Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós beszólásaira "elengedem...

Anyós beszólásaira "elengedem a fülem mellett" vagy vissza támadás a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Olaj a tűzre?

2015. jan. 11. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem hallgatni kell! Keményen visszavágni. Tudja már, hol a helye!
2015. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Argloss ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy mit szól be és milyen a személyisége. Van aki külön élvezi a harcot és van aki könnyen észbe kap. Te ismered, neked kell tudnod, hogy miképpen tereld neked is kényelmes mederbe a kapcsolatotokat.
2015. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha igazságtalan és direkt sértegetés (gondolom az) akkor én visszaszólnék mindenképp. Nem kell viszonozni a gonoszkodó modort és sértegetni, de azért magadért állj ki.

Párod kivel étt egyet?

2015. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ kinek a házában van a gond.

Ha anyós házában élsz, akkor érdemes alkalmazkodni, és "elengedni a füled mellett" a dolgokat

Ha saját otthonodban vagy, akkor nyugodtan lehet szólni, nem kell tűrni. De akkor sem letámadni csak határozottnak kell lenni.

2015. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Elengedem a fülem mellett. amúgysem vagyok egy vitázós fajta, néha nem könnyű de mostmár egyre könnyebb figyelmen kívűl hagyni a sopánkodós negatív szöveget.
2015. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kezelem, mint más embert. Másnál sem engedek el a fülem mellett dolgokat, meg hagyom őket beszólogatni, sértegetni. Anyósom sem szent tehén. Sőt! Mivel kényszer rokonságban vagyunk így méginkább muszáj helyre tenni a dolgokat, mert nem lehet kerülni.

Nem hiszem, hogy bunkó lennék emiatt. Ő sem szólogat be a szomszédoknak meg más ismerősöknek. Akkor engem mégis milyen alapon kezelne úgy? Mi vagyok én az alárendeltje?

2015. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ milyen a természete, mért szól be, jogos-e a beszólás. Egyébként ellenszenvvel viseltetik-e alapból irántad, vagy ilyen az alaptermészete?

A visszaszólás a mindenen sértődős típusnál pl. nem használ. Ez nem jelenti persze azt, hogy mindent tűrni kell, néha helyre kell rakni ha jogos.

2015. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj vissza,védd meg magad! Én nem tettem, évekig nyeltem.Aztán egy műtétemnél úgy megbánott,hogy kijött belőlem minden sérelem,azóta nem szól be,de hűvös a viszonyunk,csak ünnepekkor találkozunk.Sógornőm nem egyszer úgy visszaszólt neki,hogy el is sírta magát,vele jól kijön,legalábbis ez a látszat.
2015. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

Igazából nem értem;az anyós eleve ellenségként kezelendő?

Amikor a fiát választottuk,akkor az anyóst is örökbefogadtuk anyának,nem?Amit az anyánktól elfogadunk vagy elviselünk,azt tőle is el kéne.

Biztos az anyós is csak ugyanúgy szól hozzád,mintha a gyereke lennél,neked is úgy kéne szólni hozzá,mintha az anyád lenne.

2015. jan. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta elengedtem a fülem mellett...vagyis igazából jól a lelkemre vettem, de nem szóltam vissza.

Tavaly teherbe estem...azután kiderült, hogy méhen kívül van a Drágám, el kellett vegyék tőlem. :(

Akkor azt kezdte el terjeszteni a rokonok között, hogy én - szó szerint idézem - "kikapartattam az ő unokáját, meg hogy én egy gyermekgyilkos vagyok, meg nem akarok szülni a fiának, mert az alakom fontosabb, és még hasonló dolgok". Persze, nem látott, milyen állapotban voltam én akkor, mikor meghalt a Babám.

Ezeket mind Karácsonykor hallottam vissza az anyósom unokatestvérétől, akivel nagyon jó a viszonyom. Persze, Karácsony ide vagy oda, nem tudtam türtőztetni magam és az elmúlt 5 év minden sérelme előtört.


Azóta Férj volt a szüleinél, én nem vagyok hajlandó addig menni, amíg nem kér bocsánatot. Ahhoz pedig ő túl makacs.


De az biztos, hogy ha egyszer ki is békülünk, NEM fogom elengedni a fülem mellett a sértéseit! Szerintem Te se tedd, mert nagyon el fog szállni.

2015. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!