Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem pénzelni anyósoma...

Kötelességem pénzelni anyósomat hó végén, mikor elfogyott a pénze?

Figyelt kérdés

Ő 100 fölött keres, emellett kap ilyen-olyan összegeket az államtól (fiatalkorú gyermek, elhunyt férj után). A férjem jelenleg munkanélküli, csak jövő hónaptól lesz munkája. Én minimálbéren vagyok. Az életszínvonalunkon nem sokat kellett változtatni 1 fizetéssel sem, mert van tartalékunk, és amúgy sem szokásunk szórni a pénzt.

Ma reggel felhívott anyós, hogy adjak már neki 10-15 ezret, mert a dohányboltban jött rá, hogy üres a pénztárcája. Mondtam, hogy majd munka után megbeszéljük, de nem tudom mitévő legyek. Segítek rajta, ha szükséges, de arra nem szívesen adnék, hogy elbagózza, és hogy a hónapban a 3. új cipőt vegye meg a lányának. Azt se tudom elmondjam-e a férjemnek... Volt már rá példa, hogy összekaptak, amikor ugyanígy hó végén odaadta a bankkártyáját a férjem (akkor még nem is ismertük egymást), hogy vásároljon be anyuka, és lenullázva adta vissza. Ha most nem adok, az elég jó lecke, hogy ossza be a sajátját, de túl gonosz se akarok lenni. Te mit tennél?


2015. márc. 27. 14:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem te is tudod a választ.

Akkor elvileg akár 2x annyit is kap, mint amennyiből ti éltek.

Mégis tőletek kér kölcsön? Még ha a férjed hugának kéne valamire a pénz, sulihoz, akkor adnék neki, de azért hogy cigit vegyen magának a kedves anyós??

Én nem adnék, de mindenképpen mondd el a férjednek is hogy kért.

De mivel ez a te pénzed, te kerested, neked kell dönteni róla. Én biztosan nem adnék, amíg nem tudom hogy fontos dologra kell, akár számlák!

2015. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem érettük félre, tudjuk, hogy nem lehet megélni ha csak a miniálbér van, de anyós csak azt fogja látni, hogy hú hát egy minimálbért kapnak és tudtak adni 10-15 ezer forintot, hát akkor hozzájuk fogok járni ezek pénzt szarnak - nekem.
2015. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Sajnos ha egyszer adsz mindig lesznek olyan nagyon sürgős és fontos dolgok amikre kérni fog.

Az a baj hogy nehéz kiszűrni hogy mikor lenne tényleg fontos és sürgős adni és mikor feledhető a kérése.

2015. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
És mit mondott anyósod, mikor nemet mondtál?
2015. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Munkaidőben inkább dolgozz, ne netezz...
2015. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Összecsomagolnék némi kaját ami elég 5 napra hó végéig és ennyi. Mondanám hogy nekem sincs pénzem, elosztottam kétfelé ami a kamrában van. Akinek nincs egy fillérje se ne hívjon vendégeket más kontójára.
2015. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Jó döntés. És mit mondott anyós?
2015. márc. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mennyi tartalékotok van, és hogy most abból is éltek: jelenleg egy minimálbérnyi bevételetek van. Eleve pofátlanság így kérni valakitől, de ráadásul úgy, hogy "a dohányboltban vette észre, hogy nincs pénze" és hogy "iparkodjál, mert mennek a vendégei, akiket meg kell kínálni a pénzen vett cuccokból" az marhára nem az a kategória, aki rászorul, hogy kisegítsék. ha most kisegíted minimálbérből, az életben nem szabadulsz meg tőle. Erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy ha ilyen embert kellene pénzelnem, akkor azt a 10 ezer Ft-ot jobban járok, ha ruhára, vagy a saját hobbimra költöm.
2015. márc. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%

gondolom anyós durcás.

de ha késöbb mond nemet a kérdező akkor is ugyanigy durcás lenne csak még fizetett is volna addig

2015. márc. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
mellesleg jogos ha az anyós durcás. énsem örülök amikor pénzt kunyerálok és nemet mondanak.
2015. márc. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!