Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem pénzelni anyósoma...

Kötelességem pénzelni anyósomat hó végén, mikor elfogyott a pénze?

Figyelt kérdés

Ő 100 fölött keres, emellett kap ilyen-olyan összegeket az államtól (fiatalkorú gyermek, elhunyt férj után). A férjem jelenleg munkanélküli, csak jövő hónaptól lesz munkája. Én minimálbéren vagyok. Az életszínvonalunkon nem sokat kellett változtatni 1 fizetéssel sem, mert van tartalékunk, és amúgy sem szokásunk szórni a pénzt.

Ma reggel felhívott anyós, hogy adjak már neki 10-15 ezret, mert a dohányboltban jött rá, hogy üres a pénztárcája. Mondtam, hogy majd munka után megbeszéljük, de nem tudom mitévő legyek. Segítek rajta, ha szükséges, de arra nem szívesen adnék, hogy elbagózza, és hogy a hónapban a 3. új cipőt vegye meg a lányának. Azt se tudom elmondjam-e a férjemnek... Volt már rá példa, hogy összekaptak, amikor ugyanígy hó végén odaadta a bankkártyáját a férjem (akkor még nem is ismertük egymást), hogy vásároljon be anyuka, és lenullázva adta vissza. Ha most nem adok, az elég jó lecke, hogy ossza be a sajátját, de túl gonosz se akarok lenni. Te mit tennél?


2015. márc. 27. 14:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Beszéld meg a férjeddel, és döntsétek el, adtok e neki kölcsön. Ezt csak ti dönthetitek el, és természetesen nem kötelező, de az ember segít a családján ha módjában áll. Ha igen, az ő dolga mire költi, nem szabhatod meg neki. Ha nem akartok, akkor mondjatok határozottan nemet. Bankkártyát semmiképpen ne adjatok a kezébe.
2015. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Most ezt komolyan kérded? Egy minimálbérből éltek jelenleg ketten és kifogásokat keresel, hogy miért ne te segítsd ki azt a pénzszórógépet, akinek sokkal több a jövedelme, mint nektek? Még te érzed magad gonosznak? Tudja, hogy munkanélküli a férjed és van pofája neki kölcsönkéni? Egyáltalán kölcsönbe kéri vagy csak úgy?

Tudod, ki foglalkozna vele...

2015. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
26%

Alapesetben elöször a férjeddel kellene megbeszélni.


Szerintem nem a ti dolgotok neki pénzt adni.


Ha megengedhetitiek, akkor MOST AZ EGYSZER adjatok neki max. 10ezret, de mondjátok meg, hogy ez volt, ezentúl ossza be a saját pénzét, mert töletek nem kap. És ettöl kezdve tényleg ne adjatok neki.

2015. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

itt nem ez a kérdés.

hanem az, hogy hagyod hogy rászokjon erre az anyós és később mondasz nemet, mikor már eleged lett, vagy most azonnal mondasz nemet...

2015. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnék neki. Oldja meg. Lehet cigi nélkül is élni.
2015. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
9%

Özvegyen egyedül nevel egy gyereket. erősen kétlem, hogy ennyi pénzből gyakran előfordul, hogy három pár cipőt vesz a kislánynak...


Dohányboltban jött rá...

Összeszedted az összes olyant, amire ugrik a nép.

2015. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem elvárható tőled. A dohány bolt elég gáz. Azt nem kellene finanszírozni neki.

Ha nagyon nem akarsz negatív lenni a szemében esetleg adhatsz neki egy tizest kölcsön fizetésig. Ha nem adná meg és legközelebb is kérne , hivatkozhatsz rá hogy ezt is elfelejtette megadni.

Azt is végigpörgettem magamban hogy mi lenne ha kajával segítenéd fizetésig, de az sem egy jó alternatíva ....esetleg rádszokna akkor a jövőben. A legjobb ha megbeszéled a pároddal.

2015. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
Vásárolnék neki élelmiszert, de pénzt nem adnék a kezébe.
2015. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem.


Ha most mikor egyetlen minimálbérből tudtok adni, soha az életben nem fogjátok levakarni magatokról.

2015. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértettetek, a tartalékunkat is használjuk, nem 1 minimálbérből sanyargunk. VISZONT: Jelentem, a sarkamra álltam, miután felhívott az imént, hogy jó lenne már, ha vinném a pénzt, mert mennek estére a barátnők, és nem tudják megkínálni őket. Nemet mondtam, talán életemben először az anyósomnak. :O

Kedves 6-os, a te döntésed, hogy hiszel-e nekem vagy sem, én tudom, hogy milyenek, és látom, hogy miket kap a sógornőm, főleg, hogy általában elújságolja. Na persze nem több tízezres holmikat kell elképzelni, de azért vannak igényei egy gimis lánynak.

2015. márc. 27. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!