Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki nem állhatom az apósomat,...

Ki nem állhatom az apósomat, az élettársával együtt, és nyárra bejelentették magukat hozzánk két hétre. A párom az én megkérdezésem nélkül igent mondott rá, de én nem bírom elviselni őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Turisztikailag szép helyen lakunk,és eme kedves házaspár úgy gondolta,majd jót nyaralnak nálunk.Én teljesen ki vagyok ettől.Mondtam a páromnak,hogy miért kellett őket ide meghívni,mire mondta nekem,hogy ő nem hívta meg őket,hanem ők mondták,hogy jönnek,és hát ő nem akart veszekedni.Mondtam neki,hogy én nem szeretnék munka után még ennyi emberre sütni főzni,főleg olyanokra akiket ki nem állhatok.Egyszer régen csúnyán összevesztem velük,mert megígérték,hogy segítenek,vigyáznak a gyerekünkre ameddig dolgozom,aztán helyette elutaztak a Balatonra ,és engem meg kirugtak,mert sokat volt beteg a gyerek és én ez miatt sokat hiányoztam a munkából.Akkor nagyon megharagudtam rájuk.Ők egy nagyon önző emberek,csak az érdekli őket,hogy jól érezzék magukat.Sokat szórják a pénzt,hiteleket vesznek fel erre meg arra,de az unokájuknak persze elfelejtenek ajándékot venni.Mindig arra hivatkozva,hogy nincsen pénzük.Mondta a párom azt is,hogy ők úgy gondolták ideutaznak hozzánk és majd a párom adja oda a kocsit nekik,mert minek ücsörögjenek bent a lakásban addig ameddig mi dolgozunk.Kérdezte a párom,hogy akkor ő hogyan fog bejárni dolgozni,erre apósom azt mondta,hogy majd ő beviszi és érte megy.A párom ebbe is belement,pedig nem szereti kölcsönadni senkinek sem a kocsiját.Nekem annyira elegem van abból,hogy a párom ennyire nem tud nemet mondani az apjának.Az apja meg ezt ki is használja.Már azon gondolkodom,lehet elutazok valahova,de abból meg nagy családi botrány lenne.Nem tudom mit tegyek,de ha arra gondolok,hogy velük kell egy fedél alatt lenni két hétig a hideg kiráz tőle.
2015. jan. 29. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Vigasztaljon a tudat, hogyha ilyen hulyet valasztottal magadnak, te sem lehetsz sokkal kulonb nala :)
2015. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő megtehette, hogy nélküled igent mond, akkor te is megteheted, hogy nemet mondasz. Határozottan. Erre mi lenne a válasz, hogy azt mondod, hogy nem jöhetnek, és kész?

Elvégre ők is így csinálták, hogy jönnek és kész.

Minél hamarabb tisztázd le vele.

2015. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Költőnő? ***** válasza:
100%
ez nem a te fight-od kellene h legyen. Felnőtt férfi beleáll a konfliktusba ha kell, még ha a szülőkről is van szó.
2015. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

- A férjed nem tud felnőtthöz méltó módon viselkedni sajnos, pedig az ő feladata lenne apóspajtást leállítani.

- Megígérni valamit és nem betartani csúnya dolog, de a nagyszülőnek nem elemi kötelessége sem a gyerekmegőrzés, sem ajéndékok vásárlása, mert nem ő vállalta az unokát. Ha megígérte, hogy vigyáz rá, és olyan későn mondta le, amikor már esélytelen volt más embert keresni, az viszont egyértelműen gerinctelen dolog.

- Minden jogod megvan arra, hogy ne akard őket az otthonodban vendégül látni. Különösen akkor, ha tulajdonrészed van a házban. Ha a férjed nem tudott nemet mondani, nyugodtem telefonálhatsz, és helyette s lemondhatod a vendéglátást, vagy el is utazhatsz, ahogy neked kényelmesebb. Nem értem, miért félsz a "balhétól", engem pl. nem szokott érdekelni, hogy általam hiteltelennek gondolt emberek, akiktől nem is függök, mit gondolnak rólam.

2015. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Én nem zavartatnám magam túlságosan, élném az életemet, ahogy eddig, ők meg oldják meg.

Vagy a párod, ha már minden megbeszélés nélkül odahívta őket.


1-2 nap még elmegy, hogy nem jelenti be (bár illene legalább megemlítenie), de két hét, az mocsok hosszú idő azért.

2015. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd meg szépen a párodnak, hogy ő nem dönthet egyedül ilyen kérdésben, akár fél az apjával vitázni, akár nem.

Kettőtök otthona, élete, oda nem "jelentkezhet be" senki, csak úgy!


Vagy, ha mégis, akkor aug közepétől mennék én is a négy gyerekemmel, - ne akarj vitát, légy szíves, - mondj csak igent! :D

2015. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tervezett nyaralas elott par nappal mond le.Ahogy ok cserben hagytak!
2015. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Miaz hogy rájuk kell főzni? Majd ők főznekmagukra.
2015. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mikor közelebb laktunk hozzájuk,majdnem minden hétvégén átjöttek ebédre.Igaz senki se hívta őket,jöttek,és csöngettek.Emlékszem már mindent kitaláltunk,hogy ilyen meg olyan programunk van és nem lesz jó a hétvége,de egyszer olyan is történt,hogy befizettünk egy wellness hétvégére,és mondtuk nekik,hogy hová megyünk és nem leszünk otthon azon a hétvégén és rá fél óra múlva felhívtak minket nagy boldogan,hogy ők is foglaltak oda szállást,és hogy milyen jó lesz együtt leszünk 3 napot a wellness szállóban.Teljesen kiborultam akkor is,mert elegem van,hogy mint a piócák ránk ragadtak.Lehet eddig túl kedves voltam,de most már nem fogok bájcsevegni velük.Amióta elköltöztünk kicsit nyugisabb lett a helyzet,de még így is apósom szinte minden este,persze vacsoraidőben telefonál és beszámolót tart,hogy éppen mit főztek,vagy merre jártak.A párom ha meg nem veszi fel akkor üzeneteket hagy a facebookon,vagy smseket küld,hogy fiam feltétlen hívj vissza.Aztán nincs semmi mondanivalója,csak unatkozik,és mindenáron traccsolni akar.Egyszer még karácsonykor csúnyán összevesztünk,mert akkor volt 2 és fél éves a gyerek és leborított valamit,ők meg ráripakodtak ,hogy milyen neveletlen,és én mennyire nem tudom megnevelni a gyerekemet.Én meg ünnep ide ünnep oda visszaszóltam nekik,hogy ez még csak egy két és fél éves kisgyerek,még nem lehet nagyon nevelni.És megjegyeztem ,hogy csoda,hogy a páromat fel tudta apósom nevelni,mert sokat nem ért a gyerekekhez.Na akkor nagyon berágtak és majd félévig nem is jelentkeztek,aztán mikor elköltöztünk akkor kíváncsiak lettek hová mentünk és azóta ismét zaklatnak minket.
2015. jan. 30. 15:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi sarkadra kell álni meg kell mondani hogy irritálóak vagytok mint egy csecsemő az emlőn úgy csüngtök rajtunk!
2015. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!