Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szólnátok, ha a nagy...

Ti mit szólnátok, ha a nagy karácsonyi ebédre valaki farmerban jönne?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, évek óta külön élnek. A szenteste a legszebb nap az évben: mind jönnek a házastársaikkal és az unokáinkkal.


A lányom felhívott, hogy ne húzzam fel magam, de a fiam új barátnője nem fog kiöltözni, farmerban-pólóban jön.

Én ennek nem örülök, igenis tisztelje meg ezt a napot.


Ti szóvá tennétek?


2014. dec. 23. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk sem szokás, nem is tartom fontosnak, de ha ti így szoktátok meg, az is rendben van, a ti dolgotok.


A lány tudja, hogy nálatok így szokás? Mert ha igen, megtehetné, hogy toleranciából kiöltözik, ha nem, akkor ne haragudj rá, a legtöbb helyen nem szokás a kiöltözés.:)

2014. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Egyszer hallottam egy igen érdekes okfejtést, pont illik ehhez a helyzethez, hadd osszam meg veled:

A kutya és a macska azért nem érthetik meg egymást sosem, mert a kutyánál a farokcsóválás a szimpátia jele, míg a macskánál az idegességé. Ettől még egyik sem rosszabb a másiknál.


Ugyanez a helyzet nálatok. Számodra a farmer nem illik a karácsonyhoz, míg lehet, hogy az a kislány úgy nőtt fel, hogy a környezetében soha senki nem öltözött ki karácsonykor. Ettől még megélhették a karácsonyt ők is ugyanolyan szeretetben és boldogságban, mint ti, csak más szimbólumokat használnak az ünnephez. Ha örömmel, mosollyal és amúgy minden más téren tisztelettel érkezik hozzátok, akkor ne zavarjon az öltözködése. De máskülönben lehet, hogy őt pont zavarni fogja az, hogy kilóg a sorból, ezért talán szólni kéne neki, hogy nálatok mindenki ünneplőben lesz. Persze csak ha ez még nem történt meg.

2014. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
96%
Lehet nincs neki kiöltözős ruhája és nem akar emiatt venni. Megsúgom nekem sincs. Nem szeretek kiöltözni. Farmeros vagyok és nem is járok olyan helyekre, ahol kikell.
2014. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
95%
Én semmit sem szólnék. Én imádom a karácsonyt, én is megadom a módját, jönnek apukámék is, és anyukámék is, de valószínűleg én is melegítőben leszek itthon. Nem gondolom, hogy ezzel nem tisztelnék meg a karácsonyt. Szerintem eltúlzod.
2014. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
94%
Mondtátok neki előre,hogy ez nálatok kiöltözős ünnep? Én sem öltöznék ki...
2014. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
80%
Én nem akarnék ki. A kicsi fiúcska biztosan tájékoztatta a ti szokásaitokról. Mert ügye az ő barátnője. Ha pedig a lány nem fogja magát kellemetlenül érezni és valamilyen okból úgy megy el, hát nem foglalkoznék vele. Lehet meny lesz egyszer a barátnőből és akkor nem mindegy már egyáltalán, hogy hogyan is kezdődött a kapcsolatotok. Amúgy meg a szeretet ünnepe, én őt is szerettel fogadnám.
2014. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
88%

Én ebben semmi problémát nem látok.


Most akkor ebédre jönnek, vagy Szentestére? :)


Én magam is voltam már farmerben karácsonyi családi összejövetelen, és nem voltam egyedül. Hozzáteszem, szinte mindenki diplomás, tud viselkedni, csak éppen egy kicsit "zizik" vagyunk :)


35/N

2014. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
91%

Érték? Megadjátok a módját?


Ahol ennyire fontosak a külsőségek, ott minden van, csak érték nincs. Nem sokat fogsz fel abból, miről szól ez az ünnep, ha ezen morogsz...

2014. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
95%
"Nem a ruha tesz..." Te ezt nem hallottad még? Az összhang a lényeg, a kisugárzás. Egy családi vacsorához egyébként pont megfelel a farmer, egy csinosabb felsővel, vagy fiatalnál pólóval. Nagyon fontos lehet neked a fiad, ha az alapján ítéled meg a barátnőjét, hogy mit vesz fel hozzátok. Gondolom nem tudja, hogy ti egy olyan giccsparádés család vagytok, akiknek csak a pompa, külső csillogás a fontos.
2014. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
95%
Es akadalyoz barmiben is, ha o farmerben lesz?
2014. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!