Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom vagy jogos a...

Túlreagálom vagy jogos a "féltékenységem"? Mi lehet itt a megoldás?

Figyelt kérdés
Párom anyja és párom testvére együtt laknak, párom kiment külföldre dolgozni, hogy a felgyűlt adósságot ki tudja fizetni. Ennek 3 éve. Havi szinten eddig kb 150000 Ft-ot küldött haza. Pár nagyobb hitel lement de még most is van, hogy pluszban küld. Közben ő meg kint majdnem belegebed a munkába. A ház mégis koszos, és ha párom hazajön külföldről amíg itthon van ő finanszíroz mindent úgyhogy elmegy itthon pár hét alatt majdnem 200000 Ft-ja. Mert mindig akkor finom kaja kell, meg ez meg az amivel persze a páromat kényezteti az anyja de nem a saját pénzéből. Ő szociális járadékot kap a testvére elég keveset keres. Lassan otthagyná a külföldi melót és vennénk házat. De nem tudom ha hazajön akkor majd az itthoni fizetésből hogy finanszírozza a mostani életszínvonalukat még pluszban a testvérééknek. És fáj látnom hogy mennyit dolgozik és még sincs semmije. Annyira dühít a helyzet, hogy majd felrobbanok, hogy a mi közös életünk alig alakul mert mindig kell a pénz haza. :( Anyja szerintem úgy képzeli majd ő otthon marad nem költözik el. Ezt a házvásárlást most fogjuk az anyjának megmondani. Biztos gonosz vagyok de nagyon zavar!!!
2014. nov. 17. 15:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Te mennyit fogsz tenni a közös házba?
2014. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Házasok vagytok már?
2014. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Természetesen fele fele arányban vesszük. Bár ahogy most áll nekem több a megtakarításom mint neki. Sajnos emiatt. És így nyilván csúszik minden.


Házasok nem vagyunk de ez a lényegen nem változtat. És mielőtt azt írjátok semmi közöm hozzá, azt kell mondanom de igen. Mert mikor ő külföldön volt én hallgattam a nem tudom hogy lesz inkább felkötöm magam sztorikat, segítettem az álláskeresésben, kölcsönadtam szóval eléggé benne vagyok a buliban! És fáj látni, hogy sokszor olyan dolgokra is elmegy a pénz aminek semmi értelme.

2014. nov. 17. 16:08
 4/20 anonim ***** válasza:
10%

A párodnak fontos a családja. Lehet hogy valamennyire kihasználják de szereti őket és ezért segít rajtuk. Ha nem tudod ezt elfogadni (az emberek nem változnak) akkor jobb ha keresel más pasit.

Amúgy meg nem értem mi a baj a közös életetekkel... albérletben is lehet boldogan élni. Tudom jó lenne mindenkinek saját ház de majd akkor belevágtok ha anyukája nem lesz és megöröklitek a fél kecót, akkor már lesz valamennyi tőkétek. Persze ha neked is szándékodban áll pènzt beleadni akkor máris jobb pozicíóból indultok.

Mindenesetre nyugi, ne akard a családja ellen hangolni a párodat, hisz láthatóan szereti őket.

2014. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sose hangoltam, igyekeztem segíteni én is ahogy tudtam. Csak most úgy érzem elég. Mikor ő volt fiatal csak a saját életével kellett törődnie és úgy érzem elvesz sok mindent a fiától. És nem törekszik a jobbra. Például nem tesz el befőttet, savanyúságot. Nem műveli a kertet. Otthon van sajnos mint írtam. És kerek perec meg is mondja ha neki nem készen adják akkor úgyis kidobja az alapanyagot. És tényleg mert látom nála állandóan megrohadni. És ezzel plusz kiadásba viszi a fiát. Az én anyum munka mellett megteszi ezeket a dolgokat. És akkor nem takarít sosincs otthon, barátnőzik eljárkál. De mielőtt a fia hazajön elhív engem 2 napra hogy segítsek kitakarítani a házat. És ebből elegem van!!! Szeretem a fiát jópár éve és nagyon fáj látni, hogy ha az anyja kicsit jobban akarna előrébb lehetnének azért. De mindegy nem is várok már választ csak jó volt leírni.
2014. nov. 17. 16:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka miért nem dolgozik?

Sajnos nehéz ebből kilépni,főleg ha a párodnak fontos a családja. Egyértelműen kihasználják. Szerintem a legtöbb ember bele se ment volna ebbe az egészbe.

Mire voltak felvéve a hitelek? Egyetlen megoldás itt az, hogy kevesebb pénzt ad a párod, majd egy idő után semmit,vagy jelentéktene összeget. Nem köteles senki eltartani felnőtt testvérét, sem az anyját. Ha a párod nem áll a sarkára, akkor még sok szenvedésetek lesz, soha az életben nem szállnak le rólatok.

2014. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező elhiszem hogy rossz ez de az anyja nem fog megváltozni. Ha a párod nem kap észbe és nem unja meg ezt az egészet akkor semmi változás nem lesz. Ezen a helyzeten csak a párod tudna változtatni, a kérdés csak az hogy akar e.
2014. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tudom az anyja és nem is tudom én hogy csinálnám fordított helyzetben. Egyébként velem kedves az anyja, (bár az akaratát erősen erőlteti és ha nem úgy van valami ahogy ő szeretné igyekszik lelkiismeret furdalást kelteni plusz gyerekként kezel) és én sem voltam vele soha tiszteletlen. Csak ok ez most még megy de örökké nem dolgozhat kint és bevallom félek mi lesz. Szeretne ő is függetlenedni, ezért is gondoltuk veszünk lakást. Csak rossz hogy a havi pénzen kívül még egy egy plusz 20000.- kell. 6 éve nincs munkája 58 éves. Nem igen kell sajnos :(
2014. nov. 17. 16:48
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk hasonlo volt, anyosom nem akart dolgozni, viszont férjem jol keresett, anyos meg ezt szepen kihasznalta. Mindenbol a draga kellett neki, ami penzt kapott azonnal elkoltotte, mert neki libamaj kell vacsorara, vagy nem fozott, hanem rendelt. Tb-s orvos nem jo, neki magan kell stb. Nagyon kellemetlen beszelgetes volt a ferjemmel, de vazoltan neki a helyzetet. Sokszor honap vegen kaja nem volt mert anyos penzt kert. Megbeszelte a dolgot az anyjaval azota utal engem, de legalabb nem nelkulozunk, anyos meg kap havonta egy x osszeget, ha elveri azonnal igy jart.
2014. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Olyan jó lenne csak a mi életünket élni!
2014. nov. 17. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!