáltalán nem találkoztunk, nem tartottunk kapcsolatot. Aztán meggyőztem a férjem, hogy mégis csak a szülei, de kár volt. Sosem áll le az aljas próbálkozásaival.
2014. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Detto mint az elsőnél. Amikor a kedves anyós elhordott engem mindennek, akkor egy darabig nem beszéltünk vele, a férjem sem, és nem azért mert én megtiltottam neki, hanem mert nagyon haragudott rá. Szerintem a férjem magától nem is vette volna fel vele újra a kapcsolatot, én kezdtem el neki mondogatni, hogy mégis csak az anyád, stb. Akkor felkereste. Hát nagy kár volt, azóta is folyton szid, ócsárol, fröcsög, terrorizálja az ÉN CSALÁDOMAT (anyámat hívogatja, meg ilyenek). Addig volt nyugi míg nem beszéltünk vele. Mondjuk én még most sem beszélek. Szerintem a férjem is hamar be fog sokallni.
2014. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az anyós az elején nagyon alám akart tenni, és rólam lepörgött. Kedves voltam, segítettem, számíthatott rám.

Ma már előbb keres engem, mint a saját lányát (mondjuk jobban is számíthat rám, mint rá...)

Én nem magam miatt nyeltem az elején, hanem mert a férjemnek anyja, a gyerekemnek pedig nagyanyja, márpedig őket imádom, és miattam ne legyenek rosszban senkivel.

2014. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nalam nagyon rosszul. Anyos nagyon utalt az elso pillanattol figyelj: mert pesti vagyok! ez a negativ sztereotipia annyira a rogeszmejeve valt amugy, hogy en es anyam is voltunk minden szep amit el tudsz kepzelni, mindezt ugy hogy anyaval sose talalkozott, egyszer durvan visszaszoltam neki, ha nem fognak le meg is utom(szemtok szembe kva anyazott) ennek a kapcsolatomnak vege lett, mert anyuka iszonyat durvan manipulalta a fiat. Szerintem nagyban fugg mennyire anyas a parod. Az exem nagyon az volt 30 eves letere ugy tancolt ahogy az anyja futyult. Ha ilyen cipoben jarsz menekulj! Rettenet.
2014. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%
Az én anyukám és apai nagymamám közt valami elromlott mikor velem kismama volt anyukám. Anyu folyamatosan fújt a mamámra és igyekezett minket gyerekeket is felhasználni a kettőjük nézeteltérésében. Apukámnak nehéz volt, de sokszor egyedül látogatta a mamánkat. Anyu azt mondta hogy a mama és apukánk lánytesója mindenbe bele akar szólni. Sokszor minket gyerekeket használt fel anyukánk a nézeteltéréseiknél. Felnőtt fejjel látom hogy a legnagyobb vesztesei is mi gyerekek voltunk a vitáiknak. Bennünket megfosztottak attól hogy egy szeretetteljes kapcsolódás alakuljon ki a nagyszüleink közt. Már látom hogy igyekeztek a tőlük telhető legjobbakat adni számunkra, de anyum olyan előítéleteket ültetett el bennünk hogy erre nem voltunk nyitottak.
2014. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk sehogysem, nem kíváncsi ránk az anyósom, az unokáit sem látogatja, 2szer volt nálunk,hát akkor sem kellett volna, Így van nyugalom,hogy nem jön!
2014. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Vajon miért van az, hogy itt csak nők válaszoltak ?
2014. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Utolso! En is nokent valaszoltam, de erre kivancsi lennek en is. :D
2014. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Kedves "gyermek"! Valóban rossz lehetett részese lenni,egy olyan vitának,amiről te nem tehetsz..De az,hogy édesanyád előítéletet nevelt beléd (ami persze nem helyes), az valamennyire a nagymamának is köszönhető,akit te most felnőtt fejjel nem is ítélsz el. Akkor milyen nagymama volt,amikor az unokája éppen az édesanyja hasában volt,és azon áskálódott,hogyan tegye tönkre a fia életének családját,és a menyének hogyan árthasson? Akkor rád mennyire gondolt?Utána már nagyon könnyű a fiának udvarolni,és érzelmileg azt mutatni,milyen fontos nekik az unoka..kettévágja a családot,gyűlöletfélét kelt a menyben,utána meg még őt kell sajnálni..kérlek,nézd ezt így,és ne haragudj édesanyádra,aki valószínűleg csak téged akart védeni,és a családodat,ezért haragudott a mamára..ettől függetlenül elhiszem,hogy nem téged akart a nagymama bántani..
2014. nov. 11. 13:08
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Én olyan jó 10 éves koromig nem is tudtam, hogy élnek az öregszüleim. A család számára ők halottak voltak, még gyertyát is gyújtottunk apuval a "sírjukon" mindenszentekkor :D Aztán mikor az öregember meghalt, a suliban az egyik tanító odajött hozzám részvétet nyilvánítani, a nagypapám miatt. Hát gondolhatjátok, végigbőgtem a napot, mire végre hazaérve kiderült, hogy természetesem a papám él és virul, csak a halott bácsinak ugyanaz volt a vezetékneve, mint nekem, ezért "hitte" a tanítónő, hogy a nagyapám.
2014. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!