Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom névnapi ebédjén olyan...

A párom névnapi ebédjén olyan témákról volt szó, hogy alig tudtam megszólalni, utána meg a család meg kibeszélt ez miatt, sőt nekem is beszóltak! Most ezt miért kaptam?

Figyelt kérdés

Többségben férfiak voltak és autókról, szerelésről, mezőgazdaságról, régi ismerősökről volt szó, pont azok a témák amikhez nem tudok mit hozzászólni. De végig érdeklődve hallgattam őket. Ez volt a harmadik találkozásom a családdal, első kettő jól ment, nőkkel is szépen elbeszélgettem meg a férfiak felé is nyitottam. Most meg olyanokat szóltak be, hogy nem kell félni h én a szavukba vágok, meg hasonlókat... Utána pedig visszahallottam, hogy kitárgyaltak mennyire csendben vagyok, meg se tudok szólalni, milyen lehetek a munkahelyemen, mert a szakmámban sokat kell kommunikálni.

Miért ítélnek el egy alkalom miatt, amikor meg kétszer már bizonyítottam ? Rosszul esik a dolog :(


2014. dec. 3. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hoyg poztiívan gondolták: ugyanis rengeteg nö igenis beleszól az ilyen témákba, akkor is, ha semmit sem ért hozzá! Akkor már jobb, ha csöndben odafigyelsz és tanulsz a témában valamit, mintha hülyeségeket mondasz.


A másik meg, hogy nem feltétlen kibeszélés, hanem egyszeröen csak ténymegállapítás, hoyg csöndesebb tipus vagy. Ugyanis a férfiak többsége azt akarja mondani, amit mond minden hátsó belemagyarázás nélkül.

2014. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
hát nekem ebből nem a jóindulat jön le. vannak családok, akik képtelenek idegen embert befogadni maguk közé, és ez általában anyukától ered, vagyis fetehetően a párod anyja felől fúj a szél, nem minden esetben, de nálunk pl. ugyanez volt, én is azt hittrem, h jól sikerültek az első alkalmak, aztán kimutatta anyós a foga fehérjét, apósom pedig akkora papucs, hogy ha anyós ezt vagy azt mondja rólam, akkor szerinte is úgy van. sokat nem tudsz tenni egyébként.
2014. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

"kétszer már bizonyítottam"


Na itt van a gond. Nem bizonyítani kell, hanem ott lenni. Ez nem vizsga, hanem egy családi/baráti összejövetel.


Túl stresszeled, és ezt érzik.

2014. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne tekints ezt olyan helyzetnek, ahol bizonyítanod kell. Ez nem vizsga. Érezd jól magad és ne foglalkozz velük. Semmi rossz nincs abban, ha nem szólsz mindenhez hozzá. Majd lesz még alkalmatok beszélgetni mindenféléről.
2014. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

"kétszer már bizonyítottam"

Ezt úgy értette szerintem, hogy kettőnél egész jól elvoltak.

Mindenkivel van ilyen, hogy nem tud mit hozzászólni. Érzéketlenek voltak, sajnálom. Én bunkó vagyok, de a hugi esküvőjén én sem tudtam beszélgetni, ezért csak egy krémlevest ettem, aztán tesómmal mászkáltunk az asztalok között és dumáltunk. Valahogy nem érdekelt senki. Ne félj, te egy aranyos, jó ember vagy. Érzékenyebb , mint a többiek. Akivel nincs közös téma, azzal úgysem fogsz összejárni, mert csak unatkoznál. Meg fogod találni a társaságod, ha más nem a cicával, mert az legalább őszinte. Vagy le fogod kötni magad más dologgal. Majd írj.

2014. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem kb ugyan ez a problémám..

Első találkozások anyósékkal,rendben mentek.. beszélgettem velük,kérdeztem,kérdeztek,udvarias voltam,nagyon mosolyogtak,én is mosolyogtam,azt hittem minden oké...

aztán mondta a férjem(akkor még csak párom),hogy mondtak rólam dolgokat,de nem akarja elmondani,mert megbántana.

Aztán mikor hazament,állandóan le akarták beszélni rólam,mert szerintük nem vagyok jóválasztás. (Annyi a különbség közöttünk,hogy ők vidékiek,5éve elnek Pesten,teljesen más az egész életszínvonal,és gondolhatod én pestiként hányszor tudtam hozzászólni a disznótorhoz,meg az állatok megnyúzásához,házépítéshez..)

Utána összeköltöztünk párommal,és mikor ment hozzájuk látogatóba egyszer,(én itthon voltam hányós vírussal )megkérdezték tőle,mibajom van nekem velük,miért nem megyek rendesen heti egyszer hétvégén ebédre?!

Mire mondta a párom,hogy beteg vagyok,nem útálok senkit,és jólenne ha abbahagynák ezt az egészet velem kapcsolatban,mert nemsokára a felesége leszek és engem választott,fogadják el.

Na,azóta volt minden,esküvő,közös nyaralás,persze családi ebédek. Most várjuk az első babánkat,2hét múlva szülök,de a helyzet mit sem változott..

Éppen múlthéten hallottam egy"pletyit" sógornőmtől,hogy megint kibeszéltek anyósék,hogy én milyen fura vagyok néhány találkozásnál.. (persze ők nem tudják,hogy én tudom,hogy kibeszélnek)

Még mindig jópofit vágok,az évek múltán is,soha egy epés megjegyzés nem hagyta el a számat,pedig kötelezően kéthetente megyünk hozzájuk ebédre,és hallgatni kell ugyan azokat a vidéki sztorikat. Már arra gondoltam utána olvasok a vidékiek szokásainak,és kérdezeh néhány dolgot tőlük,hátha úgy gondolják érdekel,vagy nem tudom..

Már arra is gondoltam beszélek velük,hogy hagyják abba,nem útálok senkit,nincs bajom velük,csak nem vagyunk egy világ,ezért nem mindenről tudunk beszélgetni.. csak ezzel a férjemet buktatnám le.

Persze már nem a szívem csücskei,mert ez,hogy ölelgetnek,puszilgatnak,kedvesek,mosolyognak,közben én vagyok a legsz*rabb,nem is tudom,hogy miért igazából,ez kicsit sem szimpi.

Pedig annyi mindenben megváltozott a férjem mióta együtt vagyunk. HA engem nem,legalább őt értékelhetnék.(le szokott a cigiről,két munkahelye van,házat vett,megcsinálta a jogsit,kifizette a nagymamája hitelét,megkomolyodott.. )

Szóval kedves kérdező,nem vagy egyedül. Nem ismernek még,idővel lehet,hogy jobb lesz! Csak próbálj témákat felhozni,amihez te is hozzá tudsz szólni! :)

2014. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
6 Nálunk szóról-szóra ugyanez volt, csak nem vidéki család, hanem én "egyszerű" pesti lány vagyok, ők meg "iszonyat sznob" pestiek, mégis minden úgy történt ahogy leírtad, sok évig, csak én egyszer borítottam a bilit, nem beszéltünk egy jó ideig kibékültünk, ugyanúgy folytatták a szemétkedést, aztán az x-edik összeveszés után úgy döntöttem, hogy velem nem fogják csinálni ezt a számukra amúgy baromi szórakoztató játszadozást, mert minden rokonnal ezt csinálják, utána meg keseregnek, hogy őket mindenki bántja. Szóval én nem megyek már hozzájuk 3 éve, nem is keresem őket, a férjem természetesen mehet amikor akar, a szülei, ezt köteles vagyok tiszteletben tartani. De hogy valakinek miért attól szép az élet, hogy másokat kidumál a háta mögött, konfliktusokat gerjeszt és még sztorikat is talál ki róla, (mert nálunk ez is ment), azt nem tudom megérteni.
2014. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

6-s vagyok.

Már gondoltam arra,hogy egyszerűen nem megyek és gondoljanak amit akarnak,de nem tehetem meg,és igazából nem is akarom. Első unokájuk születik egy-két hét múlva,nem akarom őket ettől megfosztani.

Na meg a férjemnek jólesne ha jóban lennék a szüleivel,ezért mosolygok és nyelek..

2014. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
8 Persze ez nálam is így volt, de amikor már a családodat szidják, plusz a férjem minden ballépése miatt szerintük én vagyok a hibás, vagy az, hogy végülis hozzánk költözött a férjem, akkor szerintük persze az én családom elrontotta az ő tökéletesre nevelt fiacskájukat, szóval van azért egy határ. A férjemnek nyilván nem esik jól, de ő is tudja, hogy nem normális a szülei hozzáállása. Én pedig nem vagyok hajlandó olyan emberekre pazarolni az energiámat, akik nem érdemlik meg, másrészt alaphangon utálnak. Nem szeretem ezt az erőltetett bájolgást, utána meg magyaráznak a férjemnek, hogy mennyire rossz vagyok és hogy ő nem is szeret engem, még ez a műsor is ment évekig, hogy látják rajta, hogy velem nem boldog. Szerintem ez már tényleg elmebaj kategória.
2014. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

"Első unokájuk születik egy-két hét múlva,nem akarom őket ettől megfosztani. "


Pont ezt használják ki. A te hátadon fát is lehet vágni, mert olyan hülye és jólelkű vagy, hogy minek is változtatnának.

2014. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!