Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kezdek besokalni anyósomra,...

Kezdek besokalni anyósomra, mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Két hete született meg az első babánk.

Anyósom részéről nem első unoka.

Mióta haza jöttünk a kórházból, kétszer volt itt.

Alapvető probléma, hogy náluk az egész lakásban dohányoznak.

Anyósom a sógoromrnőmmel jött át, mind a ketten bűzlöttek a cigi szagtól, kezet mosni is csak rá szólás után mentek el, a baba kezét puszilgatta.

Második látogatásra csak úgy beestek, itt ismét egy órán át szellőztettem a szobát, da baba aludt de meg kérdezték, hogy miért nem keltem fel.

Ma meg este akartak át jönni mikor a baba fürdik.

Mit tegyek, hogy mondjam el ezeket a dolgokat?

Nem akarok senkit megbántani, de nagyon zavar.



2015. máj. 24. 16:36
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
26%
Tévedsz, en nem dohanyzok, sőt, a szagát is utálom. Viszont semmi jogom megtiltani egy önálló, felnőtt embernek, hogy a saját otthonában dohányozzon. Ahhoz van jogom, hogy az én lakásomban ne engedjem a dohányzást. Úgy őszintén, mit vártok el az anyostol? Szokjon le a cigiről, mert megszuletett az ikszedik Unoka? Vagy otthonról menjen el egy hotelbe, ott fürodjon le fertőtlenítő szerrel, vegyen fel steril ruhát és úgy menjen unokat nézni? A többinek se lett baja attól, hogy a nagymama megolelgette a dohanyszagu ruhájában. Ja, hogy az a lényeg hogy szidjuk az anyóst? Gratulálok.
2015. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
87%

üdv a klubban....

légy határozott vagy idegbajt fogsz kapni az anyóstól...

pl mond meg ,hogy ne fürdéskor jöjjön ,mert ,olyankor már vacsizik a baba ,csönd van ,és pihentek . vagy csak simán azért se akkor fürdesd mikor megy ,mond neki ,hogy már fürdött....

muszály határozottnak lenned most már ,mert gyereked van ,te vagy a fönök ,te mondod meg mikor lehet jönni a pici babához ,és ne ö irányitson ,ebbe nincs semmi rossz...és igenis ne akkor menjen mikor fürdik a kicsi vagy alszik ,ha eröszakos mint a piaci légy és mégis akkor megy mikor tudja ,h nem kéne ,mert megbeszéltétek akkor, mikor magad vagy otthon a babával ne nyiss ajtót...ha férjednek panaszkodik mond meg neki is ,hogy nem hallottad h csenget ,mert más csináltál, amugy a férjed beszélhetne vele elöször mégis csak ö fia,és csak meg érti ,h egy pici babának nem jo ,ha ébrezgetig ,és nyugalom kell neki...

2015. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
84%

utolsó vagyok ,ja és anyós akkor dohányzik mikor akar ,felnott nö .

viszont nálatok nem gyujthat rá, abba meg nincs semmi rossz ,ha nem jut eszébe magatól ,hogy kezet mosson ,akkor rászólsz.

2015. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Én anyóst anno hetekig kikísértem a fürdőbe ha jöttek, mert nem mosott kezet, csak azt mondta, hogy igen (mindig azt mondta, hogy "de hát mostam ma már kezet" én idegbajt kaptam). Szép lassan felfogta, hogy kötelező, tarts ki, a te gyereked, te szabályaid. Váratlan látogatások is voltak hetekig - egyszerűen nem engedtem be őket (alszik a baba, aludni fog .... Stb, légy kreatív, majd megunják. Nekem alap lenne, hogy egy ilyen picihez nem nyúlok koszosan/büdösen, de hát sok embernek sajnos nem az, ne érezd rosszul magad, szólj rájuk ha nem tetszik amit csinálnak. Te lakásod, te gyereked, te szabályaid.
2015. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Egy két hetes babának ha nem is steril, de tiszta körülményekre van szüksége.Fontos a kézmosás,nem kell a kezét puszilgatni,és nem kell senki ruhájából a cigiszagot szívnia, ami kifejezetten káros.Természetesen anyósod otthon azt csinál,amit akar,de az unokához tiszta ruhában mennék a helyében.De mindenképp terítenék a vállára egy textilpelenkát,mikor felveszi a babát.A koszt majd összeszedi amikor kúszik-mászik,de akkor sem a cigibűzre lesz szüksége.A legjobb lenne,ha a párod mondaná el az édesanyjának,hogy mit szeretnétek,vagy együtt kérnétek meg.Elmondhatod,hogy félted a babát,még kicsi,erősödni kell az immunrendszerének.Első gyereknél különösen aggódós egy anya,a másodiknál már lazább leszel.De amiket most elvársz az alap.
2015. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 k.era válasza:
87%

Szerintem ne hagyd magad.Állj ki és igen is mondd meg,hogy neked ez nem tetszik.Ha most nem teszed meg mi lesz később? Erre is gondolj.Ne hagyd,hogy azt tegyék ami szerinted nem helyes.Ha később más miatt leszel kiakadva majd akkor se szólsz? Állj ki magadért és a gyerekedért!

Ha hagyod magad idővel már nem tudsz tenni ellene semmit.19 éve van anyósom tudom mit beszélek!

2015. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 k.era válasza:
51%
Majd ha lehúztok 19 évet egy okoskodó anyóssal és túlélitek akkor okoskodjatok.
2015. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
85%
:) Ez jó... Én már a 22. évemet húzom az anyósommal.. Én is elkövettem azt a hibát, hogy nem álltam ki magamért sokáig... Sok sírós éjszakát megelőztem volna ezzel. Állj ki magadért! Ha valami nem tetszik, tedd szóvá.
2015. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
82%
Hát én sem örülnék, ha bagós szájjal puszilgatnák a babámat, sőt nagyobb gyereket se! Dohányozzon, ő dolga, de igenis vegyen be egy rágót és mosson kezet, ha a gyerekhez nyúl. Egy nem dohányzó felnőttnek is taszító a cigiszag, nem hogy még egy babának! És ezt úgy mondom, hogy én is 10 évig dohányoztam. De soha nem nyúltam volna kisbabához úgy hogy bűzlik a pofám és a kezem, sőt még a környezetemet is kíméltem a cigiszagtól, rágóztam, cukorkát ettem és sűrűn mostam kezet. Nem nehéz ám!
2015. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
68%
Ha anyósnak joga eldönteni, hogy dohányszag legyen-e a lakásában vagy nem, akkor kérdezőnek is hadd legyen már joga eldönteni, hogy akár-e dohányszagot a lakásában, vagy nem....
2015. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!