Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon nem jövök ki a párom...

Nagyon nem jövök ki a párom anyukájával és erre kezd rámenni a lelki állapotom és a kapcsolatom is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy ideig jóba voltunk, de mindig csinált olyat, amivel megbántott. Soha többet nem tudok neki megbocsájtani, mert annyi mindennel megbántott már, de a párom meg mellette áll. Minden naposak a veszekedések miatta és a vele való kapcsolatom miatt. Ezt nem bírom tovább lelkileg. A legrosszabb az, hogy van 6 hós kisfiunk. A helyzet már annyira reménytelen, hogy szívem szerint öngyilkos lennék, csak a pici fiam tart életben. A gyerekvállalás is egy tévedés volt, ráment a fősulim is, így itt maradtam egy érettségivel. Még diplomás gyeden vagyok itthon, de nem tudok visszamenni az iskolába. Nincsenek barátaim, nincs kitől tanácsot kérnem. Mit csinálhatok? A szüleimhez nem mennék vissza, ha nem muszáj, mert ott nincs jövőnk, nincs semmi munkalehetőség. Menjek anya otthonba? De nem hiszem, hogy egyedül el tudnám látni a fiam anyagilag, fizetni a bölcsit később pedig még + albérletet is. Szeretem tiszta szívemből a párom, de ez már nagyon sok. Ha esetleg mégis meghalnék, akkor mi lenne a fiam sorsa? A párom nem képes ellátni, fel se ébred a sírására éjszaka és nem is pelusozza. Az anyukája pedig kicsit süket, mozgáskorlátozott és fogyatékosságija is van. Hogy hagyhatnám itt a pici fiunkat nekik? Ha csak bele gondolok, sírógörcs kerülget. Akkor romlott meg anyósommal a kapcsolatunk, amikor terhes voltam. Persze voltak hullámvölgyek, de mindig az a vége, hogy hátba támad. Én se vagyok tökéletesen ártatlan vele szemben, de már nem tudom emberszámba venni.

2015. ápr. 13. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
A nő bánt téged, a párod pedig mellette áll. Tovább nem olvasom, mert irreleváns. Meg kell találnod a megoldást (akár bölcsi és munkahely kombóval), de ki kell szabadulnod ebből a környezetből. Érdeklődj a védőnőnél és családsegítőnél a lehetőségekről.
2015. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%
Az anyossal kijonni nem egyszeru dolog, nemtudom a kerdesedbol nem derult ki hogy az anyossal laktok e egyutt, de ha igen akkor ezen kell valtoztatni barmi aron is.. mig vele laktok egy legterbe orokre ez lesz! Tapasztalatbol beszelek, elkoltoztunk mi is a parommal megyunk hozzajuk egy heten egyszer egy orara max 2re es igy elvagyok vele nem tud mibe beleszolni! A parodnak viszont fel kene fognia hogy te Miatta tetted tonkre az eletedet, igy mostmar a legfontosabb neked kene lennie a parod eletebe! Nem az anyukaja!
2015. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy én nem vagyok hibás, lehet, hogy tényleg nem úgy válaszolok neki vissza, ahogy kellene, de hihetetlen gyűlöletet érzek iránta és nem tudom véka alá rejteni. Most pedig úgy állunk, h nem is beszélünk és így kell mellette élnem. a párom is rá megy lelkileg
2015. ápr. 13. 17:12
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

elgurultak a hormonjaid

magnézium, citromfű, halolaj sok mozgás

keres valami fitnes órát gyerekmegörzövel és heti 2 szer mozdulj ki és ne ugorj neki egy mozgáskorlátozott néninek,

2015. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Aha, szóval tulajdonképp te is hunyó vagy, csak épp ezt nem vallod be, hanem anyós a hlye, mert... hát, ha velem is flegmáznak, akkor hadd ne mosolyogjak már az illető arcába, már ne is haragudj!
2015. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
45%
Ha fontos vagy a párodnak,akkor kéne változtatnia a helyzeten. Mond meg neki határozottan,hogy nem bírod és vagy elköltöztök vagy mész a szüleidhez. Lehet,hogy most rossz a helyzeted,de ez ne jelentse azt,hogy eldobod az életed, gondolj a fiadra,ilyen emberre hagynád, aki még egy pelust se képes kicserélni?..
2015. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Ne okold anyósod olyan amilyen. Mindannyian bűnösök vagyunk, inkább csak magunkba keressük a hibát, mert benned is elutasítás van irányába. És csak tükröt tart neked.

Ezt ember nem is tudja megoldani, de az Isteni kegyelem segítségünkre van. Én azt tanácsolom amit magam is teszek, hogy bűnbocsánatot kérek, és erőt, türelmet az elfogadáshoz a helyzethez.

Mert aki Istenben bízik az nem csalatkozik, meglásd ha bízol jobbra fordul minden.


Gondolj párodra, hogy Ő két tűz között van, hiszen neki a legnehezebb. És kérlek ne keseregj, ne vedd annyira komolyan magadat az életet. Hiszen Te okos lány vagy. Inkább probálj egy kicsit relaxálni egy szép zenére, vagy meditálni a gondolatoktól kiüresedni, ha pár percre is.

És örülj a kisbabának, mert Isten ajándéka az, hiszen sokan mit meg nem tesznek, azért, hogy gyermekük lehessen.

Nem kell olyan sötéten látni, ne a negatív gondolatokra figyelj, hanem a szívedre, és probálj egy kicsit derüsebben látni. Amit kívánok is Isten Áldásával.:)

2015. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Fruzsko válasza:
53%
Az én anyósom ugyanilyen, bár mi csak egy telken lakunk vele és gyerekünk sincs. De semmiben nem támogat, hazudozik rólam. Az a válaszoló, aki azt írta, hogy tükröt tart az anyós, az nagyon téved, engem már akkor utált anyosom, amikor még nem is ismert, első pár találkozáskor direkt olyanokat főzött, amiket nem szeretek, mert ugye előtte direkt kikerdezte páromat, hogy mit nem szeretek és direkt azt főzte.folyamatosan kritizált, én pedig mindenben segítettem neki, akkor is annyit mondott, hogy jó amit csinálok, csak lassan csinálom. S hogy azóta hazugságokat talál ki rólam, na én azóta nem foglalkozom vele. Párommal leultem, megbeszéltuk, hogy mi a probléma, azóta is nagyon sokat veszekszunk, többször majdnem rament a kapcsolatunk, de már belátja ő is, hogy az anyja csak kihasznal minket és rosszindulatú, nem beszélve arról, hogy beszél a hátunk mögött rólunk és hogy beszél párommal. Szóval azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb ülj le a pároddal,beszeljetek meg hogy ez nem működik tovább, te nem bírod!ha nem képes melléd állni, akkor semmi értelme, el kell menned a kisbabaddal, mert ez neki sem jó, hogy ilyennek lat.ha szeret a Párod, akkor utánad megy, ha nem, akkor új életet kell kezdened , először lehet, hogy a szuleidnel, de meg kell lépned ezt, mert Nem engedheted meg magadnak, hogy a gyereked nélküled nőjön fel, ki tudja kikre bízva. Ha nem lépsz, akkor az anyósod azt hiszi ő nyert ebben az idezojelesen csatában, de te neked ettől erősebbnek kell lenned és vagy a pároddal, vagy ketten a kicsivel továbblepni és új életet kezdeni, távol ettől a környezettől! Hajrá! Kitartást és sok erőt kívánok!
2015. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

szia. nekem is ugyanilyen gondom volt az anyóssal ,a párom persze ,hogy védte ,mert mégis csak az anyja.

minden egyes nap veszekedtünk az anyja miatt,nekem is van két gyerekem ,gyereknevelésbe is beleszólt.a 2 éves lányomat hányásig etette csokival ,szénsavas málnával ,felelötlenül viselkedett az unokaival ,nem sorolnám ezt is most tovább...de a lényeg ,h beláttam hogy igy ez nem normális ,h minden nap veszekszünk a férjemmel ,semmi máson ,csak az anyóson.

bekaptam a leszarom tablettát ,nem torodok vele a minden napjaimon ,nem idegesitem magam a hülyesegein.megszüntettem vele minden kapcsolatot ,meg a telefont sem veszem ,ha hiv lenyomom,ajtót nem nyitom ki neki,hozzánk nem jöhet,mikor itthon vagyok ,mert mondtam a férjemnek ,hogy akkor háboru lesz :). ha ezt a te férjed nem akarja h ne menjen hozzátok ,mikor megy menj be másik szobába,jol csapd be magad mögött az ajtót majd rá jön egy idö után magátol is,h nem szivessen látod.férjem persze akkor megy oda mikor akar ,unokait is viheti a férjem magával ,de anyósom egyedül nem vigyázhat rájuk.itthon nem kérdem a férjemet mi van az anyjával ,mintha nem is létezne ...

2015. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Anyós miatt ne öld meg magad ,mert meg pezsgöt bontana és boldog lenne :)
2015. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!